Lietuvos mados elitas atskleidė, ką perka „skudurynuose“

Vilniuje visą savaitgalį šurmuliavo šešioliktasis mados festivalis „Mados infekcija“. Čia Lietuvos ir užsienio dizainerių kolekcijų ir naujausių rudens/žiemos tendencijų pažiūrėti atvyko nemažai pavasariškai atrodančių Lietuvos įžymybių ir mados pasaulio atstovų.

Šį kartą jų klausinėjome apie padėvėtų drabužių parduotuves, vadinamuosius „skudurynus“. Ar teko kada nors lankytis, o gal įžymybės statusas neleidžia padėvėto drabužio vilktis? Aišku, pakamantinėjome jų ir kiek išleidžia mėnesiui savo įvaizdžiui kurti, ar turi mėgstamiausią užsienio ar Lietuvos dizainerį bei kiek laiko praleido prie veidrodžio ruošdamiesi šiam renginiui.

Manekenė Smiltė Bagdžiūnė :

Humanose lankausi tikrai dažnai, čia aš ateinu pasisemti geros nuotaikos ir su dideliu noru rasti kažką įdomesnio. Lietuvos dizainerių negalėčiau išskirti, visi yra savotiški ir man patinka. Tekiu pirmenybę tiems užsienio dizaineriams, kurie kuria minimalistines kolekcijas, pavyzdžiui, CÉLINE, Maison Martin Margiela, arba tiems, kurie nėra gerai žinomi, tačiau taip pat turi nuostabių drabužių. Mano mėnesio išlaidos nėra didelės, stengiuosi nesureikšminti daiktų.

Smiltė Bagdžiūnė
Smiltė Bagdžiūnė
DELFI / Šarūnas Mažeika

Dizainerė Ieva Daugirdaitė:

Kai turiu laisvo laiko , žinoma, kad apsilankau ir skudurynuose. Kaip ir dauguma, ieškau ekskliuzyvinių, išskirtinių drabužių. Iš užsienio dizainerių esu ištikima visiems minimalizmo atstovams, nes mano kolekcijos irgi yra minimalistinio stiliaus. Mėnesiui savo įvaizdžiui išleidžiu skirtingai, nėra vidutinės sumos ar kažko, kas apibrėžtų, kiek turiu išleisti. Tačiau, neretai, tai priklauso nuo sezono. Brangiausias daiktas, kurį teko įsigyti, tikriausiai ir yra mėgstamo dizainerio kurtas drabužis ar avalynė.

Ieva Daugirdaitė
Ieva Daugirdaitė
A.Kriščiūno nuotr.

Stilistė Agnė Gilytė:

Skudurynuose kartais ieškau drabužių fotosesijoms, o kartais - ir sau. Ten tikrai galima rasti originalių daiktų. O kalbant apie mėgstamus dizainerius, tai nei Lietuvos, nei užsienio dizainerių išskirti negaliu. Mėnesio išlaidos drabužiams yra menkos, nes nesu daiktų vergė, renkuosi tik tai, kas patogu ir praktiška, kas tinka ir dienai, ir vakarui, nes profesija yra tokia, kad visą dieną dirbi, tenka ir ant kelių paklūpėti, ir palakstyti po parduotuves, o jau vakare reikia eiti į įvairius pristatymus. Kiek laiko užtrukau į renginį besiruošdama? Gal 20 minučių.

Agnė Gilytė
Agnė Gilytė
DELFI / Tomas Vinickas

Renginių vedėjas, aktorius Aistis Mickevičius:

Lankausi humanose, ir ,tikriausiai, nenustebinsiu pasakydamas, kad ieškau kažko išskirtinio. Vienas iš mėgstamiausių užsienio dizainerių - Yohji Yamamoto‎. Na, o Lietuvos dizainerio vieno išskirti tikrai negalėčiau, nes su kiekvienu iš jų esu kažkiek pažįstamas. 

Aistis Mickevičius
Aistis Mickevičius
DELFI / Kiril Čachovskij

Dizaineris Robertas Kalinkinas:

Įvaizdžiui išleidžiu labai mažai arba dažniausiai nieko. Mano visi pinigai - medžiagoms ir būsimoms kolekcijoms. Neneigsiu, tačiau man patinka visi didieji užsienio dizaineriai, tokie kaip Jean Paul Gaultier, Chanel ar Alexander Mcqueen. Skudurynuose lankiausi, čia dažniausiai ieškodavau kostiumų teatrui.

Robertas Kalinkinas ir Gabrielė Martirosianaitė
Robertas Kalinkinas ir Gabrielė Martirosianaitė
Klubas.lt (M.Jurkutės nuotr.)

Jaunosios dizainerės bei konkurso „Injekcija“ nugalėtojos Ana Romanova ir Dovilė Cibulskaitė :

Lankomės skudurynuose ir čia ieškome tikrai originalių ir išskirtinių drabužių bei avalynės. Mėgstamų dizainerių turime daug, galėtume vardinti ir vardinti. Brangiausias įsigytas daiktas būtų avalynė, nes ji turi būti ir kokybiška, ir itin patogi.

Didžiausio tiražo mėnesinis žurnalas „Panelė“ visuomet stebina unikaliomis istorijomis, savitu požiūriu, ryškiomis fotosesijomis ir nepakartojamais herojais.
Ar norėtum, kad žurnalas atkeliautų pas tave kas mėnesį? Dalyvauk konkurse ir laimėk žurnalo „Panelė“ prenumeratą 3 mėnesiams! Atsakyk į apačioje pateiktus klausimus ir neužmiršk įrašyti savo vardo, pavardės bei elektroninio pašto adreso.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis