JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Nauja vaikinų grupė Lietuvoje: mums nereikia skandalingo populiarumo(INTERVIU)

Nauja vaikinų grupė Lietuvoje: mums nereikia skandalingo populiarumo(INTERVIU)

Ar yra Lietuvoje vaikinų grupių? Štai neseniai išsiskirstė viena paskutiniųjų vaikinų grupių „Kvinta“, nejaugi Lietuvos muzikos scena – tik merginų valdos?

Pasirodo, ne. Į gerbėjų širdis kelią bandys surasti trys jauni, bet labai talentingi vaikinai, pasivadinę „Rollikais“. Naujai susikūrusioje grupėje dainuoja Naglis Bierancas (25), Mantvydas Sabaitis (23) ir Jurijus Veklenko (23). Tai gi, kas jie, šie drąsuoliai, planuojantys tapti Lietuvos super žvaigždėmis?

Daugelis dainininkių meilę muzikai ir talentą dažniausia paveldi iš savo tėvų ar senelių. Ar taip nutiko ir Jums?

Mantvydas: Mano tėtis jaunystėje grojo roko grupėje, tad gal ir galima taip teigti, kad talentą iš jo paveldėjau. Kad galiu dainuoti, sužinojau palyginus neseniai, o štai tėtis nuo pat jaunystės muzikavo.
Naglis: Mano senelis buvo muzikantas, bet, gaila, neteko jo pažinti. Šiaip daininga giminė mano, o ypač – baliuose (juokiasi).
Jurijus: Mano visa šeima dainuoja, vieni daugiau, kiti mažiau, tačiau talentą dainuoti paveldėjau iš mamos.

O kaip kilo idėja sukurti grupę?

Mantvydas: Lietuvoje trūksta „Rock&Roll’o“ ir vaikinų grupių. Iš šio derinio ir gimė idėja sukurti „Rollikus”.
Naglis: Žinau, jog idėja gimė Neringai (mūsų vadybininkei) ir jau gana seniai, tik reikėjo nemažai laiko, kol ši idėja tapo „Rollikų“ trio. Pagaliau.
Jurijus: O aš tiesiog gavau pasiūlymą prisijungti prie jau suburto kolektyvo, tačiau ilgai nedvejodamas sutikau.

„Rollikai“
„Rollikai“
Asmeninio archyvo nuotr.

Ką reiškia jūsų grupės pavadinimas?

Jurijus: Galvojant, kaip vadinsis mūsų grupė, teko gerokai palaužyti galvas, bet, mano manymu, dabartinis grupės pavadinimas puikiai atspindės atliekamą muziką bei gerą nuotaiką.
Mantvydas: Mūsų grupės pavadinimas yra susijęs su muzikos žanru „Rock&Roll“. Palikus vien tik žodį „Roll“, kilo idėja ir apie pavadinimą „Rollikai“.
Naglis: Ir lietuviškas žodis išėjo!

Ko jūs labiausiai tikitės iš muzikinio pasaulio: šlovės, garbės, pinigų, populiarumo? O gal norite tiesiog gerai praleisti laiką?

Mantvydas: Šiais laikais spaudoje netrūksta skandalų dėl populiarumo, šlovės ir tų pačių pinigų, bet mūsų pagrindinis tikslas skleisti „Rock&Roll’o“ dvasią ir skatinti žmones klausytis geros ir laiko patikrintos muzikos.
Naglis: Man asmeniškai labai patinka seni, bet naujai atgimę kūriniai. Iš tikrųjų visi trys esame scenos žmonės, dėl to mes čia. Kaip sakė vienas draugas: jei mokėčiau skaičiuot, senai dirbčiau banke (šypsosi).
Jurijus: Mūsų pagrindinis tikslas parodyt, kad lietuvių grupės gali dainuoti gyvai ir nesislėpti už šou užuolaidos.

Kaip manote, ko reikia mūsų šou pasauliui: išvaizdos, skandalų, talento? Kas Jums padės prasimušti?

Mantvydas: Visų pirmą, kad galėtum žengti į šou verslą, turi turėti talentą. Nesvarbu, ar tai aktorystė ar vokaliniai sugebėjimai – tu turi turėti tą savybę, kuria ir bus paremta visa karjera. Visų antra, reikalinga didelė charizma tam, kad tau nereiktų dirbtinai kurti skandalų ir kalbėti apie savo „neišsemiamai gražią“ išvaizdą. Be talento, manau, net neverta žengti į šou verslą.
Naglis: O aš manau jog reikalingas tas sunkiai surandamas aukso viduriukas. Kartais atlikėjas gali būt labai geras, bet toks nuobodus, kad nors imk ir nusišauk, tokie tiesiog „neveža“. Šių laikų atlikėjai ne tik dainuot turi, bet ir šokt, vaidint, kurt, kai kurie dar ir šeimomis bei verslais rūpinasi, tai ohoho. Manau, kad prasimušti padės atkaklus darbas ir puiki vadyba.
Jurijus: Kadangi dainuoju tikrai ne pirmus metus, galiu drąsiai teigti, jog žmogui, kuris mokės bendrauti su publika, kaip su sau lygiu, atiduoti save visą dainuodamas ir judėdamas ant scenos, seksis atlikėjo karjera. Žinoma, neturint talento neverta ir pradėti…

O ką veikiate laisvalaikiu?

Mantvydas: Laisvalaikis yra tam tikra įdomi laiko praleidimo forma, kai žmogus leidžia laiką taip, kad jo gyvenimo kokybė pagerėtų ir laimės jausmas padidėtų. Mano laisvalaikis yra susijęs su daug veiklų, bet daugumą savo laisvalaikio laiko leidžiu su draugais, o ką jau veikiam, tai pasiliksiu paslaptyje.
Naglis: Aš kai įlįsiu į Mantvydo laisvalaikį, tai viską papasakosiu (šypsosi). O jei rimtai, laisvalaikio neturiu labai daug, turiu nemažai kitos veiklos, šoku įvairiuose teatruose, trupėse, renginiuose. Su drauge turime fotostudiją, kurioje darbo taip pat nemažai, neseniai mečiau piešimą, nes tiesiog fiziškai nebespėjau lankyti. O kur dar darbas „Lietuvos“ ansamblyje“, dabar dar šis projektas… Šypsena iki ausų, o draugai liūdi, kad jų neaplankau .
Jurijus: Šiuo metu nelabai jo ir turiu, laisvas minutes stengiuosi praleisti su man svarbiais žmonėmis, nes jie yra kur kas svarbiau, nei koks nors hobis.

Esate jauni, tikriausiai dar studijuojate. Kaip pavyksta jas derinti su darbu?

Mantvydas: Viskas pavyksta .
Naglis: Studijoms nebūtų laiko.
Jurijus: Dėl to nebereikia jaudintis, nes mokslai jau baigti.

„Rollikai“
„Rollikai“
Fotogenijai nuotr.

Trys dalykai, kurių apie jus niekas nežino?

Mantvydas:
• Dainuoti pradėjau įžengęs į „Lietuvos Balso“ sceną (prieš porą metų).
• Mokausi groti elektrine gitara.
• Mano rytas prasideda vėlai, nes esu pelėda ir kartais einu miegoti apie 5 val. ryto.

Naglis: Vaikystėj manęs mokykloje nepriėmė į chorą. Šito niekas iki šiol nežinojo.

Jurijus: Dalykai, kurių niekas nežino, ir liks nežinomi (juokiasi).

Vaikinai, klausimas ne apie muziką, bet jei jo nepaklausčiau, būsimos jūsų gerbėjos turbūt supyktų. Ar jūs esate vieniši?

Mantvydas: Nelabai suprantu, kam tai reikia žinoti, nes žmonės turi gerbti muzikantą už tai, ką jis daro, o ne tai, koks jis yra žmogus, ką veikia ir ar yra laisvas šiuo metu. Man labai patiko, kai dabar visų žinoma dainininkė Adele išgarsėjo savo dainomis, tačiau ji turėjo daug kompleksų, bet visi ją dievino už jos dainas, o ne tai, kokia ji yra. Iš esmės panašai buvo ir „Nirvanos“ vokalistui Kurtui Kobainui. Jis kūrė tikrai gerą muziką, tačiau mėgo svaigintis narkotikais, nepaisant to žmonės klausė jo muzikos, o ne teisė jį už tai, koks jis yra. Todėl norėčiau, kad lietuvių nuomonė apie šį „popsovą“ požiūrį pasikeistų ir jie pradėtų labiau gilintis į pačią muziką, o ne surinkti informaciją apie atlikėją ir traktuoti tai kaip požiūrį į jo atliekamą muziką.
Naglis: Kietai tu čia, Mantvi . Aš galiu pasakyt, jog butu dalinuosi su drauge, su kuria miegame atskiruose kambariuose. Visą savo laiką skiriu darbams ir truputį draugams. 
Jurijus: Į detales nesigilinsiu ir tiesiog pasakysiu, kad mano asmeninis gyvenimas – mano paties reikalas.

Kur save įsivaizduojate po kelerių metų? Ant scenos?

Mantvydas: Šiuo metu po truputį kuriu dainas, tad tikiuosi po kelerių metų išleisti solinį albumą.
Naglis: Aš negalvoju, ką veiksiu po savaitės, žinoma, jei tai nesuplanuotas darbas. O ką darysiu po metų ar poros, tikrai nežinau ir juolab nedrįsčiau įsivaizduoti, nes ims ir nutiks visai kitaip nei galvojau. Gyvenimas labai įdomus, tik spėk rinktis, ką jis pasiūlo. Stengiuosi gyventi šia diena.
Jurijus: Į priekį stengiuosi neplanuoti, nes niekada nežinosi, kur tu būsi po metų ar po dviejų, tačiau vis dažniau kyla minčių spontaniškai susikrauti kuprinę ir pakeliauti po pasaulį.

Mano išsaugoti straipsniai