Privalai išgirsti: „kietų“ sesučių grupė, apžavėjusi geidžiamiausią pasaulio vaikiną(VIDEO)

Muzikos žinovai sutinka: sparčiai populiarėjanti grupė HAIM - viena geriausių muzikos naujienų šiais metais. Trijų seserų amerikiečių Este, Danielle ir Alana 2006-aisiais įkurta grupė, išpopuliarėjo visai neseniai, merginos vos prieš kelias savaites išleido savo pirmąjį albumą ir neįtikėtinai sparčiai kopia karjeros laiptais.

Būtent apie tokius naujus, negirdėtus, bet labai labai talentingus atlikėjus ir kalbėsime naujoje panele.lt rubrikoje „Privalai išgirsti“!


Gudriosios kopijuotojos

Ne taip kaip daugelis kitų muzikantų, kurie tikina esą išskirtiniai, į kitus nesidairantys ir besibaidantys bet kokios jiems pripaišomos kitų atlikėjų įtakos, HAIM nebijo pasipasakoti kokių dainininkų ar grupių kūriniuose ieško įkvėpimo. Ne kartą lygintos su prieš kelis dešimtmečius labai populiaria grupe Fleetwood Mac, merginos teigia, kad jų skambesiui kur kas daugiau įtakos turėjo tokie atlikėjai kaip Azealia Banks, Kendrick Lamar ar „Destiny's Child“ – grupė, kurioje dainavo ir diva Beyonce. Vis dėlto atrodo, jog kelias idėjas merginos pasiskolino ir iš praeities. HAIM gerbėjai ne kartą pastebėjo, jog kai kuriose dainose jaučiama ryški Michael Jackson įtaka.Pačios merginos teigia, jog dainų žodžius rašo visos trys, sėdėdamos viename kambaryje. Jokio darbo po vieną – visos emocijos bendros, istorijos, kurias bando papasakoti – arba savos, arba pasiskolintos iš draugų ir artimųjų. Vis dėlto vyriausioji sesuo Este pripažino, jog didelę įtaką jų dainų žodžiams daro rašytojai. Ne kartą aiškinusi, kad nemėgsta rašyti apie nelaimingas meiles ir netiki, jog jų gerbėjams patiktų padūsavimai dėl išsiskyrimų ir mananti, jog tam visiškai užtenka Taylor Swift, ji teigė, jog rašydamos dainų žodžius merginos įkvėpimo ieško knygose.

Grupė HAIM. AFP/Scanpix nuotrauka

Kas ta HAIM?

HAIM sudėtis – vyriausioji Este (27 metai), Danielle (24 metai) ir jaunėlė Alana (21 metai). Nors dažniausiai akcentuojama ši trijulė, vis dėlto HAIM turi dar vieną narį – būgnininką Dash Hutton.Seserys HAIM, nors ir skamba bei atrodo labai panašiai, vis dėlto yra pakankamai skirtingos. Este – itin energinga, save vadinanti kiek hiperaktyvia ir per savo skubėjimą retkarčiais pamirštanti, kad serga diabetu. Jos liga merginoms pakišo koją Glastonbury festivalyje, kada vyriausioji sesuo pamiršo pavalgyti ir, kaip pati sako „vos nenumirė prieš 35 000 žmonių“. Danielle, ramiausioji, mažiausiai norinti kalbėti, bet nemažai nuveikusi. Grojusi kartu su garsiu atlikėju Julian Casablancas jo solinio turo metu, Danielle teigia, jog būtent jis merginas paskatino susiimti, surimtėti ir pagaliau pradėti veikti – įrašyti savo dainas ir judėti rimtesnės karjeros link. Alana, jauniausioji, savo aktyvumu mažai kuo nusileidžia Este. Gerbėjų rašomuose kūriniuose („Fan Fiction“) dažnai poruojama su Liam iš „One Direction“, Alana į tokias gerbėjų fantazijas nekreipia dėmesio: metusi koledžą ir į kūrybą susikoncentravusi mergina teigia, kad jai dabar labiausiai rūpi karjera.Stilingai nuobodžios

Kaip ir apie visas sparčiai kylančias žvaigždes, taip ir apie HAIM rašoma ne tik iš muzikinės, bet ir iš stilistinės pusės. Aptarinėjami jų drabužiai, šukuosenos, pasirinkti aksesuarai ir makiažas. Tačiau tiesa ta, jog trijų sesučių įvaizdis – paprastas ir mažai kuo išsiskiriantis. Jos nesivaiko pigaus populiarumo, jų nesekioja skandalai ir keistos ar absurdiškos apkalbos, todėl nieko keisto, kad merginos nemato prasmės rengtis itin ekscentriškai ar iššaukiančiai. Skrybėlaitės, nėriniai, juodos odos striukės, laisvoki marškinėliai... Visa tai kopijuoti taip lengva ir paprasta, jog žvelgiant į nuotraukas trijų pakankamai išvaizdžių, tačiau stiliaus prasme iš komforto zonos neišlipančių merginų nuotraukas netgi norėtųsi, kad jos nebijotų išbandyti kažko kitokio. Savo apranga jos susilieja su tiksline savo auditorija ir tai, žinoma, nėra blogai, tačiau pastelinių spalvų klipuose šmėžuojančios trys sesutės kiek per dažnai tampa bene nepastebimomis.


Naudinga Harry Styles draugija

HAIM savo karjerą pradėjo dar vaikystėje – jų tėvai nusprendė kurti šeimos grupę pavadinimu „Rockinhaim.“ Šis šeimyninis projektas galbūt nebuvo itin populiarus, tačiau dirbo dėl kilnaus tikslo - „Rockinhaim“ grodavo įvairiausiuose labdaringuose renginiuose, perdainuodami žymių grupių ir atlikėjų dainas. Vis dėlto grojimas su šeima ilgai nedžiugino ir 2006-aisiais sesutės įkurė HAIM.Išpopuliarėjusios tikrai ne iš karto, ilgą laiką visai nesireklamavusios ir turėjusios mažą ratą gerbėjų, merginos buvo pastebėtos tik 2012-aisiais, kada išleido dainą „Forever“. Sužavėjusios kritikus ir pačius įvairiausius muzikinius leidinius, HAIM pradėjo kilti karjeros laiptais – joms teko „apšildyti“ tokias garsenybes kaip grupė „Mumford & Sons“ ir „Florence and The Machine”. Visa tai vainikavo pasirodymas legendiniame „Glastonbury“ festivalyje, o 2013-ųjų rugsėjo 30-ąją išleido pirmąjį savo albumą „Days are Gone“.Jų populiarumo paslaptį atspėti nėra sunku. Merginos dainuoja nuoširdžiai, atrodo paprastos ir kiekvienam pasiekiamos. Jų muzikos klausymui nereikia nei specialaus nusiteikimo, nei tam tikros nuotaikos, nei tinkamos situacijos. Tačiau tiesa ta, jog HAIM – jau kažkur girdėta. Tame nėra absoliučiai nieko blogo – tai šis tas, ant ko laikosi visa muzikos industrija, nes žmonėms patinka tai, ką jie jau pažįsta, prie ko nereikia pratintis ar bandyti suprasti. Jiems patinka panašus skambesys, girdėtos melodijos, ne itin daug peno apmąstymams suteikiantys žodžiai. Genialumas slypi paprastume, o populiarumo paslaptis – išlikime komforto zonoje.

 

Grupė HAIM ir Harry Styles. Instagram.com nuotrauka

Žinoma, faktas, kad grupės muzika viešai žavisi populiarusis, o dažnai ir pačiu geidžiamiausiu pasaulio vaikinu tituluojamas „One Direction“ narys Harry Styles, tai pat prisidėjo prie greitai išpopuliarėjusios grupės sėkmes. Tiek HAIM narės, tiek Harry Styles neslepia vieni kitiems simpatijų. Galbūt laukia naujas muzikinis projektas?

Turi mylimą grupę, tačiau apie ją niekas nežino? Tavo talentinga draugė nori būti pastebėta? Siūlyk talentus! Apačioje esančioje formoje įrašyk neatrasto talento vardą ar grupės pavadinimą ir trumpai aprašyk, kodėl jie verti mūsų ausų dėmesio. Lauksime pasiūlymų, o apie geriausius parašysime!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis