Inga Žuolytė: 4 patarimai, kaip atšalus sportuoti efektyviai ir saugiai

Šiltuoju metų laiku lauko treniruotės itin populiarios, tačiau ką gryno oro mėgėjams daryti atėjus žiemai? Kaip nesušalti, maloniai praleisti laiką ir nepersišaldyti, o užsigrūdinti? Patyrusi trenerė, fitneso modelis Inga Žuolytė pateikia keletą vertingų patarimų, kaip nesusirgti sportuojant lauke.

Pasak specialistės, treniruotės lauke, tai puiki galimybė sustiprinti savo sveikatą: „Pirmiausia, treniruojantis lauke rudens ir net žiemos mėnesiais, žmogus grūdinasi, o antra, mes visi praleidžiame pernelyg daug laiko patalpose, o geram imunitetui labai svarbu kvėpuoti grynu oru. Aš pati šaltojo sezono metu aktyviai sportuoju lauke! Tačiau sporto gerbėjai dažnai pasirenka netinkamus rūbus. Yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, ruošiantis treniruotėms lauke šaltuoju metų laikotarpiu:

1. Neverta apsirengti per daug šiltai.

Baimindamiesi persišaldyti, mes dažnai treniruotės metu dėvime šaliką, kepurę, šiltas kojines, megztinį, storą pūstą striukę ir sunkius sportinius batelius. Treniruotės viduryje, kai jau pakankamai sušilsite, jums teks nusivilkti viską, kas nereikalinga. Jei pasidaro karšta komandinio žaidimo metu – nieko tokio, drabužius galima pasidėti šalia, bet, jei taip atsitinka bėgiojant, nebus lengva rasti vietą, kur bus galima palikti nereikalingus drabužius. Todėl sportininkas gausiai prakaituoja ir rizikuoja susirgti, arba nusirengia iki plonų marškinėlių ir vėl gi, suserga. Plona apranga nėra pats geriausias pasirinkimas lauko treniruotėms, tačiau reikėtų nepamiršti, kad atliekant pratimus jums tikrai bus karščiau, nei esant ramioje būsenoje.

Asmeninis archyvas

2. Sportui – tik sportinė apranga.

Vasarą lengvai galima pasirinkti bet kokius drabužius – tai gali būtų įprasti marškinėliai, šortai ir sportiniai bateliai. Tačiau žiemą darosi vis sunkiau, nes įprasti kasdieniai drabužiai yra visiškai nepritaikyti sportiniams užsiėmimams. Prasidėjus šaltiems orams neverta šalti - reikia užsidėti kepurę, ir šaliką, ir pirštines, o ypač jei lauke vėjuota ir lietinga, tačiau įprasta apranga yra pernelyg nepatogi: striukė - sunki, šalikas ilgas, o pirštinės tokios, kad rankos nieko nejaučia, taigi žaisti su jomis krepšinį praktiškai beveik neįmanoma. Šiam tikslui sporto prekių ženklai specialiai sukuria rudens-žiemos drabužius, tinkamus sportuoti šaltuoju metų laiku. Naudojamos specialios technologijos palaikyti šilumai treniruočių metu, o taip pat su tokia apranga lengva atlikti įvairius pratimus. Tikra sportinė apranga šaltajam metų laikui yra daug lengvesnė ir patogesnė nei įprasti pūkiniai drabužiai ar šalikai ir pirštinės, kuriuos mes dėvime kasdieniame gyvenime. Rudenį ir žiemą medvilniniai marškinėliai – blogas pasirinkimas treniruotėms, nes marškinėliai permirksta prakaitu, pasidaro sunkūs ir žmogui, kuris juos vilki, pasidaro šalta. Aš rekomenduoju rinktis kompresinius drabužius.

3. Paslėpkite kuo toliau vasarinius sportinius batelius.

Manau, kad kiekvienas pastebėjo, jog žiemą daug vaikinų ir toliau vaikšto avėdami įprastus sportinius batelius. Treniruotėms jie visiškai netinka! Yra speciali žiemai skirta avalynė, kuri šiltesnė nei vasarinė, neperšlampa nuo rudens lietaus ir neslysta ant sniego. Dėvėti specialią avalynę svarbu ir dėl to, kad nesusižeistumėte sąnarių, o taip pat, kad nebūtų padidėjusios rizikos pargriūti ir susižaloti.

4. Jokių dietų – tik subalansuota mityba.

Taigi, žiema mums visiems trūksta vitamino D, kaip ir daugelio kitų vitaminų. Todėl, kad nesusirgti, aš patariu laikytis subalansuotos dietos, valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Dabar, pavyzdžiui, kaip tik vietinių obuolių sezonas, pats laikas „kaupti vitaminus“! Taip pat nerekomenduoju laikytis griežtos dietos, o ypač badauti. Merginos, besiruošiančios didžiosioms metų šventėms, dažnai pradeda alinti savo organizmą įvairiausiomis dietomis. Kalorijų trūkumas susilpnina mūsų imunitetą, o dėl to galime greičiau susirgti. Ypač jei apkraunate savo organizmą intensyviomis treniruotėmis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis