Išskirtiniai Oksanos Pikul - Jasaitienės plaukų stilistės Renatos Blaževič patarimai norinčioms sveikų gražių plaukų(INTERVIU)

Sakoma, kad geram meistrui reklamos nereikia. Tačiau jei tavo talento vaisiai puikuojasi ant vienos garsiausių Lietuvos moterų, Oksanos Pikul - Jasaitienės, galvos, populiarumas tokiam meistrui - neišvengiamas.

Plaukų stilistė Renata Blaževič - ilgametė Oksanos Pikul - Jasaitienės plaukų meistrė. Būtent jos dėka Oksanos plaukai visuomet atrodo nepriekaištingai, o klientės nuolat reikalauja būtent tokios, kaip Oksanos, šukuosenos. Pati Oksana negaili komplimentų savo plaukų meistrei: „Merginos dažnai manęs teiraujasi gražių plaukų paslapties.Štai ji! Tai mano draugė ir plaukų meistrė Renata“, - savo „Facebook“ paskyroje rašė atlikėja.

Taigi kokius stebuklus ši moteris daro su Lietuvos įžymybių plaukais, kad net tampa geriausia jų drauge? Į visus panele.lt klausimus atsako pati plaukų meistrė Renata.

Lietuvos pramogų pasaulis Jūsų, kaip garsios plaukų stilistės, vardą įsiminė dėl garsiosiosios klientės Oksanos Pikul - Jasaitienės. Kaip manote, ar darbas su Lietuvos įžymybėmis - gera reklama?

Na taip, Oksana Pikul-Jasaitenė - žinomas asmuo, viena garsiausių Lietuvos moterų ir, mano manymu, viena gražiausių plaukų savininkių Lietuvoje. Dirbu grožio industrijoje jau 15 metu ir klientų niekuomet netrūko, todėl niekada nebandžiau pasinaudoti savo geros draugės vardu. Ilgainiui dauguma moterų pradėjo klausinėti Oksanos, kas tvarko ir prižiūri jos plaukučius. Taip jau nutiko, kad Oksanai teko atsakyt viešoje erdvėje į šį klausimą, taip ir buvo mano vardas paviešintas.

Ar darbas su įžymybėmis man - reklama? Pirmiausia tai - didžiulė atsakomybė, tačiau rezultatai juk kalba patys už save.

Merginų ir moterų forumuose sulaukiate daugybės komplimentų ir rekomendacijų, daugelis lietuvaičių svajoja turėti tokius plaukus, kokius Jūs sukūrėte Oksanai. Ar sulaukiate daug užsakymų „nudažykite mane taip, kaip Oksaną Pikul!“?

Esu dėkinga toms merginoms, kurios negaili man gražių žodžių forumuose. Tikiuosi jų nenuvilsiu. Taip, sulaukiu įvairių prašymų, bet dažniausiai klientės ir gauna norimą rezultatą, žinoma, jeigu tai įmanoma. O dažniausiai užduodamas klausimas man - kokiais dažais dažau, kokias naudoju formules? Ir jį užduoda pačios kirpėjos. Į tokius klausimus neatsakau, nes tai mano, kaip specialistės, darbo paslaptis. O kai neatsakau į jų užduodamą klausimą, jos dažnai lieka pasipiktinusios.

Oksana Pikul (kairėje) ir Renata Blaževič
Oksana Pikul (kairėje) ir Renata Blaževič
DELFI / Tomas Vinickas

Klientės negaili Jums gerų žodžių, ne kartą esate pavadinta „Plaukų fėja“. Kaip manote, už ką Jus taip giria?

Manau, už tai, kad aš, visų pirma, rūpinuosi klienčių plaukų sveikata. Sveiki plaukai - gražūs plaukai ir patenkintas klientas. Patariu kiekvienai individualiai kaip prižiūrėti plaukus, parenku reikiamą kosmetiką, kad mergina galėtų pasiekti norimą rezultatą ne tik salone, bet ir namie. Gera plaukų išvaizda - ne tik mano darbas, bet ir pačios klientės rūpestis, kaip aš vadinu „namų darbai“. Stengiamės kartu su klientėmis pasiekti geriausių rezultatų.
  
Galima teigti, kad Jūsų „vizitinė kortelė“ - plaukų šviesinimas. Ar madinga dabar Lietuvoje tapti „platinine blondine“? Ką patartumėte toms, kurios svajoja pasipuošti itin šviesia plaukų spalva?


„Platininė blondinė“ - senokai nebe madinga, tačiau kiekvienos moters grožio supratimas ir noras nepriklauso nuo mados. Šviesios spalvos visad bus populiarios mūsų šaly. Toms merginoms, kurios nori „pasipuošti“ itin šviesia spalva, pirma reiktų pasikonsultuoti su savo plaukų meistru. Atsižvelgti ir į pliusus, ir į minusus, nepamiršti, kad yra visokių pasekmių.

Ar tarp savo klienčių turite jaunų panelių? Kokias šukuosenas jos renkasi? Kaip manote, ar dera jaunoms merginoms dažyti, o ypač - šviesinti plaukus?

Jaunos mano klientės renkasi ką nors maištingo ir madingo. Nieko blogo jaunoms panelėms dažyti plaukus, tačiau dažai turi būti specialūs, ne itin „cheminiai“. Dažyti švelniais dažais verta dėl blizgesio, kad  plaukai butų kaip šilkas. Tačiau ar verta plaukus šviesinti jauname amžiuje, merginos turi rimtai apsispręsti ir įvertinti visas galimas pasekmes. 

Savo gražių plaukų paslaptimi Oksana Pikul-Jasaitienė vadina savo plaukų meistrę Renatą Blaževič. Asmeninio archyvo nuotrauka

Ar tiesa, kad šviesiems plaukams reikia ypatingos priežiūros? Ką patariate savo šviesiaplaukėms klientėms?

Taip, tai tiesa. Šviesūs plaukai labiausiai nukenčia dėl netinkamos priežiūros, nors įmanoma turėti šviesintus, bet sveikus ir puikiai atrodančius plaukus. Visų spalvų plaukai reikalauja vienodai daug dėmesio ir priežiūros. Pirmas patarimas - tonavimas, nes šviesūs plaukai greičiau praranda pigmentus ir atspalvį. Visa kita priežiūra turėtų būti paremta drėkinančia ir maitinančia kosmetika. Būtina darytis namų sąlygomis natūralias kaukes, bet tik pagal instrukcijas.

Kokias šukuosenų tendencijas pastebite? Ar dabar madingi ilgi plaukai?

Šukuosenos tampa vis natūralesnės ir paprastesnės, o plaukų spalvos tampa labiau natūralios, šviesiaplaukės dabar renkasi natūralius atspalvius. Nebeliko sintetinių atspalvių, merginos nebenori dažytis rėkiančiomis spalvomis. Ilgą laiką karaliavusius trumpus kare kirpimus keičia vis ilgesnės šukuosenos. O ar tai madinga? Manau, kad ilgi plaukai visais laikais buvo gražu.

Ar sulaukiate daugiau klientų vien dėl to, kad Jūs - vienos garsiausių Lietuvos moterų plaukų stilistė? 

Manau, kad tai padeda merginoms apsispręsti, ar verta apsilankyti pas mane. Mano darbo rezultatai - geriausia reklama.

Kokį patarimą duotumėte merginoms, norinčioms ilgų ir sveikų plaukų?

Visos norime turėti sveikus ir gražius plaukus, tiesiog ne visada žinome, ką ir kaip reikia daryti. Svarbiausia - neeksperimentuokite su savo plaukais ir jų spalva, visad kreipkitės patarimo į specialistą!

Atsakyk į apačioje esančius klausimus ir laimėk žurnalo „Panelė“ prenumeratą 6 mėnesiams! Atsakymų lauksime iki vasario 28 dienos, nugalėtoją skelbsime rubrikoje „Konkursų laimėtojai“.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis