Grupė "Kvinta": "Mes - ne "One Direction!"


Grupė "Kvinta": "Mes - ne "One Direction!"%
Panele.lt, nuotrauka Vytenio Kriščiūno

Vaikinų iš grupės "Kvinta" Lietuvai pristatinėti nereikia: Tauras (16), Vainius (17), Audrius (17) ir Tautvydas (18), prieš kelerius metus sudrebinę "Lietuvos talentų" sceną, jau turi savo gerbėjų ratą, koncertuoja, dažnai rodosi televizoriuje. Tačiau vaikinams tiek negana. Jie nori koncertuoti didelėse arenose, filmuotis vaizdo klipuose su būriu merginų ir rengti grandiozinius pasirodymus. Kalbamės su jais apie mokyklą, repeticijas, jauną gyvenimą, "One Direction" šešėlį ir klausom gyvo pasirodymo.

SUDĖTINGA MATEMATIKA

"Pirmas dalykas, kurio visi mūsų klausia, yra "kodėl jūs vadinatės "Kvinta", o scenoj esat tik keturi?" Čia labai ilga istorija... Vadovė įkūrė grupę, pavadino ją "Kvinta", nariai keitėsi, likom mes keturiese. Tai ir nekeitėm pavadinimo" - pasakoja grupės atstovu spaudai netyčia tapęs Audrius. "Bet štai, kai mus paliko Nojus, likom tryse, tai jau "Kvinta" vadintis net ir mums buvo keista. Todėl ir pasikvietėm Tautvydą, kurį jau seniai pažinojom ir kažkada buvom dainavę kartu". Vaikinai tikina, kad jie visi - labai skirtingi, kiekvienas turi skirtingus vaidmenis grupės veikloje. "Balsais iškart pasiskirstėm, štai turim rokavą, kitas geriau žemą balsą laiko. Keista, kai ant scenos matai tris žmones ir visi vienu balsu traukia. Mums taip neįdomu!"

FANŲ KLUBAS - MOKYKLOJE

Merginos, dėmesio! Visi keturi "Kvintistai" - vienišiai, intensyviai ieškantys draugių! "Pripažįstu, esam išrankūs, niekaip neišsirenkam. Mūsų fanės - tai 13 - 17 metų merginos, na, kartais pasitaiko vyresnių, bet pagrinde - mūsų amžiaus, todėl dairomės į jas". Vaikinai labai skirtingi: vieni linkę į dailę, kiti į sportą, o juos visus jungia meilė muzikai. Mandagūs, punktualūs, iškalbingi - panelės, nesnauskit ir skubėkit į jų koncertus, griebkit, kol jauni! "Mokykloj nėra šansų susirasti merginą. Štai mano dailės gimnazijoje buvo diskoteka. Tai jau tokia meniška... Maždaug, šokam, o mergina sako: "o kas namų darbams užduota?". Visiška nesąmonė" - stebėjosi grupės menininkas Vainius.

4 BALSAI IR NULIS NATŲ

"Tik neprašykit mūsų dainuot "One Direction". Mus bando su jais lyginti, o aš visiškai panašumo nematau! Štai paklausėm fanių, kokį koverį norėtų išgirsti. Tai ką jūs manot, dauguma balsavo už "One Direction"! Kai mes pradėjom savo veiklą, tiek vaikinų grupių tikrai nebuvo. O štai pridygo dabar visokių "The Wanted" ir "One Direction", tai ir Lietuvai, atseit, panašiai reikia. Mes į juos panašūs tiek pat, kiek ir į "Pikaso", o nuo jų skiriamės kaip diena ir naktis". Vyrukai pabrėžia, kad jei jau reikėtų save su kažkuo palyginti, tai būtų "Backstreet Boys", nes jie dainavo sudėtingas dainas ir scenoje rengė didelius pasirodymus. "Mūsų koziris - mes visada dainuojam gyvai ir išnaudojam savo balso tembrų skirtumus. Tačiau turim prisipažinti, natų mes neskaitom... Viską darom iš klausos, taip tiesiog papraščiau. Tauras moka groti pianinu, tai jis kartais pagrindinę melodiją paskambina, mes išmokstam ir tada jau derinam harmoniją".

SVAJONĖSE - EUROVIZIJA

"Davėm sau žodį, kad žūtbūt pateksim į "Euroviziją". Ėjom į  "Eurovizijos" atrankas, dalyvausim ir kitais metais, labai norėtume nugalėt. Tai - puiki reklama ir dar geresnė patirtis". Tačiau nors ir svajoja būt geriausia grupe Lietuvoje, vaikinai jau svarsto ir apie "rimtą" gyvenimą. "Jau galvojam apie studijas, štai aš noriu į informacines technologijas" - pasakojo Audrius. "Lietuvoje iš muzikos nepragyvensi, nebent esi Selas. Jo paslaptis - gera muzika, kuri traukia visus nuo paauglių iki 50-mečių, mums tik pasvajot apie tokią sėkmę ir pilną "Žalgirio areną". Tačiau lietuvišką muziką jie klauso, patinka Jazzu, Mario Basanov, Ugnė iš "X Faktoriaus". "Ji - nereali, tikra lietuviška Adele". 

Matot, nors dar labai jauni, bet planų, svajonių ir, svarbiausia, užsispyrimo - iki kaklo. Galbūt "Kvinta" įrodys, kad Lietuva turi gerų atlikėjų, kurie dainuoja tikrą muziką ir turi gerbėjų minias. Žiūrėk ir atsikratysim "fonogramų šalies" etikėtės....

Todėl paprašėm vaikinų gyvai ir be jokių instrumentų sudainuoti dainą, kuri jiems ypač patinka. Taigi, specialiai jums - Rihanna - Diamonds ir "Kvintos" linkėjimai!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis