Dėl netikėtos Peaches Geldof mirties kalta ekstremali dieta?

Pramogų pasaulis gedi: pirmadienį netikėtai Anapilin iškeliavo vos 25-erių sulaukusi garsaus britų rokerio Bobo Gelfodo dukra žurnalistė ir manekenė Peaches Geldof. Mergina buvo rasta negyva savo šeimos namuose Kento grafystėje, Didžiojoje Britanijoje.

Peaches šeima, draugai ir aplinkiniai žmonės šokiruoti: niekas negalėjo nuspėti, kad jaunos dviejų vaikų mamos laukia toks tragiškas likimas. Peaches nesirgo jokia grėsminga liga, jos ligos priežastis kol kas nėra paaiškinta.


Peaches Geldof su sutuoktiniu Thomasu Cohenu. AOP nuotrauka

Kol kolegos ir draugai iš pramogų pasaulio siunčia Geldof šeimai užuojautos žinutes, tyrėjai bando nuspėti, kodėl gi vis dėlto užgeso šios jaunos moters gyvybė. Viena svariausių kol kas atrastų versijų - Peaches organizmas tiesiog neatlaikė nuolatinių ir itin drastiškų merginos dietų. Viename interviu mergina yra pasakojusi, jog laikosi sulčių dietos. „Tris kartus per dieną geriu daržovių sultis ir nieko daugiau. Tai šlykštu, tokios dietos laikausi mėnesį ar du. O tuomet „pasineriu“ į bulvių traškučius. O po jų - vėl dieta“, - apie sveikatai kenksmingus valgymo įpročius pasakojo šiandien jau Anapilin iškeliavusi Peaches.


Peaches Geldof. AOP nuotrauka

Prieš trejus metus Peaches taip pat atskleidė, kad tiesiog neturi valios sveikai maitintis, todėl sulčių dieta - vienintelis jos išsigelbėjimas, nes ji padeda greitai atsikratyti nereikalingų kilogramų. Tačiau Peaches nekreipė dėmesio į faktą, kad mityba, kurioje vien vaisiai ir daržovės, tiksliau, jų sultys, gali būti ir mirtina. Taip maitinantis organizmas negauna visų jam reikalingų medžiagų, todėl išgyvena vidaus organų „sąskaita“, o šie ilgainiui pradeda irti. Jeigu tokia mityba tęsiasi ilgą laiką, gresia ir mirtis, nes širdis nebepajėgia funkcionuoti. Tai - viena pagrindinių sunkia anoreksijos forma sergančių pacientų mirčių priežastis.


Peaches Geldof. AOP nuotrauka

Praeityje Peaches yra atskleidusi, kad jaučia spaudimą išlaikyti liekną figūrą, o tai padaryti - itin sunku, ypač vieną po kito pagimdžius du vaikus. „Tai sunku. Atsiverčiu mados žurnalą, o ten - it pagaliukai lieknos merginos, kurių figūros retušuotos taip, kad atrodytų kuo lieknesnės. Kartais jos lieknos „iki beprotybės“, - apie spaudimą lieknėti praeityje kalbėjo manekenė.


Peaches Geldof. AOP nuotrauka

Kol kas nėra nustatyta, ar tragiškos Peaches mirties priežastis tikrai buvo ekstremali dieta, tačiau didelė galimybė, kad jos organizmas buvo smarkiai išsekintas ir nebesugebėjo normaliai funkcionuoti. Panele.lt dar kartą primena, kad dietos ne tik kad nėra veiksmingos, bet ir gali pridaryti negrįžtamos žalos tavo organizmui bei psichikai. Atmink, kad net ir trumpiausiai trunkanti dieta lėtina tavo medžiagų apykaitą ir dėl tos priežasties vietoj lieknėjimo tu priaugsi tik dar daugiau kilogramų. Portale panele.lt gali rasti daugybę sveiko gyvenimo būdo patarimų, kurie be dietų padės sustiprinti kūną ir gerai jaustis.

Straipsniai apie lieknėjimą:

Lieknėjimo būdas, leidžiantis valgyti be apribojimų. Ar jis pakeis dietas?

Kuo lieknesnė, tuo gražesnė? Uždrausta internetinė lieknėjimo manija sugrįžo

Mirtinai liekna: merginos, dėl grožio paaukojusios gyvenimą

Dietų mitai: kas iš tiesų padeda lieknėti, o kas tik krauna papildomus kilogramus?


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis