Varėnos kasdienybė: grybai, uogos ir "X Faktoriaus" verti vestuvių muzikantai


Varėnos kasdienybė: grybai, uogos ir "X Faktoriaus" verti vestuvių muzikantai%
Panele.lt , nuotraukos iš herojaus asmeninio albumo

Vestuvių muzikantai paprastai asocijuojasi su "Pūko Radijo" repertuaru, blizgiais praėjusio dešimtmečio švarkais, nuo apdainuojamos karčiosios įraudusiais skruostais ir kreivais žvilgsniais į pamerges. Tačiau pasirodo, kad kartais vestuvių muzikantai nė iš tolo neprimena komiškai graudžių herojų, o yra simpatiški, jauni, iškalbingi, dainuojantys ne tik "Po stikliuką", o svarbiausia - tokių galima rasti net ir mūsų tėviškėlėj Lietuvoje!


Justinas Stanevičius (18) iš pažiūros yra paprastas abiturientas. Tiesa, vaikinas mėgsta dainuoti, talpina savo įrašus "Youtube", dalyvauja konkursuose. Tačiau turbūt pati įdomiausia Justino gyvenimo detalė yra tai, kad jis groja Varėnos metrikacijos skyriuje. Nežinantiems aiškiname: metrikacijoje vyksta susirašymas, jaunieji ne vien pažadais, bet ir parašais patvirtina savo sąjungą. Štai tokių svarbių ceremonijų metu Justinas graudina svečius savo lyriškomis baladėmis. O kaip jis ten atsidūrė? Žodis - Justinui.

Justinai, tavo tokia neeilinė profesija - dainuoji metrikacijoje. Kaip tai prasidėjo?

"Dainuoju labai seniai, nuo 4 metų, kai pradėjau lankyti muzikos mokyklą. Kartą dalyvavau viename dainavimo konkurse, ten mane pastebėjo metrikacijos skyriaus vedėja. Ji kažkaip susisiekė su mano muzikos mokytoja, o ji ir pasakė man, kad galėčiau groti metrikacijoje. Sutikau ir ten dirbu iki šiol. Darbas atrodo taip: aš groju gitara ir dainuoju, o dar viena mergina groja pianinu.Mūsų darbo vieta - ceremonijų salės gale. Todėl jaunųjų ir "pulko" veidus pamatome tik jiems išeinant. 

Dainas dainuoju tuo metu, kai jaunieji su liudininkais pasirašinėja. Dažniausiai ta proga dainuoju Westlife dainos "You Raise Me Up" koverį" - pasakojo Justinas.

O ar esi grojęs pačiame vestuvių vakarėlyje?    

"Vestuvių baliuj esu grojęs, bet tik keletą dainų. Tai buvo mano pusbrolio vestuvės. Svečiai buvo sužavėti, ten gavau dar vieną pasiūlymą dainuoti vestuvėse. O visą vakarą grojęs vestuvėse nebuvau, nes dar neturiu visos tinkamos įrangos, bet tikrai norėčiau pabandyti. Juk vestuvėse smagu". Justinas - tikras pozityvas, juk kitas, tiek vestuvių atgrojęs, net negalėtų į vestuvinę suknelę pažiūrėti, o jis štai kaip linksmai pasakoja apie naujus vestuvinio muzikavimo planus.

Esi dvyliktoje klasėje, ką veiksi vasarą, kai baigsis egzaminai? Gal tapsi profesionaliu žinomu muzikantu?

"Ar norėčiau tapti žinomas? Nežinau. Manau, kad būtų smagu būti žinomam, tačiau šlovė man nėra svarbiausia. Kol bus manęs klausančių žmonių, kol bus tų, kurie vertins tai, ką darau, aš būsiu laimingas. O kas bus po mokyklos - neaišku. Blaškausi tarp dviejų kelių - dainavimo ir psichologijos".

Kai tik kas nors užsimena apie Varėną, visi galvoja apie grybus. Ką be grybavimo ten veikti? Ar nesinori iš ten pabėgti?

"Varėnoje man gyventi patinka - nėra daug triukšmo, nereikia niekur skubėti. Tačiau kartais rutina atsibosta...Varėna - nedidelis miestas, todėl veiklos čia nedaug, bet nenuobodžiauti irgi įmanoma. Skaitau, muzikuoju, su draugais pramogų randam". O kaip reikalai su Varėnos merginom? Ar žavisi visos jaunuoju muzikantu?  "Nežinau, niekada neklausiau (juokiasi). Tačiau merginos, kurios girdėjo mane dainuojant, tikrai neliko abejingos..." - paslaptingai nutęsė Justinas.

Ir dar sakot, kad Lietuvoje vaikinų nėra! Marš į traukinį ir važiuokit į Varėną Justino ieškot! Juk tokių talentingų ir gerai išauklėtų jaunuolių vėjais paleisti negalima!

O jei ir tu gyveni įdomų gyvenimą ir nori apie save papasakoti - rašyk vytaute@panele.lt ir galbūt atsidursi Justino vietoje!

tiems, kas dar į varėną nebėga, siūlome pasiklausyti Justino dainų:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis