Atskleidė, kokios veislės šunį auginti, jei norite būti madingi

Panevėžyje vykusioje kasmetinėje tarptautinėje visų veislių šunų parodoje dalyvavo daugiau kaip 500 skirtingų veislių šunelių, tarp jų ir tokie retai sutinkami šunys kaip azavakai, Ibisos šunys, Berno skalikai, čekų terjeras, Istrijos skalikai ar briaras. Tačiau pasigrožėję pastaraisiais, lankytojai sparčiau žingsniavo ir ilgiau užtruko prie tų šunelių ir jų šeimininkų, kurie šiuo metu populiariausi ir madingiausi.

„Kaip visur, taip ir šunų pasaulyje, vyrauja mados. Kelis pastaruosius metus populiarumo viršūnėje buvo, Jorkšyro terjerai, auksaspalviai retriveriai ir labradorai. Dabar mados šiek tiek keičiasi – dažniau renkamasi mažus ar vidutinio dydžio šunis. Vis dar populiarūs bigliai, tačiau topų topas – špicai“, – atskleidžia parodą organizavusio Panevėžio šunų mylėtojų klubo „Lunaris“ vadovė Renata Petkevičienė.


Vadovė taip pat džiaugiasi, kad parodoje triumfavo daug Lietuvos veisėjų augintinių, tarp jų ir Panevėžio klubo narių. Pirmąją dieną gražiausiu dalyviu pripažintas niufaundlendų veislės šuo iš Vilniaus.


Antrosios dienos, parodos „Aukštaitijos taurė 2017“ nugalėtoju tapo airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras iš Estijos. Be keturkojų iš Lietuvos, į parodą atvyko ir dalyviai iš Suomijos, Estijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos ir kt.


„Išskirti veislę, kuri pelnė daugiausiai pergalių, sunku, tačiau Lietuvos veisėjai nenusileidžia kolegoms iš užsienio. Ar pavyks iškovoti pergalę, priklauso nuo daugelio aplinkybių – ne tik nuo šunelio fizinių duomenų, bet ir kokia jo nuotaika parodos dieną, kaip jį parodai paruošė šeimininkas, netgi nuo vietos, kurioje vyksta paroda“, – įsitikinusi R. Petkevičienė.


Panevėžyje kasmet rengiama paroda šiemet pirmą kartą vyko miesto arenoje. Ne visi gali turėti augintinius, tad ateina bent parodoje jais pasigrožėti.


Dalis žmonių, be abejo, parodose ieško ir įsigyja naujus keturkojus draugus, kiti – ateina pasikonsultuoti su veisėjais dėl jau turimo augintojo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis