Stilingiausių rudens batų evoliucija: ne veltui lietuvaitės juos taip pamilusios (FOTO)

Lietingam bulviakasiui, žvejybai ar miškui skirti guminiai botai jau kurį laiką yra peržengę įprastus rėmus ir šiandien jais avinčios garsenybės drąsiai žygiuoja raudonu kilimu, modeliai – podiumu, ir net didieji pasaulio mados diktatoriai, tokie, kaip „Chanel“, „Gucci“ ar „Dior“ išskirtiniais botų modeliais pildo savo kolekcijas.

Už madingai sausas kojas dėkingi galime būti XIX a. Anglijoje gyvenusiam pirmajam Velingtono kunigaikščiui Artūrui Velesliui, kuris prieš mažiau nei du šimtmečius savo užgaidomis sukėlė tikrą revoliuciją. Kokius dar įdomius faktus slepia botų evoliucijos istorija?

Rain essentials 💦 #hellofriday

A post shared by Leda Bosnic (@ledaboss) on Sep 15, 2017 at 1:15am PDT

Botų pirmtakai – kariškių odiniai batai

XIX a. pradžioje Artūras Veleslis, pirmasis Velingtono kunigaikštis, kaip, turbūt, kiekvienas šių laikų vyras, turėjo vieną porą batų ir ją avėdavo visomis progomis. Kunigaikščio mylimi batai – tai standartiniai odiniai kariškių batai, siekiantys aukščiau kelių. Juos jam padovanojo vokiečių kareiviai, tuo metu tarnavę Britų imperijai.

Vis dėlto po kurio laiko kunigaikštis norėjo kiek atnaujinti mylimų batų įvaizdį, tad paprašė savo batsiuvio, kad šis kiek pakoreguotų jų formą ir išvaizdą. Dar vėliau, britų armijai pageidaujant, šie batai pradėti gaminti iš gumos. Karo metu klampoti po purviną Europos dirvožemį britai nenorėjo, tad guminiai batai iki kelių leido džiaugtis bent jau sausomis pėdomis. Baigiantis Antrajam Pasauliniam karui, šiais batais avėjo jau nebe tik kariškiai, bet ir moterys, vaikai.

Tai, kad šie grubokos išvaizdos ilgaauliai nebėra tik karininkų, ūkininkų, medžiotojų ar gamtos entuziastų aprangos atributas, patvirtinta ir tai, kad apsiavę jais išdidžiai žygiuoja ir britų karališkosios šeimos nariai. Tradicinė britų mėgiamų botų spalva – žalia, tuo tarpu amerikiečiams priimtinesnis geltonos spalvos botų modelis – šie lietaus batai Amerikoje išpopuliarėjo XX a. pradžioje.

Tradicinę niūrią žalią išstūmė ryškios spalvos

Pasinaudojus stipriai išaugusiu guminių botų populiarumu, rinka užsipildė pačių įvairiausių modelių ir spalvų lietaus batais. Savo klientėms išskirtinius botų modelius siūlė ir didieji mados diktatoriai, ir rinkos naujokai. Progą išnaudojo ir 2002-aisiais į rinką su trenksmu žengusi kompanija „Crocs“. Kurį laiką viršūnėje karaliavusi su, turbūt, jau visų atpažįstamomis spalvotomis klumpėmis, ne taip seniai ėmėsi ir kitokių batų modelių gamybos, vieni iš jų – lietaus batai.

„Šiuolaikinė mada – dėkinga, kadangi leidžia rinktis komfortą, derinant jį prie netikėčiausių aprangos sprendimų. Norisi, kad kojos ne tik būtų sausos, bet ir madingos, ryškios, išsiskirtų iš minios. Tad niūrios spalvos lietaus batus galima avėti einant į mišką grybauti, o stilingam miestiečiui verta spintoje turėti ir įvairesnių spalvų, formų ir stiliaus lietaus aulinukus. Juk ne veltui šią avalynę kaip išskirtinę stiliaus detalę demonstruoja raudonojo kilimo žvaigždės, kurioms ypatingus modelius kuria žymiausi dizaineriai – pavyzdžiui, šių metų Paryžiaus mados savaitėje „Miu Miu“ rudens kolekciją pristatydami modeliai podiumu žengė avėdami kailiuku padengtus botus“, – sako oficialus „Crocs“ prekės ženklo atstovas Lietuvoje Justas Mačionis.

Kate Moss, Gwyneth Paltrow, Ellie Goulding ar net Nicki Minaj – šios ir kitos žvaigždės drąsiai avi botus tiek žygiuodamos Los Andželo gatvėmis, tiek šėldamos pasaulinio garso žvaigždžių ypač mėgstamame Glastonbury festivalyje. Pozuodamos fotografams, jos demonstruoja nuo pirmųjų botų nemažai pakitusios išvaizdos lietaus batus – ryškesnių spalvų, su raištukais ar net užtrauktukais, trumpus aulinukus.

Botų avalynės gamintojams ėmus specializuotis, iš tiesų radosi pačių įvairiausių modelių: skirti sodui ir ūkiui, festivaliams, taip pat – ir žingsniavimui miesto gatvėmis. O prieš kelerius metus parduotuvėse pasirodė net ir aukštakulnių guminių batų! Dar labiau išnaudojant lietaus batų populiarumą, jau yra ir gaminamų su pašiltinimu, kad jais būtų galima avėti ir šaltą rudenį ar žiemą.

Iš ko gaminami šių laikų botai?

Pirmieji iš gumos gaminti botai atsirado Hiram‘o Hutchinson‘o dėka. Jis iš dabar jau visame pasaulyje žinomo padangų gamintojo Charles‘o Goodyear‘o įsigijo vulkanizuotos gumos patentą ir pritaikė tai avalynės gamyboje.

36--41#footwear #rubber #buckle #fashion #women #girl #school #botasdeagua #skor #sports #rainboots #rain #winter #springbreak #water #finland #norway #boots #shoes #losangeles #lol

A post shared by Zhejiang Taizhou Footwear Ltd (@rainboots_sko_footwear_) on Sep 14, 2017 at 5:30am PDT

Lietaus batus pradėjus kurti ir kitiems gamintojams, atrasta ir daugiau jiems tinkamų medžiagų. Vieni juos gamina iš jau perdirbtų produktų, kiti iš poliuretano, 100 proc. gumos ar net kuria savas medžiagas – pavyzdžiui, „Crocs“ išliejami iš specialios „Croslite“ medžiagos, kuri pasižymi ne tik lengvumu, bet taip pat yra atspari kvapams ar net šalčiui.

Lietaus batų pagrindinis privalumas ir yra tai, kad jie yra vientisi, išlieti, t. y. nėra sujungimo siūlių, per kurias į įprastus batus ir priteka lietaus vandens. Tad atslinkus lietingajam sezonui dvejoti nereikėtų – išsirinkti ryškius ir niūrią nuotaiką pataisysiančius botus, kurie saugos ne tik sveikatą, bet ir įprastus rudeninius batus nuo drėgmės pažeidimų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis