DDT lyderis Jurijus Ševčiukas paauglystėje ėjo iš proto dėl „Rolling Stones"

Šiandien vienintelį pasirodymą Lietuvoje surengsianti legendinė rusų roko grupė „DDT“ lankėsi DELFI konferencijoje. Grupės lyderis Jurijus Ševčiukas atvirai DELFI skaitytojams papasakojo apie savo muzikinę veiklą, poeziją, asmeninį gyvenimą, politiką ir laisvamanišką gyvenimą būdą propagavusius draugus.

Kaip ir buvo galima tikėtis, DELFI skaitytojai „užvertė“ dainininką ir dainų autorių aibe klausimų apie jo kuriamą ir klausomą muziką, dainų tekstų prasmę.

„Skirtingą muziką klausau. Aš manau, kad kuo muzikinis interesas yra platesnis, tuo tas žmogus ir sukuria įdomesnę muziką. Aš klausausi visko nuo Bethoveno iki avangardinės, postmoderniosios muzikos, - pasakojo Jurijus.

Paauglystėje DDT lyderis, kaip pats sako, tiesiog kraustėsi iš proto dėl „Rolling Stones", tačiau dabar pasigenda tokių ryškių atlikėjų. „Jeigu man labai patiktų kokia nors muzikos grupė, nuo kurios aš pats eičiau iš proto, taip kaip, būdamas 15 metų, ėjau iš proto dėl „Rolling Stones", tai pats jau ir nebeužsiiminėčiau muzika. Sakyčiau, kad yra jaunimas, kuris man viską pasako savo muzika apie 21 amžių,“ – teigia J. Ševčiukas.

Tačiau Jurijus dar nesijaučia praėjusio dešimtmečio dainiumi. Atlikėjas prisipažino neseniai išleidęs eilėraščių rinktinę ir net DELFI skaitytojams padeklamavo kelis posmus apie patriotizmą:

Mūsų patriotizmas nelabai didelis,
Jis ne taurė banketo metu,
Ne šokėjas.
Jis - ne ritmai,
Ne maršai,
Ne bereikšmiai žodžiai iš kalbos.
Jis naivus, paprastas ir netgi juokingas,
Jis - ne kvailys, ne tauta,
Net ne vadovas,
Jis - ne geležinė gėlė statulos delne,
Jis ten, kur mes saugojom lietų...
Jis - saulė, paskęstanti upėje.

DELFI skaitytojai domėjosi ir dainininko asmeniu gyvenimu. Sudominti praėjusio amžiaus roko kultūros, skaitytojai klausė garsaus atlikėjo nuomonės apie roką bei laisvamanišką gyvenimo būdą, siejamą su šiuo muzikiniu stiliumi.

„Tie žmonės, kurie gyveno su lozungu „sex, drugs & rock'n'roll", kuriuos aš pažinojau - visi jau mirę. jie mirė jauni ir pačiame jėgų žydėjime. Tokie žmonės rizikuoja nepasiekti savo kūrybos aukštumų,“ – nedvejodamas atsakė Jurijus.

Apie savo kūrybą Jurijus kalbėjo nedrąsiai, tačiau pasakė, kad jam svarbiausias - „grojimas iš širdies“. „Grojame iš širdies, nekuriame dainų pagal užsakymus. Kelios išvardintos dainos - tai himnai, kurie liks po mūsų kaip kokios liaudies dainos. Liaudies dainos yra idealios, lengvai įsimenamos, dainuojamos. Bet nereikia apie tai mastyti daug, kai mastai daug, kokios tos tavo dainos geros, „sužvaigždėji“, o tai trukdo kūrybingumui," - teigė DDT lyderis Jurijus.

Legendinių DDT koncertas Utenos pramogų arenoje - jau šįvakar.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis