Kritikos dėl išvaizdos sulaukianti Evelina Anusauskaitė: baisiausia man - soliarumuose „perkepusi“ lietuvaičių oda(INTERVIU)

Neseniai ištekėjusi atlikėja Evelina Anusauskaitė - Young(24) šiuo metu su vyru Adam gyvena Los Andžele, JAV. Tačiau net ir už daugybės kilometrų nuo Lietuvos esanti dainininkė čia esančių savo fanų nepamiršta, dalinasi su jais savo gyvenimo akimirkomis.

Kol vieni džiaugiasi jaunosios atlikėjos laime, kiti iš šalies beveik tobulame Evelinos gyvenime randa trūkumų: komentatoriams neįtinka Evelinos išvaizda, figūra ar gyvenimo būdas. O kaip jaučiasi pati atlikėja, kurios kiekviena nauja nuotrauka socialiniuose tinkluose sulaukia daugybės atgarsių?

Dar visai neseniai socialiniuose tinkluose buvo aptarinėjamos tavo nuotraukos, kuriose buvo matomi tavo treniruočių pasiekimai ir sulieknėjusi figūra. Komentatoriai įtarinėjo anoreksiją ir savęs kankinimą treniruotėmis. Kaip manai, kodėl žmonės taip elgiasi - jie pavydi tau tavo valios bei tobulų kūno linijų? Kaip jauteisi skaitydama tokius komentarus?

Pirmiausia, tai aš tikrai neskaitau komentarų. Jų vengti pradėjau tada, kai susipažinome su Adamu ir mūsų draugystė tapo vieša. Pikti komentarai yra tiesiog neigiama energija, kuri yra absoliučiai beprasmiška, man neįdomi ir tikrai nereikalinga. Kai buvau jaunesnė, juo skaityti traukė smalsumas, dabar manau, kad visi žymūs žmonės tokį „komentarų skaitymo“ periodą patiria, bet ilgainiui jis praranda aktualumą.

Komentatoriams, kritikuojantiems mano linijas, galiu pasakyti tik tiek, kad tai - mano kūnas, su kuriuo darau ką noriu, ir visiems įtikti tikrai neprivalau. Šalia savęs turiu tą, kuriam patinku ir dėl to esu labai laiminga. Derinti sportą ir sveiką mitybą tikrai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo. Man svarbiausia, kad kūnas būtų tvirtas, jokių kraštutinumų nesivaikau, vengiu tiek persivalgymų, tiek smarkaus savęs ribojimo. Apskritai lietuvių kultūrai labai būdingas persivalgymas, štai kai pirkau savo vestuvinę suknelę, ją teko siaurinti (nors ir taip „nulinio“ dydžio buvo), todėl žinojau, kad grįžusi į Lietuvą negalėsiu „pasinerti“ į kugelius ar mišraines - JAV gyvenantis dizaineris juk neatskris suknelės man paplatinti! Štai tokiais atvejais labai padeda sveikas gyvenimo būdas.

Ar gyvendama Lietuvoje tai pat aktyviai sportavai? Galbūt JAV aktyvus gyvenimo būdas tiesiog būtinas, juk gyveni Los Andžele, gražuolių sostinėje?

Ech, tas Los Andželas, angelų miestas… Visi tik ir nori jais būti! Lietuvoje beveik visai nesportavau ir pateisindavau save, kad užtenka repeticijų režimo. Tai buvo tokia netiesa... Čia, kaip ir daugybėje kitų nuostabių dalykų, akis man atvėrė mano brangusis Adamas: jis mėgsta sportą ir taip pat derina maistą. Los Andžele iš tiesų yra daug be galo gražių, aktyvių žmonių, sporto klubai pilni besitreniruojančių jaunuolių. Jei nori turėti patrauklų kūną, juo reikia rūpintis, nors man nepatinka, kuomet žmonės išprotėja dėl išvaizdos. Baisiausia - nuo aktyvių treniruočių „išdžiuvę“ kūnai ir „persisoliariuminusi“ oda. Kažkodėl daugumos lietuvaičių grožio idealas - „iškepusi“ oda. Aš - ne prieš įdegį, bet nereikia mums, lietuviams, bandyt atrodyt kaip iš Jamaikos nuo palmės nulipus.

Ar tau, kaip atlikėjai, JAV keliami didesni reikalavimai nei Lietuvoje? Galbūt privalėjai sustiprinti kūną dėl darbo?

JAV reikalavimai atlikėjams yra visiškai kitokie. Ten ir šiaip visai kitokia muzikos sistema. Čia žvėriška rinka, kurioje yra milžiniška pasiūla. Išvaizda, ne paslaptis, daro didelę įtaką dainininko karjerai. Bet ne vien dėl grožio - žmogus, kuris rūpinasi kūnu, taip pat rodo savo valią ir išmintį. Šou pasaulio krūviai yra beprotiški ir daug mažiau rizikos yra dirbti su išbandymams pasiruošusiais žmonėmis. Gera išvaizda niekada netaps trūkumu pramogų pasaulyje.

Ar tobula išvaizda būtina superžvaigždei? Kokia tavo nuomonė apie Adele, kuri ir būdama netobulų kūno formų sugebėjo tapti žvaigžde?

Svarbiausia - kokią muziką atlieki ir kokią žinutę skleidi pasauliui sava muzika. Man Adele - absoliučiai tobula, kaip ir Beyonce bei Rihanna, nors visos jos - labai skirtingos. Beyonce niekada neatlaikytų net trečdalio savo pasaulinio turo krūvio jei ne ypatingai treniruotas kūnas. Atlikėjams, kurie scenoje nešoka, yra paprasčiau. Tačiau jei nori judėti, nenusilpti turų metu - tam reikalingas fizinis pasiruošimas. Šiais laikais muzikos ikonos taip pat tampa ir mados bei reklamos veidais, todėl „reklaminė“ išvaizda tampa neatsiejamai svarbi.

Evelina Anusauskaitė-Young
Evelina Anusauskaitė-Young
Instagram.com nuotr.

Neseniai ištekėjai, ar tavo vyrui Adamui svarbi tavo nepriekaištinga išvaizda? Ar esi kada nors sulaukusi iš jo bent vieno komentaro, kad tau reikėtų „pasitempti“?

Aš nemanau, kad mano išvaizda yra nepriekaištinga, bet mano vyras niekada to nepasakytų. Jis labai palaiko mano lankymąsi sporto klube, bet tuo pačiu moka mane priversti jaustis ypatinga, net ir tuomet, kai aš zirziu, kad nėra nuotaikos ir nieko nenoriu daryti. Tada jis sako: „nedaryk, aš padarysiu“, išsitraukia keptuves ir aptvarko namus. Mano vyras - pats mieliausias pasaulyje!

Sakoma, kad lietuvaitės - vienos gražiausių merginų pasaulyje. Ar jauti išskirtinį aplinkiniu dėmesį dėl savo išvaizdos JAV?

Sulaukiu komplimentų, bet, galbūt,tas dėmesys ir yra dėl to, kad esu iš svetur. Kuo daugiau praleidžiu laiko svetur, tuo labiau pati pastebiu, kad lietuvaitės išties ypatingos. Tačiau ne vien tik dėl grožio. Visų pirma, jos daug labiau prižiūri savo išvaizdą, yra labai savarankiškos, rūpestingos ir moka puikiai tvarkytis namuose bei šeimoje. Pas mus su Adamu dažnai lankosi svečiai  ir aš niekada jų nepasitikčiau be skanios vakarienės ir jaukios aplinkos. JAV yra kitaip: daugumą net ir 25 metų sulaukusių panelių pirmiausiai reiktų atplėšti nuo kompiuterinių žaidimų, kad eitų apsitvarkyti. Amerikietės visur nori jaustis patogiai, todėl nesidrovi dėvėti šlepečių eidamos į miestą ar vakarienei paruošti mikrobangų krosnelėje atšildytą picą. Egzistuoja ir kitoks tipažas: nuo galvos iki kojų išsipuošusios ir tik savimi besirūpinančios merginos. Aš manau, kad tai yra ypač liberalaus auklėjimo rezultatas. Merginos čia nesuka galvos dėl namų ar šeimos iki ganėtinai vėlyvos jaunystės.

Kiek laiko kasdien skiri savo grožiui? Kiek laiko praleidi sporto salėje, galbūt atidžiai stebi, ką valgai?

Neskaičiuoju, kiek laiko skiriu kasdien, tačiau nuolat renkuosi kokybišką kosmetiką, maistą, siekiu kasdien išsimiegoti, dažnai pasivaikščioti prie vandenyno, o tris kartus per savaitę einu į sporto klubą, ten praleidžiu po 1,5 val. O svarbiausia - stengiuosi išlikti pozityvi. Gali užsitepti kiek nori pudros, prisiklijuoti blakstienas, bet akys nuo to nespindės .

Ką esi paaukojusi dėl geros išvaizdos? Ar teko laikytis dietų?

Nesu nei manekenė, nei balerina, mano karjera nepriklauso nuo mano svorio, todėl niekada nesu aukojusis dėl figūros. Tačiau kai turi tikslą (tarkim, pagražinti figūrą), tai tampa siekiamybe, o ne auka. Svarbiausia - kūno linijomis rūpintis išmintingai, tuomet nei kankintis, nei kažką aukoti neteks. Dauguma merginų ima laikytis išgalvotų ir visiškai neveiksmingų dietų, nors rezultatų pasiekti galima ir daug paprasčiau. Būtina išsiaiškinti, kaip sveikai lieknėti ir derinti sveiką mitybą su sportu. Dauguma žmonių (kaip ir aš pati anksčiau) prisigalvoja savų sistemų kilnoti svoriams ar kardio treniruotėms, neteisingai juos atlieka ir tai gali būti taip nenaudinga, kad net ir po metų treniruočių rezultatai bus nepastebimi. Aš asmeniškai rezultatus pastebiu po mėnesio treniruočių ir mitybos derinimo, svarbiausia nesustoti ir nuolat save motyvuoti.

Kas tau yra grožio idealas? Kodėl?

Neturiu vieno. Man gražūs tie žmonės, kurie yra ypatingi savo vidumi. Labai šaunios man atrodo manekenė Heidi Klum ir dainininkė Beyonce .

Ar esi savimi patenkinta? Ko palinkėtum savo išvaizda nepatenkintoms merginoms? Galbūt turi kokį nors patarimą, kuris padėtų save motyvuoti pokyčiams?

Mano motyvacija tapo mano vyras ir JAV esančios galimybės „prasimušti“ muzikos pasaulyje, kurių nesinori iššvaistyti. Gaila, bet nėra jokių stebuklų nieko nedarant tapti fiziškai tvirtam. Dažnai sportas atrodo varginantis, nes tingim pasidomėti, kaip sportuoti taisyklingai. Nieko keisto, kad neišsilaikom „ant dietų“  ir susinervinam, kai sporto klube nepavyksta greitai pasiekti norimų rezultatų, todėl vėliau ir nebenorim į jį grįžti. Baisiausia, kai pakankamai normalaus sudėjimo merginos sugalvoja mesti svorį daugiau nei 1 kg per savaitę... Kiekvieno kūnas yra skirtingas, svarbiausia „neburti“ patiems to, ko neišmanom. Tai - pati vertingiausia pamoka, kurią išmokau pradėjusi sportuoti, ir kurią suprantant, viskas tampa žymiai lengviau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis