Tūkstančius sekėjų turinti grožio blogerė Ieva: lietuviai moka tik kritikuoti(VIDEO)

Tikriausiai jau praėjo laikai, kai savo laisvalaikį jaunimas praleisdavo prie žydrųjų televizoriaus ekranų. Tiesa, tuo pernelyg džiaugtis nereikėtų, mat su trenksmu pasiekusi priklausomybės internetui banga mūsų paleisti nežada mažiausiai artimiausius penketą metų.

Nesumeluosiu „YouTube“ pavadinusi vienu populiariausiu ir dažniausiai lankomu internetiniu puslapiu. Atmetus primityviausią  „YouTube“ funkciją, leidžiančią nemokamai klausytis dainų ir matyti jų vaizdo klipus, jau prieš keletą metų plačiai paplito galimybė bendradarbiauti su  „YouTube“ ir turėti savo asmeninį  „YouTube“ kanalą, o tuo pačiu – užsidirbti.

Taip paplito grožio guru kuriami kanalai – tam nereikia nei specialaus vizažo ar kosmetologės išsilavinimo, nei ypatingų resursų. Tereikia didelio noro, ryžto, laiko ir ... aistros. Tikriausiai nieko nenustebinsiu prisipažinusi savo  „YouTube“ paskyroje turinti 88 kanalų prenumeratas iš kurių didžioji dalis – grožio kanalai.

  
Vieno atsitiktinumo dėka atradau tautietę Ievą, jau trečius metus turinčią savo asmeninį kanalą pavadinimu „Chanelette“. Ieva – 22 metų klaipėdietė, studijuojanti anglų kalbą ir literatūrą, savo paskyroje turinti 13 076 prenumeratorius ir daugiau nei 400 su grožiu ir asmeninio gyvenimo tobulinimu susijusių video įrašų. Lietuvių grožio vlogerių - ne tiek jau ir daug, todėl tiesiog privalėjau šią merginą pati pakalbinti!

Kas paskatino pradėti video blogą? Kodėl priėmei sprendimą įrašuose kalbėti angliškai?

Dar prieš pradedant filmuoti, pati porą metų žiūrėjau tokio pobūdžio vaizdo įrašus. Mane visada domino savęs puoselėjimas ir visa grožio industrija. Per tą laiką, kol stebėjau kitų grožio specialisčių video įrašus, sužinojau daug apie grožio priemones, supratau, kad turima patirtimi galėčiau ir norėčiau pasidalinti su kitomis merginomis. „YouTube“ dėka išmokau makiažo gudrybių, daugiau sužinojau apie plaukų puoselėjimą ir tiesiog savęs gražinimą, todėl jaučiu galinti ir pati dalintis savo patyrimais.

Angliškai nusprendžiau filmuoti dėl labai paprastos priežasties – tam, kad mano vaizdo įrašai būtų suprantami ne tik Lietuvai, bet ir didesnei publikai. Lietuviškai nufilmuoti vaizdo įrašai būtų aktualūs tik lietuvaitėms, na o anglų kalbą šiandien, manau, daugelis supranta. Man ir pačiai įdomiau bendrauti ne tik su lietuviais, bet ir su žmonėmis iš viso pasaulio, tenka atsakinėti į komentarus net iš Havajų ar Australijos. O tai iš tiesų džiugina ir plečia akiratį.

Ar grožio kanalas ir buvimas grožio priemonių guru reikalauja didelių finansinių išteklių? Vis dėlto kosmetika kainuoja nemažai, o pagrindinis „YouTube“ apžvalgų tikslas - nuolat išbandyti naujus produktus ar procedūras.

Jei  „YouTube“ kanalas yra pagrindinis žmogaus darbas, tada didelių finansinių išteklių nereikia. Pradžioje, kaip ir visur, galbūt tektų investuoti į kosmetiką, bet, įgijus didesnį pripažinimą, kompanijos nuolat siunčia makiažui ir kosmetikos produktų testavimui skirtas priemones nemokamai. Taip naujosios grožio priemonės išpopuliarėja ir tampa žinomos didesniam skaičiui tikslinės auditorijos, o blogerės iš to pasipelno. 

Aš nesu „YouTube“ partnerė, iš to nieko neuždirbu ir grožio priemonių kol kas negaunu, tad viską perku pati. Mane visada domino naujovės ir savęs puoselėjimas, nieko neperku vien dėl video įrašų. Viską perku tik dėl savęs, bet su kažkuo norisi pasidalinti patirtimi, todėl  „YouTube“ tapo mano „platforma“, kurios dėka savo atradimais ir nusivylimais galiu pasidalinti su kitomis merginomis. Tai pat grožio įrašų žiūrėjimas žadina smalsumą ir pačiai norisi išbandyti tai, ką merginos giria, ir pačiai įsitikinti priemonių veiksmingumu.

Ar pasikeitė tavo gyvenimas pradėjus  „YouTube“ kanalą?

Gyvenimas nepasikeitė, esu tokia pati, kokia ir buvau, tiesiog turiu naują pomėgį. Skirtumas tas, kad daug dažniau rankinėje galima rasti vaizdo kamerą, o draugės gurkšnodamos su manimi kavą gali būti netikėtai užkluptos mano vloginimo. Na, žinoma, ir prenumeratoriai! Latvijos oro uoste su manimi susitikti ir praleisti vakarą atskubėjo trys žavios panelės, drabužių parduotuvėje buvau maloniai nustebinta kai mergina, žiūrinti mano įrašus, užkalbino ir pažėrė begales komplimentų. 

Kiek laiko ir papildomo darbo reikalauja kokybiškas grožio kanalo išlaikymas ir nuolatinis video įrašų papildymas naujais?

Reguliarus filmavimas reikalauja tikrai nemažai laiko. Pats filmavimas man užtrunka apie 20-30 minučių , o tada jau reikia filmuką įkelti į redagavimo programą. Vėliau jį tenka sutrumpinti ir išgryninti medžiagą, kurią norėsiu parodyti, pašalinant nereikalingas vietas. Pabaigusi redagavimą įkėlimas į  „YouTube“ užtrunka dar 2-3 valandas. Mano redagavimas labai primityvus, nededu jokių efektų ar pagražinimų, todėl užtrunku trumpiau, nei daugelis vlogerių. Žinoma, viskas priklauso ir nuo įrašo pobūdžio. Visa tai darau tik kai turiu laisvo laiko, nes „YouTube“ yra mano pomėgis, o ne prioritetas, todėl stengiuosi tai daryti vien dėl savo malonumo. Bent jau kol kas nelaikau to savo tiesioginiu darbu. 

Kokių įdomių nutikimų pasitaikė, filmuojant video įrašus?

Ypatingai didelių nutikimų neteko patirti. Tikriausiai keisčiausia būna video blogų darymas, kai filmuoju savo dieną, o ne sėdžiu prieš kamerą pasakodama konkrečia tema. Lietuviai labai keistai reaguoja, kai pamato žmogų, šiuo atveju mane, einančią gatve ir kalbančią į kamerą. Pastarieji pradeda juoktis arba kreivai žiūrėti, greičiausiai palaiko kvaištelėjusia. Filmuodama kasdienius dalykus sulaukiu komentarų iš vaikino, jis mėgsta pakomentuoti, kad pamiršau pasakyti, jog „na o dabar einame į tualetą“. Tokie komentarai mane prajuokina ir tik pabrėžia tokių įrašų absurdiškumą. Na, bet žinau, kad turiu labai palaikančių ir besidominčių žiūrovų, todėl iš tokių komentarų tik pasijuokiu ir toliau filmuoju.

Kol kas dar nežinau, kur tas pomėgis mane nuves, o dabar tiesiog labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi tokiu žiūrovų iš viso pasaulio būriu ir labai malonu matyti vis didėjantį tautiečių prenumeratorių būrį. Maloniausia išgirsti gražų palaikymo žodį iš lietuvaičių. Juk paprastai nesame linkę itin teigiamai vieni kitus vertinti, todėl vis dažniau lieku maloniai nustebinta kraštiečių palaikymu.

Ką patartum jaunoms merginoms, norinčioms pradėti video blogerės "karjerą", nuo ko pradėti?

Merginoms, norinčioms pradėti filmuoti, patarčiau į tai nežiūrėti kaip į karjerą, o kaip į pomėgį. Svarbiausia tiesiog būti savimi, neapsimetinėti kažkuo, kad sulauktum populiarumo, nes atrodys dirbtinai. Siūlau filmuoti tik tai, kas pačias domina, taip savo „aistra“ užkrėsite ir kitus. Pradėti reikėtų tiesiog tinkamai pristatant save, kad žmonės susidarytų įspūdį apie jūsų asmenybę, stilių, grožio suvokimą. Jei jiems pasirodysite artima ir įdomi, žmonės norės išgirsti daugiau jūsų patarimų ar nuomonių.

O merginoms, kurios nori pradėti kurti video įrašus, sakau pirmyn! Nebijokit, rodykit save ir garantuoju, esant dideliam norui galite pasiekti tikrai daug!

Daugiau grožio patarimų rasi Kotrynos bloge cukruje-funk.blogspot.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis