Ekstravagantiškų drabužių kūrėja Monika: esu dėmesio auka!(FOTO)

Pristatome jums „Pin Up“ stiliaus gerbėją, tatuiruotėmis, įmantriomis šukuosenomis ir ekstravagantiškų ryškių drabužių siuvėją Moniką Švažienę. Pakalbinome ją apie jos stilių, apie tai, kas ją įkvepia ir kodėl nusprendė kurti būtent tokią ryškią aprangą.

-Ar mėgsti išsiskirti iš minios, tau svarbu, kad liktum pastebėta?


-Vadinu save dėmesio auka. Pavyzdžiui, šukuosena man neša sėkmę: kai tik pritrūksta dėmesio, iškart susikeliu „bangą“ ir einu rinktis komplimentų. Beje, juos žarsto ir merginos. Tatuiruotės irgi labai padeda išsiskirti iš minios ir sulaukti dėmesio. Siūdama rūbus pirkėjoms taip pat stengiuosi nesiūti kelių visiškai vienodų rūbelių, pasiūlau pridėti kažkokią detalę, panaudoti kitokią spalvą ar užsegimą, kad rūbas būtų vienintelis toks. Dažnai merginos mielai priima tokius pasiūlymus.-Kur semiesi įkvėpimo? Ar pastebi kažkokias stiliaus detales kine, aplinkoje, pati jas sukuri?

Daug naršau po mados blogus, „Facebookmados puslapius. Visada pastebiu ryškias spalvas, tikriausiai dėl to, kad pati jas labai mėgstu, visuomet atkreipiu dėmesį į ryškų rūbą. Dar man labai svarbu pats rūbo modelis: ar kaip nors įdomiau susiūta, ar kokia detalė akcentuota. Pirkdama audinį visuomet klausinėju, ar nesipūkuoja, nesuburbuliuoja – man stresas, jei siuvu rūbą pati jo medžiagos neišbandžiusi, labai nesinori po kelių savaičių gauti skundų, kad drabužio medžiaga pasirodė esanti nekokybiška.-Kaip apibūdintum savo kuriamus rūbus?

-Laisvalaikio rūbai su cinkeliu. Proginių rūbų siūti nemėgstu, nebent jie būtų nestandartiški, ir pan. Tiesa, vieną kartą esu siuvusi vestuvinę suknelę. Labai jaudinausi dėl šio užsakymo, tačiau nuotaka buvo lygiai tokia pat „išėjusi“ kaip ir aš, tad jai mano kūrinys labai patiko.

-O kada supratai, kad siuvimas - tavo pašaukimas?

-Kiek save atsimenu, visada siūdavau: vaikystėje mano pagrindinis žaidimas su lėlėmis buvo jų aprangos kūrimas. Paauglystėje žaisdavau su mamos siuvimo mašina. Tai jau vadinau savo hobiu: norėjosi kokį rūbą pasitrumpint, pasiilgint ar kitaip patobulinti. Bet rimčiau siuvimu pradėjau užsiiminėti prieš kokius porą metų. Baigus mokslus prasidėjo savęs ieškojimo metas. Nusprendžiau pabandyti savo hobį paversti rimtesne veikla, tad lankiau siuvimo kursus, norėjau įgauti žinių apie siuvimą. Kaip tik baigus lankyti kursus gavau pasiūlymą siūti rūbus vienam butikui, dėl to labai džiaugiausi. Vėliau susikūriau „Facebook“ profilį ir pradėjau po truputį priimti individualius užsakymus. Manau, kad man gerai sekasi, nes užsakymų vis daugėja. Mėgdavau pasilikti šventinį laikotarpį poilsiui, tačiau šiais metais jau taip nebeišėjo, labai daug užsakymų gavau. Skųstis negaliu: užsakymų gausa rodo, kad žmonėms patinka tai, ką darau.

-Kokį drabužį ar aksesuarą savo spintoje vertini labiausiai?

Negalėčiau išskirti tokio rūbo... Turiu kelis mylimiausius marškinėlius, porą švarkelių, kuriuos labai mėgstu. Apskritai, man atrodo, kad švarkas yra toks rūbas, kuris privalo būti kiekvienos merginos spintoje. Galima šį paltą (nuotraukoje) vadinti tuo rūbu, kurio negaliu nedėvėti. Turiu naują paltą jau kelerius metus, tačiau niekaip jo neapsivelku, nes vis dėviu šį, kuriam jau penkeri metai... Štai bateliai, kuriuos šiandien atsinešiau, yra avėti kokius du kartus. Tačiau jie man taip patinka, kad nežadu jų parduoti ar atiduoti, net jeigu tektų laikyti spintoje visą gyvenimą. Turiu labai kietus marškinėlius, kuriuos man atidavė vyras, perdariau juos pagal savo viziją ir dabar jie - dar vienas mano koziris norint sulaukti dėmesio iš aplinkinių.-Ar tavo ryškūs kūriniai atspindi „ryškų“ gyvenimą?

Mano aprangos stilius yra labai panašus į gyvenimo stilių. Be galo mėgstu įvairovę, eksperimentus. Mano spintoje pilna įvairiausių aksesuarų, perukų, akinių, skrybėlių, akių spalvą keičiančių kontaktinių lęšių... Dievinu teminius vakarėlius! Man pačiai būna sunku nuspėti, kaip atrodysiu vakare, nes gali šauti kokia nors įvaizdžio idėja, kurią būtinai norėsiu įgyvendinti. Gyvenime esu tokia pati, neturiu tikslios gyvenimo strategijos, nemėgstu kurti konkretaus plano, man labiau patinka „gaudyti“ jo suteikiamas progas. Galiu viską mesti ir išlėkti į kokią kelionę, jei tik atsiranda tokia galimybė. Taigi, mano gyvenimo stilių labai atspindi mano aprangos stilius.

-Apie ką dabar svajoji?

-Turiu svajonę turėti savo butiką. Pavadinimas turėtų būti „M-unique boutique“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis