JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Aiškiausi požymiai

Aiškiausi požymiai, jog gali būti susidūrusi su valgymo sutrikimais

Valgymo sutrikimai jau seniai nebėra stigma. Merginos, susiduriančios su šiuo pavojingu sutrikimu, drąsinamos apsilankyti pas psichologus bei mitybos specialistus. Deja, daugybė jaunų merginų visame pasaulyje nė nenumano, jog joms gali grėsti rimti valgymo sutrikimai. Štai vieni pagrindinių požymių, jog jie pasirodė ir tavo gyvenime.

Pradėjote vengti maisto, kurį mėgdavote

Žmonės, turintys valgymo sutrikimų, dažnai vengia maisto, kuris laikomas kaloringu, pavyzdžiui, saldumynų, riebalų ir angliavandenių. Paprastai iš pradžių žmonės stengiasi riboti jų vartojimą arba mėgina kompensuoti juos kažkuo kitu. Sutrikimui progresuojant, paprastai tokio maisto atžvilgiu išsivysto baimės jausmas ir žmogus jo visiškai atsisako.

Tarsi pamišusi skaičiuojate kalorijas ir sveriatės

Ar nuolat planuojate ir kruopščiai renkatės, ką suvalgysite savo sekančiam užkandžiui? Ar juntate poreikį keliskart per dieną užlipti ant svarstyklių? Ir ar jūsų nuotaika priklauso nuo skaičiaus svarstyklių ekrane? Žmonės, turintys valgymo sutrikimų, paprastai nuolat sveriasi ir dažnai skrupulingai renkasi sekantį patiekalą, atsižvelgdami į tai, kiek jis turi kalorijų ir koks jis bus – „riebus“ ar „liesas“.

Gaminate įmantrius patiekalus kitiems žmonėms

Nors valgymo sutrikimą turintys žmonės patys negali normaliai valgyti, jie dažnai trokšta matyti, kaip valgo kiti, ir su malonumu gamina įmantrius patiekalus savo šeimai ar draugams. Per Minesotos badavimo eksperimentą, atliktą 5-ajame dešimtmetyje, dalyviai vyrai, kurie neteko 25 proc. ar daugiau savo kūno riebalų, pakvaišo dėl maisto, patiekalų receptų ir gaminimo.

Mergina
Mergina
Fotolia

Turite keistų valgymo ritualų

Ar pastebite, kad susipjaustote maistą itin mažais kąsneliais arba išdėliojate jį tam tikra tvarka? Keisti valgymo įpročiai dažnai būdingi žmonėms, turintiems valgymo sutrikimų. Šie įpročiai ar ritualai yra būdas nesuvalgyti pernelyg daug maisto arba gali rodyti obsesinį kompulsinį sutrikimą, kuris dažnai lydi valgymo sutrikimus.

Daugiau geriate, kad užpildytumėt skrandį skysčiu

Žmonėms, turintiems valgymo sutrikimų, įprasta vartoti daug nekaloringų gėrimų – taip jie bando užpildyti savo skrandžius, kad reikėtų mažiau valgyti ir kad jų nekankintų alkis. Kartais skysčiais jie gali pakeisti netgi visą maistą.

Labai dažnai persivalgote

Visą dieną gurkšnoji vien arbatą, o vakare persivalgai? Jei tai darai sąmoningai, tuomet alkio toleravimas tau galbūt tapo kasdienine norma. Vis dėlto grįžusi namo ir suvalgiusi visos dienos kalorijų normą ar net dar didesnę, rizikuoji sugadinti skrandį. Savo organizmui tik kenki – juk jis visą dieną patiria maistinių medžiagų trūkumą ir tik vakare yra prisotinamas!

Mano išsaugoti straipsniai