Mados ikona Alexa Chung: modelio darbas mane sutraumavo

Veikiausiai būtų labai sunku surasti mada besidominčią asmenybę, kuri nėra girdėjusi apie Alexą Chung.

Ši, trisdešimtąjį gimtadienį greit švęsianti moteris, neabejotinai yra viena iš tų, kurioms merginos pavydi ar tiesiog nori sekti jos pėdomis. Ir pavydėti, ir žavėtis tikrai yra kuo – ji dirba televizijoje, prestižiniame mados žurnale Vogue ir dar yra modelis. O ką jau kalbėti apie santykius su žavingais vyrais...

Alexa Chung gimė ir kurį laiką gyveno Hempšyre, Anglijoje, kino ir anglės šeimoje. Kaip ir daugelis merginų, kurios savo ateitį nori sieti su mada, Alexa buvo tikras galvos skausmas savo tėvams. Nors buvo priimta į prestižinį King's College universitetą Londone, mergina nusprendė studijų atsisakyti ir pradėti modelio karjerą su agentūra, kuri ją pastebėjo.

Alexa Chung
Alexa Chung
AFP/Scanpix

Laidų vedėja

Alexa, rodos, yra ir buvo sėkminga visur, kur tik pasisukdavo ir televizija bei radijas tikrai nebuvo išimtis. Savo laidų vedėjos karjerą pradėjusi 2006-aisiais kartu su anglu didžėjumi Alex Zane, jaunoji Alexa specializavosi interviu, kurie dažniausiai būdavo provokuojantys ir „nepatogūs“. 2008-aisiais ji pradėjo vesti laidą apie grožį, tačiau nesenai vykusiame interviu pripažino, kad dėl šios patirties jai šiek tiek gėda. Vėliau pradėjusi vesti laidą, kuri buvo labai susijusi su mada, Alexa tiesiu keliu ėjo link sėkmės ir pripažinimo – jaunoji laidų vedėja ėmė interviu iš tokių mados elito atstovų kaip Roberto Cavalli, Christian Lacroix, Karl Lagerfeld ir Jean Paul Gaultier. Vėliau dirbusi MTV, vedusi kelis žymius festivalius, pavyzdžiui „iTunes“, nepaisant visų kitų savo darbų, Alexa savo karjeros televizijoje ir radijuje neatsisakė ir šiuo metu veda naktinį muzikinį šou.

Modelis

Alexos Chung išskirtinę išvaizdą modelių agentūra pastebėjo tada, kai merginai buvo vos šešiolika. Pakviesta dirbti su „Storm Model Management“, Alexa pasiekė tikrai nemažai: pozavo ant tokių žurnalų kaip „Elle Girl“ ir „CosmoGIRL!“ viršelių bei dirbo su tokiais prekiniais ženklais kaip „Fanta“, garsi drabužių firma „Urban Outfitters“, „Tampax“ ir „Sony Ericsson“. Vis dėlto, nepaisant tokios sėkmės, po keturių modeliavimo metų, nusprendė tapti mados žurnaliste, nes, kaip pati sakė, profesija, kuria užsiėmė nuo paauglystės laikų, privertė ją neigiamai žiūrėti į savo kūną ir visiškai sumenkino savivertę.

Praėjus keliems metams nuo tokio pareiškimo, vis labiau populiarėjanti Alexa nusprendė ir vėl retkarčiais užlipti ant podiumo. Na, bent jau tada, kai pasitaikydavo labai išskirtinės progos. 2008-aisiais buvusi dizainerės Vivienne Westwood kolekcijos pristatymo dalimi, o vėliau tapusi „DKNY Jeans“, „Pepe Jeans London“, „Lacoste“ ir sportbačių „Superga“ reklaminiu veidu, paskutinį kartą Alexa ant podiumo lipo 2012-aisiais, pristatinėdama Stellos McCartney kolekciją.

Alexa Chung
Alexa Chung
AP/Scanpix

Žurnalistė ir rašytoja

Apleidusi modelio karjerą, Alexa pasinėrė į mados žurnalistiką ir buvo velniškai sėkminga. Darbas su britų žurnalu „Company“, dvi nuosavos skiltys prestižiniame laikraštyje „The Independent“ ir, žinoma, garsusis talento pripažinimas – 2009-aisiais Alexa Chung tapo viena iš bendradarbiaujančiųjų redaktorių. Šis darbas leido mados žurnalistei pabendrauti su tokiais dizaineriais kaip Karl Lagerfeld ir Christopher Kane. Neketindama apsiriboti tik darbu žurnaluose ar laikraščiuose, Alexa 2013-ųjų rugsėjo penktąją išleido knygą, pavadinimu „It“. Joje galima rasti visko – sąrašus žmonių, kuriuos Chung dievina, patarimus, kaip pasirinkti lūpdažį ar šukuoseną. Vis dėlto, atsiliepimai apie knygą nėra labai teigiami ir dienraščio „The Guardian“ žurnalistė ją pavadino „iššvaistyta galimybe papasakoti apie tikrąją Alexą Chung.“

Stiliaus ikona

Galbūt pirmosios knygos blynas ir prisvilęs, o modelio karjera nebežavi taip labai, kaip anksčiau, vis dėlto niekas negalėtų paneigti, kad Alexa – mados ikona. Ši moteris – nesuskaičiuojamo kiekio dizainerių mūza, amžinai dominuojanti geriausiai apsirengusiųjų sąrašuose. Jos vardu firma „Mulberry“ sukūrė rankinių kolekciją, o Vogue redaktorė Anna Wintour pavadino Alexą fenomenu. 2011-aisiais, 2012-aisiais ir 2013-aisiais laimėjo British Style apdovanojimus.

Mylimoji

Alexa ne kartą viešai pripažino, kad jaučia nepaprastai didelę trauką muzikantams. Žymiausias jos mylimasis, su kuriuo Chung praleido netgi ketverius metus yra indie roko grupės Arctic Monkeys vokalistas Alex Turner. Pastarasis nuo 2011-ųjų susitikinėja su aktore ir modeliu Arielle Vanderberg, o Alexa kol kas nieko apie savo širdies reikalus nepasakoja. Tačiau per šių metų „Burberry“ mados namų kolekcijos pristatymą ji neslėpė simpatijų šalia sėdėjusiam „One Direction“ nariui Harry Styles. „Tas vaikinas tikrai turi kažką nepaprasto. Jis traukia lyg magnetas, kiekvieną kartą, kai jis į mane pažvelgia, jaučiuosi, lyg į mane švieštų švyturys. Nesuprantu kodėl, tačiau man jis - ypatingai žavus...“ - interviu po pristatymo atviravo Alexa. Jau ir anksčiau sklandė gandai, kad Alexa nėra abejinga beveik dešimtmečiu už save jaunesniam atlikėjui. Galbūt jie slapčia susitikinėja?! Harry visuomet garsėjo simpatijomis vyresnėms merginoms...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis