Kaunietė lieknėjimo guru įvardijo, kokias svorio metimo klaidas daro pradedančiosios(INTERVIU)

Iš sporto salės aidi šūksniai: „Už mamą, už tėtį ir už mane - merginos, tik nebandykite dabar sustoti!". Trenerė Lina Lisauskaitė (24m.) jau daugiau nei trejus metus yra daugumos Kauno merginų pagalbininkė ir grožio guru. Panelės kas dieną gausiai užpildo Linos vedamų treniruočių salę bei po treniruočių apipila trenerę klausimais. Na ir iš tiesų, pažvelgus į šią jauną trenerę, matome akivaizdų pavyzdį, ką mūsų kūnui duoda sveikas gyvenimo būdas. Kalbiname Liną atvirai be užuolankų - apie pratimus, spurgas ir motociklus.

Kiek metų jau gyveni aktyvų, sportišką ir sveiką gyvenimą?

Kiek save atsimenu visuomet buvau fiziškai aktyvi. Stengiausi išbandyti viską. Vaikystėje lankiau visus būrelius, į kuriuos tik galėjau patekti: dziudo, futbolas, lengvoji atletika, priklausiau mokyklos rinktinei ir būdama 15 metų susidomėjau aerobika. Būtent iki šiandien tai mano darbas ir laisvalaikis.

O kokį patarimą duodi toms, kurios sulieknėti nori, bet sportuoti tingi?

Svarbiausia - nedvejokite ir kuo greičiau pradėkite. Nelaukite pirmadienio, gimtadienio, Naujųjų Metų ar kitų progų. Tik sugalvojote sportuoti ir judinkite savo „bulkas"! Prisiminkite, kad niekas kitas už jus to nepadarys, tik nuo jūsų pačių priklauso, ar liksite ten, kur esate dabar, ar pradėsite siekti rezultatų.

Asmeninio archyvo nuotr.

Ar teko būti tikrai kardinalių pokyčių liudininke ir pagalbininke?

Žinoma, taip ir ne vieną kartą. Atsimenu merginas, kurios atėjusios pirmą kartą į treniruotę turėdavo nemažą viršsvorį. Džiugu būdavo tai, kad jos klausdavo patarimų ne tik apie pratimus, bet ir apie mitybą. Būtent taip, bendrom jėgom, sudarydavom mitybos planą ir treniruočių rėžimą. Rezultatai nebūdavo pasiekiama greitai, tačiau galiu paliudyti, kad su dideliu noru ir užsispyrimu viskas įmanoma.

Ką pradedančios sportuoti merginos daro ne taip?

Mano nuomone, didžiausia klaida, kad pradedančios sportuoti merginos nesimoko ir nesistengia taisyklingai atlikti pratimų. Taip pat, dažna klaida yra per didelis noras pasiekti greitų rezultatų: iš karto pradedama perdėtai daug sportuoti ir nevalgyti.

Pagrindinės pilvo preso pratimų klaidos?

Dažnai matau, kad merginos šiuos pratimus atlieka neteisingai. Labai svarbu žinoti, kad kaklo lankstymas yra nereikalingas darant atsilenkimus, o ir labai svarbu taisyklingai kvėpuoti.

Gyvybiškai svarbi sportinė veikla kiekvienai merginai (pratimai, bėgimas, vaikščiojimas), kaip manai kokia ji?

Nesvarbu ką pasirinksite, svarbiausia, kad tai teiktų jums džiaugsmą. Visi esame skirtingi, todėl negali būti vienos geriausios ir svarbiausios sportinės veiklos. Vienoms labiau tinka bėgioti, o kitoms salėj „štangas“ kilnoti. Pagrindinė taisyklė - jei jau pradėjote, tik nesustokite.

Jei reikėtų pasirinkti tik tris svarbiausius pratimus skirtingoms kūno dalims, ką rekomenduotum vidutinei merginai?

Nemanau, kad trimis pratimais galima pasiekti rezultatų, tačiau visuomet siūlyčiau įtraukti šiuos pratimus: įtupstus - kojoms, atsilenkimus - pilvo presui bei atsispaudimus nuo kelių. Kalbant apie problemiškiausias kūno vietas, tai iš merginų dažniausiai sulaukiu klausimų kaip padailinti taliją, šlaunis ir rankas.

Asmeninio archyvo nuotr.

Svarbiausia prižiūrint save yra…

Svarbiausia - nuoširdžiai norėti ir tikėti tuo, ką darai, nes prievarta nieko nepasieksi. Todėl, mylint save taip pat labai svarbu žiūrėti, ką dedi į burną. Pati asmeniškai turiu nerašytą taisyklę, jei labai noriu saldumynų, leidžiu sau suvalgyti šokoladuką tik iki 16 valandos. O šiaip sakoma, kad saldumynus galima keisti džiovintais vaisiais, tačiau ir jais piktnaudžiauti negalima.

O kokie yra didžiausi gražaus kūno „priešai“?

Manyčiau, kad didžiausias priešas yra nesaikingumas. Pavyzdžiui, jei save palepinsite viena spurgyte, nieko nenutiks, bet jei suvalgysite visas spurgas pasimaišiusias po ranka, tai jau vertėtų susimąstyti. Taip pat išskirčiau alkoholį ir riebius užkandžius, jie taip pat nereikalingi.

Geriausias patarimas, kurio galbūt ir pati susilaukei iš savo trenerio ir ką galėtum patarti visoms merginoms?

Merginos, netingėkite ir judėkite, pačios pajausite, kad sportas - ne tik fiziniai rezultatai, bet ir gera savijauta bei plūsnis puikios energijos.

Ką veiksi rytoj?

Rytoj manęs laukia motociklų vairavimo pamoka. Nuo pietų kartu su klubo narėmis, kaip ir kiekvieną darbo dieną, dailinsime savo kūno linijas ir semsimės eneregijos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis