Nepatikėsi, kokį poveikį tau turi muzika

Ar klausantis skirtingos muzikos kūną „užlieja“ skirtingi jausmai? Be abejonės taip. Juk mamos dainuojama lopšinė kūdikiui daro stebuklus, vaikelis nurimsta ir užmiega. Muzika ramina, muzika gydo, muzika įkvepia. Jau seniai žinoma, jog muzika turi didžiulę įtaką žmogaus elgesiui ir raidai.

„Šiandienos mokslininkai stebėjimais ir bandymais įrodė, jog darni, skambi vadinamoji klasikinė bei liaudies muzika gerina virškinimą, malšina skausmus, gydo širdies bei dvasios (psichines) ligas. Augalai, jos klausydami geriau auga, būna derlesni, gyvuliai – smagesni, sveikesni. Tačiau pastaruoju metu kuriama daug tokių sąskambių, kurie ardo, griauna sveikatą, gniuždo ir žlugdo žmogų, jo asmenybę ir dvasią. Triukšminga, rėkli dabartinė pramogų muzika skatina vadinamųjų nepakeliamos įtampos (streso) hormonų gamybą.

Jų veikiamas žmogus užmiršta, ką patyręs ar mokęsis, ilgainiui ima darytis piktas, irzlus, umarus ir žiaurus, gerokai sumenksta jo atmintis, vaizduotė, proto pajėgumas. Bandymais įrodyta, kad augalai nuo tokio triukšmo ima menkti, gyvūnai – siusti.“ – citata iš knygos, ,,Mocarto muzikos poveikis”.

Muzika
Muzika
Shutterstock

Moksliškai įrodyta, kad muzika padeda susitelkti ir susikoncentruoti, įveikti sunkius gyvenimo etapus, atsikratyti streso bei pasiruošti svarbiems egzaminams. Ne vienas tyrimas yra įrodęs, jog klausantis muzikos yra veikiamos net kelios smegenų sritys, atsakingos už atmintį ir vaizduotę. „Muzika – tai didžiausias gėris, kurį pažįsta mirtingieji.“ - sako britų rašytojas Joseph Addison.

Pasimėgauti gera, kamerine muzika galite ir spalio 18 dieną, Vaidilos teatre, koncerte „Mylinčios muzikos vakaras - Širdies Kelionė“.
Projekto autorė, dainininkė, kompozitorė Andrė Amiya Pabarčiūtė sako: "Norime pasidalinti tyrumu, grožiu, tikru nesuvaidintu jausmu. Šiais laikais tarp sintetinio triukšmo, ryškių reklamų, rėkiančių pop grimasų pasimeta darnus paprastumas, nuoširdus garsas, tylos akimirka ir buvimo kartu pilnatvė. Šiame koncerte kursime būtent tai."

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis