20-metė kaunietė - grožio ir figūros pavyzdys tūkstančiams lietuvaičių (INTERVIU)

Šiandien žodžiai „jaunimas“ ir „Instagram“ - neatsiejami. Jauni žmonės nuotraukų dalinimosi platformoje demonstruoja savo gyvenimo akimirkas, „seka“ įžymybių kasdienybę ir ieško vaizdinės motyvacijos. Lietuvaičiai taip pat jau kuris laikas intensyviai naudoja šią programėlę, kurios pagalba turime ir lietuviškų „Instagram“ įžymybių, turinčių tūkstančius ištikimų sekėjų.

Viena jų - 20-metė kaunietė Laima, kuri, vos prieš keletą mėnesių užsiregistravusi milijonus vartotojų turinčioje „Instagram“, jau gali pasigirti tūkstantine gerbėjų armija, kuri su nekantrumu laukia kiekvienos Laimos nuotraukos, o labiausiai - patarimų, kaip atrodyti ir gyventi kaip ši jauna ir aktyvi mergina. Ji kasdien su savo sekėjams pasakoja, kaip džaiugtis kiekviena diena, kaip susikurti tokią figūrą, apie kurią iki šiol tik galėdavai pasvajoti ar kaip užsiauginti princesių vertus plaukus.Savaitės skaitomiausi straipsniai:

„Panelės“ horoskopas: gegužė
30 dienų išbandymas: pratimai dailioms kojoms

Su Laima kalbamės apie jos populiarumą, gerbėjus, „Instagram“ įtaką ir gyvenimo džiaugsmus.

Laima, papasakok šiek tiek apie save

Esu Laima Kraftaitė, man 20 metų, šiuo metu gyvenu Kaune ir studijuoju veterinarinę mediciną. Be galo myliu gyvūnus, pati auginu katiną vardu Tedis, kurį ir dresuoju.

„Instagram“ susikūriau draugės paskatinta, ji nuolat man sakydavo, kad esu jos „įkvėpėja“ savo požiūriu, ryžtu, patarimais, ir kad galėčiau visa ta energija dalintis ir su kitais.

Nuostabus jausmas, kai gali kažką įkvėpti, suteikti pozityvumo, patarti… Manau, kad tai ir paskatino mane susikurti paskyrą. Turbūt smagiausia visos šitos veiklos dalis yra tai, kad pamatau, jog mano veikla nėra tuščia, kad merginos iš tiesų pasisemia iš manęs motyvacijos sportuoti, sveikiau maitintis, pozityviau mąstyti ir galų gale geriau gyventi! Tai atsispindi laiškuose, kuriuos gaunu iš savo sekėjų.

Nuolat susilaukiu padėkų ir gražių žodžių už tai, kad paskatinu šiek tiek dėl savęs labiau pasistengti, rūpintis savo sveikata, sveika mityba, į viską žiūrėti pozityviau. Aš pati jaučiuosi pakylėta, kai kažkam padedu, patariu, kai žinau kad darau gerą, kad skleidžiu gėrį... Juk šiandieniame gyvenime gerumo ir nuoširdumo taip trūksta, o aš iš savo sekėjų jo sulaukiu su kaupu. Štai, galiu pasidalinti mane sujaudinusiu įvykiu.

Stoviu sau parduotuvės kasoje su pilnomis rankomis daržovių ir atėjus mano eilei mokėti, žiūriu, kad palikau namie banko kortelę! Puoliau kratyti piniginę, bet kortelės kaip nėr, taip nėr. Už manęs stovėję vaikinai pasisiūlė padėti surasti kortelę mano piniginėje ar bent sumokėti už mano pirkinius, bet aš, žinoma, atsisakiau, ir pamaniau,kad juokauja. Piniginėje teturėjau 10 Lt, todėl nusipirkau vos porą produktų ir skuodžiau iš parduotuvės į autobusą.

Jau netoli stotelės girdžiu šaukiant: „Panele rože!" atsisuku, o gi ten - tie patys vaikinukai su tais pačiais mano obuoliais ir špinatais... Įbruko man į rankas, nusišypsojo, palinkėjo skaniai suvalgyt ir nuskubėjo atgal.

Prisiminsiu šį nutikimą visą savo gyvenimą! Tai puikus įrodymas, kaip mes, žmonės, esame atpratę nuo gerų poelgių, nuo gražių ir nuoširdžių dalykų, nuo to, kas tikra. Todėl ir grįžtant prie „Instagram“: mūsų visų akys nori matyti tai, kas gražu, gera, skaityti pozityvius ir įkvepiančius tekstus, nes mums viso to trūksta.

Žinoma, yra daug knygų, žurnalų, kuriuose rašoma kaip tapti geresniais, kaip numesti svorio, kaip daryti tą, aną, bet nieko nėra geriau nei stebėti realų žmogų, darantį gražius,gerus dalykus ir bandyti juos daryti pačiam. Tame manau ir yra „Instagram“ „vinis“: tu matai tikrą, realų žmogų, kuris stengiasi dėl savo gyvenimo, dėl savo sveikatos, dėl grožio, laimės ir kitų dalykų. Tai „užkrečiama“ ir to nereikia bijoti.

Turi keletą tūkstančių sekėjų - per kiek laiko surinkai tokią publiką?

„Instagram“ pradėjau naudoti prieš kelis mėnesius, per juos ir atsirado visi sekėjai (šiuo metu Laima turi beveik 3000 sekėjų). Manau vidutinis mano sekėjas yra 17-25 metų mergina, kuri domisi sveiku gyvenimo būdu, skaniu maistu (kuris ne storina, o lieknina), nori užsiauginti ilgus sveikus plaukus, ir apskritai pasisemti pozityvios energijos!

Ar manai, kad esi pavyzdys kitiems? Kaip manai, kodėl žmonėms esi įdomi, kodėl jie pasitiki tavo patarimais?

Nežinau, ar esu pavyzdys kitiems. Gal labiau motyvatorė, įkvėpėja. Esu laiminga būdama tuo, kuo esu šiandien, ypač dabar, kai galiu pasidalinti savo patirtimi, mintimis, įspūdžiais su kitais, manau, tai ir pritraukia žmonės.Taip pat, kaip ir minėjau, mūsų akys ištroškusios grožio, o sielos - gėrio, stengiuosi tuo ir dalintis.

Kaip atrodo tavo diena?

Mano įprasta diena pilnut pilnutėlė veiklos, nuolat visur bėgu, nes noriu kuo daugiau padaryti per dieną. Niekada nesiskiriu su savo dienoraščiu, kuriame surašyti visi dienos darbai minučių tikslumu.

Mano diena prasideda jau prieš 7, keliuosi, prausiuosi, ruošiuosi į paskaitas, valgau pusryčius, kurių niekada, pabrėžiu, niekada nepraleidžiu, nes tai bene pats svarbiausias dienos valgymas. Tuomet lekiu į paskaitas, grįžusi iš jų stengiuosi ką nors užkrimsti, ir vėl bėgu, tik jau su savo vaikinu.

Kartu su juo bėgame į sporto klubą, ten kasdien praleidžiame po kelias valandas. Džiaugiuosi, kad sportuojame kartu, taip praleidžiame kartu daugiau laiko bei vienas kitą motyvuojame labiau stengtis.

Grįžusi iš sporto vėl ką nors lengvai užkremtu ir kimbu į mokslus. Vakare paskaitau mėgstamą knygą, šiuo metu skaitau knygą apie žaliavalgystę. Labai ja domiuosi, praktikavau pati praėjusią vasarą. Išties, tai stebuklingas dalykas, puikus kūno ir minčių išvalymas, palengvėjimas ir nuostabi savijauta. Tačiau, kaip bebūtų gaila, žaliavalgiu būti žiemą ir dar Lietuvoje - tikrai nemenkas iššūkis.Tam reikia labai pasiruošti. Šią vasarą taip pat planuoju vėl gilintis į žalią mitybą, ir pasiruošti žaliai mitybai per žiemą.

Kokią dalį tavo gyvenimo užima sportas?

Sportas - išties didelė mano gyvenimo dalis.Nuo pat mažens sesės mane skatindavo sportuoti bei rūpintis savo sveikata, visada sekiau jų pavyzdžiu, todėl dabar esu ganėtinai patenkinta, kaip atrodau ir jaučiuosi. Anksčiau labai daug bėgiodavau, tačiau dabar sportuoju klube pagal asmeninę programą.

Kaip manai, ar tik gražus ir lieknas žmogus gali būti laimingas?

Kiekvienas žmogus gali būti laimingas, jei to nori, stengiasi ir dirba. Lieknumas ir grožis - tikrai ne laimės rodikliai. Kiekvienas žmogus yra gražus savaip ir išskirtinai. Kiekvienas grožį vertina individualiai, todėl svarbiausia yra patikti vieninteliam žmogui - sau pačiam.

Būtina mylėti, gerbti save ir didžiuotis savimi tokiu, koks esi. Man didžiausia laimė yra būti sveikai, turėti stiprų imunitetą, nesirgti, turėti tvirtą ir ištvermingą kūną, štai dėl ko aš nuolat turiu dirbti ir stengtis, nes visa tai reikia pasiekti didelio darbo dėka.

Ar sulauki kritikos dėl savo atsakymų ir nuotraukų?

Neslėpkim, Lietuva - komentatorių šalis. Kiekvienas mėgsta išlieti savo kartėlį, nuoskaudas, pavydą ir kitas neigiamas emocijas prisidengę kaukėmis, slapyvardžiais ir pan. Puikiai žinau, kad visiems patikti neįmanoma. O į neigiamus komentarus visuomet stengiuosi atsakyti tik pozityvumu ir gerumu. Niekada neleidžiu sau nuliūsti dėl kažkam nepasisekusios dienos ar susikaupusio pykčio. Aš tiesiog džiaugiuosi kiekviena akimirka ir neturiu laiko negatyvioms energijoms! Gyvenimas per trumpas, kad leistume jį vėjais galvodami apie tai, už ką žmonės mus myli ar nekenčia.

Kokį patarimą dažniausiai duodi toms, kurios svajoja apie tobulą figūrą?

Svarbiausia - sveikai, reguliariai maitintis, riboti „tuščių“ angliavandenių suvartojimą, tokių kaip saldumynai, pyragai, balta duona, balti ryžiai, makaronai. Būtina praturtinti savo mitybą šviežiomis, neapdorotomis daržovėmis (ypač žalios spalvos) ir vaisiais, kurie turtingi skaidulomis, ląsteliena, kuri lyg šluota išvalo žarnyną nuo susikaupusių maisto likučių, toksinų, šlakų. Gerkite daug daug vandens (3-4l) per dieną, tam, kad nuolat valytųsi kepenys, oda, inkstai, ir visa mūsų sistema.

Kokių malonumų vardan geros išvaizdos tau tenka atsisakyti?

Tiesa pasakius, turbūt vienintelis malonumas, kurį sau riboju yra ledai, labai juos mėgstu, tačiau žinau, kad naudos juose - mažai. Todėl tai retas, bet begalo daug laimės teikiantis malonumas.

Priėjusią vasarą, kai praktikavau žaliavalgystę, sužinojau, kaip pasigaminti labai gardžių ir sveikų užkandžių bei saldumynų, kurie ne tik nekenkia figūrai, bet yra ir labai naudingi! Nekantrauju pasidalinti naujais receptais, kuriuos visai neseniai atradau!

Kaip į tavo veiklą reaguoja vaikinas ir šeima?

Su vaikinu draugaujame jau ketverius metus. Jis visuomet mane palaiko ir paskatina. Galiu drąsiai sakyti, kad jis buvo vienas iš tų, kurie skatino mane dalintis patarimais, mintimis, teigiamomis emocijomis ir kitai gražiai dalykais. Jis žino, kad darydama tai, esu labai laiminga, todėl jis taip pat džiaugiasi kartu su manimi. Mano šeima taip pat labai teigiamai reagavo į šią veiklą, jie mato, kad tapau daug laimingesnė, atviresnė, bei patobulėjau kaip asmenybė.

Kaip įsivaizduoji savo ateitį?

Tikiu, kad mūsų mintys yra magnetas, ir tai apie ką mes svajojame būtinai įvyks, jau ne kartą teko susidurti su šiuo dėsniu, todėl šventai tikiu, kad busiu tuo, kuo ir svajoju! O svajonių išduoti negalima…

Laimos patarimus gali sekti jos „Instagram“ profilyje @miskrafty

Parašyk Redakcijai