Moksleivės, kurios kuria dainas žvaigždėms

Patyčių ir smurto problema Lietuvoje yra labai aktuali. Tiek mokyklose, tiek už jų sienų. Paskaitos šiomis temomis moksleiviams baigia pabosti, todėl žymūs Lietuvos dainininkai ir muzikantai surengė jaunuoliams kiek kitokią socialinę akciją prieš patyčias - konkursą „Sukurk žvaigždei dainą“.

Konkurso taisyklės reikalavo sukurti dainą vienam garsių Lietuvos atlikėjų - Gabrieliui Liaudanskui–Svarui, Sauliui Urbonavičiui–Samui, Stanislovui Stavickiui–Stano, Marijonui Mikutavičiui, Alanui Chošnau - ir grupėms „Biplan“ ir „Saulės kliošas“.

Savo dainose buvo siūloma kalbėti apie būdus įveikti bendraamžių patyčias ir nepakantumą vienas kitam, kurti tolerantišką visuomenę, kurioje nebūtų vietos paniekai ir smurtui.

Akcijos pabaigoje kiekvienas atlikėjas ar grupė pasirinko po vieną, labiausiai patikusį mokinio tekstą ir sukūrė jam muziką bei įrašė dainą. Visos atrinktos ir įrašytos dainos bus išleistos kompaktiniu disku.

„Tai nepaprastas koncertas, nes pirmą kartą dainuojame vaikų sukurtais žodžiais. Labai aktuali ir kūrinių tema – žmonių santykiai, kuriuos patys esame nagrinėję daugelyje savo dainų, o dabar pažvelgiame į juos vaikų akimis. Tai tikrai labai įdomus iššūkis ir visų mūsų indėlis į pastangas kurti gražesnį pasaulį, tokį, kuriame vyrauja kūryba, o ne griovimas“, – sakė vienas koncerto rengėjų, akcijos dalyvis Saulius Urbonavičius – Samas.

DELFI gatvė pakalbino konkurso nugalėtojas. Kaip jaučiasi paauglės, sukūrusios dainas garsiausiems šių dienų Lietuvos.

Reikia keisti save

Ingridos Čepanonytės dainą „*’*’*“ atliko dainininkas Samas. Mergina tiesiog nesugalvojo pavadinimo, nes pasak jos: „visos dainos negali sutalpinti į vieną žodį“.

Paklausta, apie ką yra jos daina, moksleivė atsakė, kad daina yra apie suaugusius žmones, kurie elgiasi kaip maži vaikai. 

„Šiais laikais jaunimas yra labai smurtaujantis ir labai tyčiojasi iš visų, kada tik gali ir kada tik nori. Tiesiog nemato savęs,“ - dainoje plėtojamą problemą įvardijo Ingrida. 

Mergina savo daina nori atkreipti jaunuolių dėmesį, pirmiausia kritikuoti ir keisti save, o ne aplinkinius.

Apsiverkė iš džiaugsmo

Ingridos tėvai ir draugai labai džiaugėsi merginos pergale. Penkiolikametė nugalėtoja pripažino, jog su viena drauge net apsiverkė iš džiaugsmo. Susitikimas su atlikėju Samu Ingridai paliko didelį įspūdį. Mergina sakė, kad būtent tokį muzikantą ir tikėjosi pamatyti – labai mielą, šiltą ir bendraujantį žmogų. 

Ingrida pasakojo DELFI gatvei, kad labai mėgsta rašyti dainų tekstus, laiškus, apmąstymus ir tiesiog filosofuoti ant balto popieriaus lapo. Penkiolikmetė moksleivė lanko teatrą, meno mokyklos dailės skyrių, moka groti gitara, yra baigusi mėgėjų skyrių muzikos mokykloje, kur grojo pianinu ir dainavo.

Daina apie du drambliukus, skirta Stano

Giedrė Grigalevičiūtė savo dainą „Apie du drambliukus“ skyrė atlikėjui Stano.
Skambi, linksma daina pasakoja apie tai, jog pasaulyje nėra smuto ir pykčio, viskas gali būti gražu. Dainos pagrindiniai personažai yra drambliukai: „Šie drambliukai yra spalvoti. Tai personažai iš vaikystės, kai nebuvo nei patyčių, nei smurto.“

Penkiolikmetė labai apsidžiaugė, kai Stano išsirinko jos dainą. Giedrės tėvai iš pradžių nepatikėjo, kad jų dukra tapo viena iš konkurso „Sukurk dainą žvaigždei“ nugalėtojų. 

Mergina, gyvenanti Vilkaviškio rajone, sakė, jog šią dainą skyrė atlikėjui Stano, nes ji atitinka jo stilių ir charakterį. Pati Giedrė sako, jog buvo maloniai nustebusi, kai susitiko su Stano ir jai buvo smagu susitikti bei pabendrauti su muzikantu.

Atrinko net dvi dainas

Septyniolikmetė Monika Žiauberytė parašė net dvi dainas, kurias skyrė garsiems muzikantams ir jos abi buvo atrinktos. 

Daina „Tu atėjai – tu man padėjai“ buvo skirta grupei „Saulės kliošas“. Šią dainą Monika sukūrė prieš dvejus metus. Dalyvaudama konkurse jaunoji poetė sumanė, jog būtent ši daina bus skirta grupei „Saulės kliošas“: „Daina atitiko grupės stilių ir aš norėjau, kad ją sudainuotų mergina.“ Iš susitikimo su grupe merginai labiausiai įstrigo šiltas ir draugiškas grupės vokalistės Daivos bendravimas. 

Paklausta, apie ką yra jos daina, moksleivė iš Panevėžio rajono ilgai mąstė ir galiausiai įvardijo meilę kaip pagrindinę dainos temą. 

Kitą dainą Monika sukūrė hiphoperiui Svarui, perskaičiusi straipsnį apie ekonominę krizę. Šiame straipsnyje moksleivei labiausiai įstrigo mintis, jog dabar esanti krizė yra ne ekonominė, o vertybinė. Todėl panašiai skamba merginos sukurtos dainos pavadinimas – „Vertybių krizė arba Turime tai, ko esame verti“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis