Jaunoji mokytoja Rita: mano darbas - amžinas podiumas(INTERVIU)

Pusė jauno gyvenimo praeina bendraujant su mokytojais. Vieni keičiasi kas metus, kiti iš mažų pradinukų užaugina merginoms širdis daužančius jaunuolius, treti, laimingiausi, tampa neužmirštami visam gyvenimui.

Jauna mokytoja - kiekvieno pamokose rymančio svajonė. Jos atlaidesnės, šiltesnės, nenutolę visu šviesmečiu nuo šiandienos madų ir gyvenimo. Tačiau mūsų herojė Rita (28) - netipinė jauna mokytoja, minkšta jos nepavadinsi. Mergina dėsto fiziką, jos dažniausias kompanionas - kelionių lagaminas, o jei vieną dieną paliks mokyklą, taps griežta vadove. "Esu labai valdinga asmenybė!" - sako Rita. Su ja kalbamės apie jaunos mokytojos gyvenimą, kasdienybę ir džiaugsmus.

Rita, kaip atsiradai mokytojos kėdėje?

"Viskas prasidėjo renkantis studijas. Užaugau Marijampolėje, todėl pagrindinis kriterijus buvo "kuo toliau nuo tėvų". Taip prieš dešimt metų atsidūriau Vilniuje, kur gyvenu iki šiol, dirbu vienoje gimnazijoje. Nors turėjau galimybę be konkurso įstoti į bet kurią KTU siūlomą specialybę, Vilniaus Pedagoginis Universitetas nugalėjo. Juokingiausia, kad visą gyvenimą kartojau: "Jau kuo kuo, bet mokytoja tikrai nebūsiu!", o štai kaip išėjo... (šypsosi)"

Kaip atrodo tavo diena?

"Gyvenimą man reguliuoja skambučiai. Pirmiausia - žadintuvo, paskui skambutis į pamokas ir iš pamokų. Pertraukos man neegzistuoja, nes visuomet atsiranda nenumatytų reikalų, mokiniai atakuoja su klausimais, o kur dar visokiausi nesutarimai... Tačiau su kitais mokytojais turim ritualą, susitinkam papietauti per net 20 minučių trunkančią pietų pertrauką. Po pamokų sėdu prie sąsiuvinių "Everesto" - tai neišvengiama mokytojo kasdienybė. Tačiau negalvokit, kad viskas taip niūru, mokytojai kaip ir visi kiti mėgsta ir lanko parodas, spektaklius, koncertus, žodžiu daug "kultūrinamės".

O kaip sekasi sutarti su mokiniais?

"Mokau 15-18 metų jaunuolius. Ateina dar vaikai, o išleidžiu jau subrendusius. Mūsų santykiai tikrai geri, tikiu, kad egzistuoja grįžtamasis ryšys. Kiek bendravimo "įdėsi" į mokinį, tiek gausi atgal. Man kol kas sekasi su jais sutarti"

Rita Grybaitė
Rita Grybaitė
Asmeninio archyvo nuotr.

Tavo kasdienybė - įtempta, kaip bėgi nuo rutinos?

"Tai kad vienintelis pastovus dalykas mano kasdienybėje yra pamokų tvarkaraštis, o visa kita tikrai nesikartoja! Pabėgti nuo monotoniško tvarkaraščio padeda kelionės. Turiu daug draugų visame pasaulyje, tai juos ir lankau".

Kokį patarimą duotum galvojančioms apie mokytojos dalią?

"Mielos merginos, mokytojos darbas - tai amžinas vaikščiojimas podiumu tuo pat metu saugant futbolo vartus. Turi būt visuomet pasitempus, lanksti, kantri, budri, greitai reaguoti į problemas. Negali nutolti nuo jaunimo, be humoro jausmo ir charizmos - nė iš vietos!"

Mokytoja - darbas, gyvenimo būdas ar pašaukimas?

"Man nepažįstamiems dažnai tenka įrodinėti, kad esu fizikos mokytoja, niekas iš pirmo žvilgsnio netiki. O šiaip manau, kad mokytojos darbas vis dėl to - pašaukimas..."

Jei ir tu turi įdomią mylimą veiklą - laukiam tavo istorijos love@panele.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis