Garsiausioje „modelių kalvėje“ sužibėjusi amerikietė likimą patikėjo Lietuvai(INTERVIU)

Veikiausiai būtų neįtikėtinai sunku rasti merginą, kuri domėtųsi mada, tačiau nebūtų girdėjusi apie skandalingą „America‘s next top model“ laidą, trumpiau žinomą tiesiog kaip ANTM.

Visoms toms, kurios sulaikiusios kvapą seka kiekvieną sezoną ir kiekvieno laidoje pasirodančio modelio gyvenimą, šiandien neįtikėtinai pasisekė, nes panele.lt gavo galimybę pakalbinti vieną iš „America‘s next top model“ žvaigždžių – Jiana Davis (21), kurios karjera visai neseniai pradėjo rūpintis Lietuvoje įsteigta modelių agentūra „Vilnius Models“. Jiana sutiko su mumis pasidalinti savo patirtimi, patarimais, įžvalgomis ir pastebėjimais.

Papasakok apie save – iš kur tu, kiek tau metų, kur mokaisi ir, žinoma, ar visada norėjai būt modeliu?

Man 21-eri ir aš augau Denveryje, Kolorado valstijoje. Nuo pat mažens mane itin žavėjo persirengimas mamos drabužiais ar dažymasis jos kosmetikos priemonėmis. Dar būdama mažytė mėgau rengti persirengimo vakarėlius savo draugams ir jaunesniosioms seserims. Visuomet žavėjausi manekenių gyvenimu ir augau devyniasdešimtaisais, kuomet manekenės valdė industriją.

Mane įkvėpė Cindy Crawford dėl savo išskirtinio grožio, Tyra Banks dėl nuostabių bruožų ir sudėjimo, Kate Moss dėl stiliaus ir charakterio (be to, neįtikėtinai įsimintino veido). Baigusi mokyklą su pagyrimu, nusprendžiau trumpam atidėti studijas ir įgyvendinti svajonę tapti modeliu.

Kaip buvai pastebėta ir patekai į „America‘s next top model“?

Į ANTM patekau visai netikėtai. Sudalyvauti šiame šou visuomet buvo mano svajonė, tačiau net nedrįsau pagalvoti, kad sugebėsiu nueiti taip toli. Nei savo anketos, nei nuotraukų į laidą nesiunčiau kol neprasidėjo pusfinaliai, nes viskas vyko pakankamai netradiciškai – CW televizijos forume parašiau komentarą ir po kiek laiko sulaukiau elektroninio laiško iš ANTM talentų ieškotojo vardu Chase. Jis mane patikino, kad nejuokauja ir paskatino sudalyvauti atrankoje į laidą. Aš, žinoma, taip ir padariau. Tuomet nusipirkau bilietą į Los Andželą, kur susitikau su ANTM režisieriais ir prodiuseriais.

Po bene 12 valandų trukusios dienos, pilnos laukimo, pagaliau atėjo mano šlovės minutė. Kai buvo skaitomas sąrašas dalyvių, kurie pateko į antrąjį etapą, aš buvau viena iš jų. Grįžusi namo su krūva dokumentų, kuriuos turėjau užpildyti, padariau tai neįtikėtinai greitai ir išsiunčiau nurodytu adresu. Teko palaukti kelias savaites, tačiau galiausiai gavau skambutį iš pačios Tyros Banks, kuri pasakė, kad patekau į pusfinalį. Jie finansavo mano skrydį į Los Andželą ir tada pradėjau gyventi savo svajone.

Ar prieš patekdama į ANTM turėjai kokios nors patirties šiame versle?

Savo manekenės „karjerą“ pradėjau 14-kos ar 15-kos, kuomet laimėjau „Miss Jr. Teen Denver“ konkursą. Iš karto po šios pergalės buvau pastebėta, pradėjau dirbti su vietiniais dizaineriais ir įsitvirtinau Denverio mados industrijoje. Dalyvavau visur, kur galėjau, dirbau su visais, kurie man siūlė. Nors mano mama tuo tikrai nesidžiaugė, sugebėdavau įtikinti dizainerius, kad dirbsiu netgi ten, kur įleidžia tik pilnamečius.

Kokia buvo svarbiausia pamoka, kurią išmokai dalyvaudama ANTM?

Svarbiausia, ką išmokau yra tai, jog kiekviena akimirka yra neįtikėtinai reikšminga. Nėra jokių nusistovėjusių normų ar taisyklių, viskas keičiasi žaibo greičiu ir kiekviena, norinti būti modeliu, privalo prie šio tempo prisitaikyti.

Ar vadini save profesionaliu modeliu?

Žinoma! Šis darbas toks pat profesionalus ir reikšmingas kaip ir tie, kuriuos dirbau praeityje, jis reikalauja daug įdirbio, pastangų ir laiko.

Kaip labai skiriasi manekenės ir paprasto žmogaus gyvenimas?

Po ilgų keliavimo ir bėgiojimo iš vienos vietos į kitą metų, aš supratau, jog modelio gyvenimas yra labai chaotiškas. Tiesa ta, kad manekenės beveik neturi laiko išsikrauti lagaminų, amžinai kur nors keliauja, neturėdamos pastovios gyvenamosios vietos. Aš itin vertinu namus ir buvimą su šeima, todėl su šia modelio darbo dalimi man susitvarkyti buvo sunkiausia.

Apibūdink savo įprastą dieną.

Paprastai diena prasideda skambučių, žinučių ir elektroninių laiškų patikrinimu. Kadangi esu nepriklausomas modelis, su šia darbo dalimi tvarkausi viena pati. Po to, kai išsiverčiu iš lovos, suvalgau kokį vaisių ar jogurto ir, žinoma, pasportuoju. Itin mėgstu lengvus pratimus ir jogą.

Visuomet buvau sportiška, todėl jei tik galiu, stengiuosi rasti laiko nueiti į baseiną, pažaisti krepšinį, tinklinį ar ką nors panašaus. Mano įprotis yra kiek keistokas – nesvarbu, kokia užimta bebūčiau, visuomet stengiuosi dienos darbus baigti iki saulėlydžio, nes jo stebėjimas mane atpalaiduoja ir padeda pasiruošti laukiančiai dienai. Jei turiu laisvo laiko, stengiuosi susitiksi su draugais ar šiek tiek atsigriebti, skaitant apie tai, kas vyksta pasaulyje, kas šiuo metu svarbu ir aktualu. 

Stengiuosi skirti laiko knygoms, jos visada buvo didelė mano gyvenimo dalis. Vakarus įprastai leidžiu virtuvėje, išmėgindama kokį keistą receptą, kurį radau internete ir stengdamasi nesudeginti virtuvės! Galiausiai, prieš miegą visada nusiraminu, pailsiu ir paskambinu savo Mamai – didžiausiai mano gerbėjai.


Tyra Banks. AOP nuotrauka.


Ko reikia, kad taptum sėkmingu modeliu?

Tam, kad būtum sėkminga, visų pirma turi norėti būti geriausia. O tam, kad būtum geriausia, turi žinoti, pažinoti ir bendrauti su geriausiais. Visuomet sek mados naujienas, neatsilik ir neapsileisk. Bendrauk su gerbėjais naudodama populiariausius socialinius tinklus.

Ką manai apie šiuolaikinius grožio standartus? Ar tau kada nors buvo liepta numesti svorio? O galbūt esi girdėjusi nemalonių atsiliepimų apie savo išvaizdą?

Aš visuomet buvau labai atvira ir visada stengiuosi įžvelgti grožį kiekviename žmoguje. Žinoma, būnant modeliu, privalai įtilpti į tam tikrus rėmus, tačiau esu įsitikinusi, kad tikrasis grožis slypi charakteryje, bendravime, pasaulio suvokime. Tikiu, kad grožis – itin subjektyvus dalykas, tačiau neabejotinai esu sulaukusi nemalonių komentarų ar paliepimų.

Esu girdėjusi, kad turiu putlius žandus, ar prisiklausiusi istorijų apie paliegusias merginas, kurios negavo norimo darbo šioje srityje vien dėl to, kad tam tikri kaulai jų kūne nesimatė pakankamai ryškiai. Manau, kad svarbu sau pačiam priminti, kad esi gražus. Tai turėtų tapti tokiu pat įpročiu kaip rytinis dantų valymas. Taip pat, žinoma, yra svarbu ne tik tinkamai valgyti ar sportuoti, bet ir palepinti savo protą, psichinę būklę.

Ar sugrįžtum į ANTM, jei tik turėtum tokią galimybę?

Žinoma! Labai vertinu patirtį, kurią ten įgijau, žmones, su kuriais susipažinau. Aš įgyvendinau savo svajonę! Po ilgų metų tikėjimosi ir meldimosi, aš ne tik kad gavau galimybę susipažinti su savo ikona Tyra Banks, bet ir daug išmokau apie mados industriją bei tai, kaip joje išgyventi ir įsitvirtinti. Jei tik bus galimybė, labai norėčiau sugrįžti į televiziją ir galbūt išbandyti ką nors naujo.

Jiana Davis ir Svajūnė Jackūnaitė. Asmeninio archyvo nuotrauka.

O kaip Jianos galimybes vertina ją po savo agentūros sparneliu „priglaudusi“ „Vilnius Models“ savininkė Svajūnė Jackūnaitė?

Vasario 25 dieną išvykau į komandiruotę aplankyti Majamio (JAV) modelių agentūrų tokių kaip MC2, Ford, Next , Wilhelmina , Deco bei pristatyti mūsų merginas bei pradėti bendradarbiavimą . Jianą pastebėjau pagrindinėje Miami Beach rajono gatvėje pietaudama lauko kavinėje, ši išskirtinių bruožų bei aukšto ūgio mergina iš karto patraukė mano dėmesį, todėl iš karto ją susistabdžiau, prisistačiau ir pakviečiau susitikti pasikalbėti .

Jau kitą dieną neabejojome nei viena, jog Jiana bus atstovaujama mano agentūros. Jiana yra be galo kultūringa, pozityvi ir perspektyvi mergina, jos laukia puiki karjera tiek mados, tiek aktorystės srityse! Net neabejoju, kad apie šią merginą dar ne kartą išgirsite...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis