Internetinė Lietuvos sensacija: 17-metė, kurią seka tūkstančiai(INTERVIU)Lietuvoje sparčiai populiarėjantis socialinis tinklas „Ask.fm“ - tikras jaunimo traukos centras. Merginos ir vaikinai susikuria anketas, kuriose visi norintys gali užduoti jiems anoniminius klausimus.

Prieš šiek tiek daugiau nei metus jauna mergina iš Vilniaus rajono Maišiagalos Dominika Matveiko(17) nusprendė susikurti „Ask.fm“ profilį. Šiandien ji turi daugiau nei 17000 sekėjų ir net 70000 neatsakytų klausimų. Merginos „Instagram“ profilį seka daugiau nei 12000 vartotojų, panašus skaičius žmonių užsiprenumeravo jos „Facebook“ naujienas.

Vos užsukus į Dominikos profilį ir paskaičius keletą originalių jos atsakymų, galima suvokti, kad ši mergina - tikrai ne iš kelmo spirta. Į kiekvieną, net labiausiai kritikos kupiną komentarą ji sugeba atsakyti su humoru, nevengia pasišaipyti iš savęs ir dažnai ant viso pasaulio supykusių paauglių. Taigi kas ji, ši Lietuvos „Ask.fm“ sensacija? Į visus klausimus atsako pati Dominika.

Kaip atsirado tavo „Ask.fm“ profilis?

Prieš maždaug metus, tikriausiai iš neturėjimo ką veikti, sugalvojau susikurti „Ask.fm“ profilį. Iš pradžių bandžiau į visus klausimus atsakinėti rimtai, tačiau greitai pastebėjau, kad šis puslapis nėra labai rimtas, todėl nusprendžiau tiesiog juokauti.

Dominika Matveiko
Dominika Matveiko
Asmeninio archyvo nuotr.

Kas uždavinėjo pirmuosius klausimus?

Pirmieji klausimai buvo visiškai anoniminiai, manau, kad juos uždavinėjo mano draugai ir pažįstami. Dabar tų klausimų jau nebeatsimenu... Tačiau jie klausinėjo to, ko nedrįstų paklausti akis į akį. Vėliau gavau vieną labai įžeidžiantį klausimą, į kurį sugalvojau atsakyti video atsakymu. Atsakyme tiesiog paplojau, dabar galvoju, kad gal ir kvailas tas atsakymas buvo, tačiau žmonės manimi po jo pradėjo domėtis. Taip parodžiau, kad moku iš savęs pasijuokti ir atsakinėju tik juokingai. Rimtų atsakymų mano profilyje - labai mažai.

Tai gal tu tiesiog „Ask.fm“ komikė? Ar dėl to turi tiek daug sekėjų?

Nemanau, kad esu komikė. Žmonės pradėjo sekti mano profilį todėl, kad į įžeidinėjimus atsakinėjau juokaudama. Esu girdėjus iš savo sekėjų, kad jie mano profilį seka todėl, kad išlieku stipri ir nepasimetu gavusi anoniminį į įžeidimą. Nekreipiu į įžeidinėjimus dėmesio ir nepriimu jų rimtai.

O kam tau išvis reikalingas „Ask.fm“? Patinka dėmesys, gerbėjai?

Žinoma, kad dėmesys patinka. Gerbėjai man rašo laiškus, esu gavusi jų siuntinius net iš Vokietijos ir Norvegijos!


Dominika Matveiko. Asmeninio archyvo nuotrauka

Tavo gerbėjai - kas jie?

Pirmiausiai, tai jie yra nuostabūs. Labai malonu, kai gimtadienio proga gaunu net video sveikinimų, kuriuos sukuria patys gerbėjai. Gaunu įvairių dovanėlių, visa man mane labai džiugina. Tiesa, mano gerbėjai dažniausiai būna už mane jaunesni.

Minėjai, kad pradžioje sulaukdavai itin daug skaudžių klausimų. O kaip yra dabar?

Tiesą pasakius, įžeidinėjimų dabar itin retai pasitaiko, todėl rečiau „Ask.fm“ ir atsakinėju. Juk niekam tikrai nebus įdomu skaityti mano padėkas už komplimentus (vartotojas „Ask.fm“ pats pasirenka, į kuriuos klausimus atsakinėti ir kuriuos atsakymus viešinti - aut.past).

Esi populiari Lietuvos „Ask.fm“ vartotoja, o ar žinai, kad būtent dėl šio socialinio tinklo užsienyje žudosi paaugliai? Kaip manai, kodėl taip yra?

Gaila tų paauglių, tačiau jei esi jautrus ir žinai, kad įžeidžiantys komentarai tave paveiks, kam rizikuoti ir apskritai profilį susikurti?!

Tai „Ask.fm“ - tik stiprioms asmenybėms? O gal ten renkasi dėmesio aukos?

Nemanau, kad tik dėmesio aukoms, juk „Ask.fm“ naudojasi kas antras Lietuvos paauglys. Nejaugi tiek daug dėmesio aukų turime?..


Dominika Matveiko. Asmeninio archyvo nuotrauka

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis