Ir graži, ir protinga: mokytojų numylėtinė gerus pažymius derina su manekenės darbu(INTERVIU)

Mokytojų numylėtinė, mokyklos aktyvo narė, geros literatūros mėgėja, šokėja ir... MODELIS. Keistokai suderinamas derinys? Pasirodo, tai įmanoma. Tokios „anomalijos“ pavyzdys – septyniolikmetė Urtė Andriuškevičiūtė, kuri prieš kelerius metus pradėjo siekti ne tik mokslų olimpiadininkės karjeros, bet ir varstyti „RUTA Model Management“ agentūros duris. Savo svajonių realizavimo receptu Urtė pasidalino ir su mumis.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Kaip, kada pradėjai „modeliauti“ ir kaip pastebėjai tokį savo talentą? Galbūt įkvėpė pakeltų nykščių gausa po nuotraukomis „Facebook‘e“?

Pradėti eiti modelio keliu įkvėpė tikrai ne „Facebook‘as“ ar paspausti „like“ jame. Jei atvirai, tuo metu jų ne tiek daug ir būdavo... Didžiausia paskata ir parama buvo (beje, yra ir, neabejoju, visada bus) mano šeima. Būtent jie paskatino užpildyti anketą į modelių agentūrą, kuriai dabar ir priklausau. Na, taip 2012 metų vasarą, kai buvau vos 14 metų, viskas ir prasidėjo..

Modelis ir mokytojų numylėtinė. Kaip pavyksta suderinti darbą su mokslu? Turi papildomą dieną savaitėje ar tiesiog racionaliai planuoji laiką?

Nemeluosiu, būna dienų, kai tikrai norėčiau, jog Žemė suktųsi lėčiau, nes 24 valandų paroje kartais būna tiesiog per mažai. Mokslą su darbu suderinti, mano atveju, nesunku. Mokslo metais negaliu leisti sau „modeliauti“ (ne Lietuvoje) ir išvykt į kitą pasaulio pusę keliems mėnesiams. Žinoma, jei tai būtu tik kelios dienos ar savaitė, paaukočiau šiek tiek mokyklinio laiko, kad galėčiau tobulėti kitoje srityje. Tačiau mano gyvenimo sudedamosios dalys – ne tik mokslas ir modeliavimas. Taip pat šoku, dažnai dalyvauju įvairiose veiklose ir projektuose, sportuoju, jau net nekalbu, jog turiu nuostabią šeimą ir draugus, su kuriais taip pat noriu praleisti kiek įmanoma daugiau laiko... Dažnas reiškinys mano gyvenime – bemiegės naktys. Būtent jos yra neracionaliai suplanuoto laiko pasekmės... Bet viliuosi, jog ateityje tikrai(!) geriau planuoti laiką išmoksiu.


Asmeninio archyvo nuotrauka

Kaip į tavo darbo rezultatus reaguoja tėvai ir draugai? Juk pozuodama tikrai nevilki megztinių aukštu kaklu ir plaukų nepini į dvi kasytes.

Tėvai ir tikri draugai supranta, koks yra modelio darbas, tad jie tikrai nepriekaištauja, jog fotosesijų metu nevilkiu „golfų“ ir sijonų žemiau kelių. Nors ne kartą teko vilkėti ir juos!

NORĖTUM TAPTI PANELĖS HEROJE? SIŲSK TRUMPĄ LAIŠKĄ APIE SAVE vytaute@panele.lt

Papasakok apie įsimintiniausią savo fotosesiją.

Daugiausiai įspūdžių palikusi fotosesija vyko praėjusią vasarą man gražiausioje pasaulyje vietoje –Venecijoje. Jei gerai pamenu, praėjus vos savaitei nuo atvykimo į mados sostinę – Milaną, darbo dienai pasibaigus, sulaukiau skambučio iš savo booker‘ės, kuri pasakė, jog tuoj pat turiu atvykti į ofisą pasiimti bilietų į Veneciją! Jau kitą vakarą sėdėjau traukinyje, judančiame Italijos rytų link.

Atvykau jau temstant, tada savarankiškai turėjau susirasti sau valtį (tikrai taip - valtį, Venecijoje tai – pagrindinė transporto priemonė), kuri turėjo mane nuplukdyti į garsiąją San Marco aikštę. Po daug streso, nuotykių ir nesusipratimų pagaliau susitikau su nuostabiąja fotosesijos komanda: fotografe ir dviem jos asistentėmis, kurios mane palydėjo viešbučio link. Pradėjome dirbti 5 valandą ryto, kad jau minėtoje didžiojoje aikštėje dar nebūtų daugybės turistų. Na, o fotosesijai prasidėjus viskas klostėsi labai greitai. Kadangi fotosesijos nuotraukos dar tik bus išspausdintos ispaniškame mados žurnale, fotografavome ateinančią žiemos kolekciją. Įsivaizduokite, lauke +30 laipsnių, o tu su ilgais kailiniais tarp tūkstančių turistų, kurie žiūri į tave kaip į tikriausią ateivį.

Spėju, jog tą dieną gauto dėmesio užteks dar visam gyvenimui... Fotosesija vyko tiesiog vaikščiojant po gražųjį miestą, iš vieno taško į kitą. Todėl, galiu sakyti, kad pabuvau ne tik modelis, bet ir turistė. Dirbom ilgai, be galo pavargau, bet tai visiškai nesvarbu, palyginus su tuo, kiek pamačiau, kiek patyriau ir su kokias žmonėmis susipažinau. Mergina iš Barselonos, kuri padėjo fotografei, šiandien yra puiki mano draugė, nenustojanti kviesti manęs pas save į saulėtąją Ispaniją. Neabejoju, jog vieną dieną vėl ją pamatysiu. Nesvarbu, kuriame pasaulio krašte: Barselonoj, Venecijoj ar Milane – bet mes tikrai susitiksim!

Vasaromis keliauji dirbti į užsienį. Ar nesunku tokį ilgą laiką palikti namus ir draugus? Gal dėl tokių kelionių tenka kažką ir paaukoti?

Žinoma, kad sunku. Labai. Sunku atsisveikinti. Matyti, kaip tėvai oro uoste, ašarų pilnomis akimis mojuoja, o tu viena eini ir tolsti nuo jų, žinodama, jog kitą kartą juos išvysi tik po mėnesio ar dviejų. Visos merginos, kurios išvyksta „modeliauti“ vasarą, manau, paaukoja nemažai. Juk vasarą prasideda tikrasis gyvenimas ir namie! Grįžta tie, kurie būna išvykę, draugai pagaliau turi galimybę susitikti ir džiaugtis vasaros malonumais kiekvieną dieną, taip pat prasideda įvairūs koncertai, festivaliai ir kiti malonumai, kuriuos privalau iškeisti į savo vasaros keliones. Bet viską pasvėrus... tikrai verta!


Asmeninio archyvo nuotrauka

Turi gan įdomų stilių. Tam turi įtakos modelio patirtis ar tiesiog stengiesi išsiskirti iš pilkos masės? Gal gali duoti kelis patarimus apie aprangą?

Niekada negalvojau, kodėl mano stilius yra būtent toks, koks yra. Nesistengiu nei išsiskirt iš minios, nei kažkam patikti. Rengiuosi taip, kaip man patinka. Kartais mėgstu derinti nesuderinamus dalykus. Kartais – tik „pasislėpti“ dideliame džemperyje. Bet žodžiai, jog atrodau gražiai ar stilingai, visada paglosto širdį. Na, kiekvienai patarčiau atrasti savo stilių, o ne kopijuoti svetimą, nes tai, kas tinka tobulų formų Holivudo gražuolei, tau apsirengus gali atrodyti visai ne taip, kaip tikėjaisi... Tad pirma atrask save. Nes stilius, neabejoju, daug pasako ir apie asmenybę... Kai žinosi, kokia esi, nesunkiai atrasi ir drabužius, kurie išreikš tave aplinkiniams. Sėkmės!

Ateitį žadi sieti su modelio karjera ar rinksiesi kitą kelią? Kodėl?

Ateitis – didelė paslaptis. Šiuo klausimu galiu pasakyti tik tiek...

Tikriausiai tau aplinkinių dėmesio netrūksta. Ar neteko susidurti su „dirbtiniais“ draugais?

Na, juk neišvengiama, kad vieni draugai pakeičia kitus... Tačiau geriausieji visada pasilieka. Mano gyvenimas – ne išimtis. Išvaizda, grožis – vadinkit, kaip norit, – neturi su tuo nieko bendro. Esu labai dėkinga už tai, ką turiu.

Ar turi savo „dievaitę“, kuri tave įkvepia, kurios pavyzdžiu seki?

Cara Delevingne. Jos išvaizda, išskirtinumas ir laisvė – štai kas priverčia, ją dievinti. Ji nepaklūsta jokioms taisyklėms ir netelpa į jokius standartus. Ji tiesiog... Cara.


Asmeninio archyvo nuotrauka

Kokią įtaką tavo gyvenimui padarė modelio patirtis?

Didelę. Labai didelę. Patirtis, kurią įgavau keliaujant, daug prisidėjo prie to, jog būčiau tokia, kokia esu šiandien. Tapau savarankiškesnė, be galo pamilau keliones ir bet kokias naujoves gyvenime. Dabar, patekus į keblią situaciją, stengiuos niekada nepasimesti ir vadovautis mintimi, jog visada viskas baigsis gerai. Patikėkit manimi – padeda! Taip pat keliaujant susipažinau su daugybe nuostabių ir įdomių žmonių, modelių, kurie neatitinka to daugelio žmonių įsitikinimo, jog jei jau esi modelis, tai esi tik lėkšta, bet graži (tai turėtų paguosti) būtybė, kuriai terūpi tobulas veidelis, dailūs apdarai ir būdas, kaip per savaitę numesti pora nereikalingų kilogramų. Modelių pasaulis tikrai nėra tobulas, bet svarbiausia, jog tai yra gyvenimas, kuris pamoko, kaip teisingai nugyventi tikrąjį.

Modelio kūnas reikalauja daug priežiūros. Ar daug dėmesio jam skiri? Gal turi specialią sporto programą arba laikaisi dietų?

Dietų nesilaikau. Kaip jau minėjau, intensyviai šoku ir sportuoju, todėl dažnai užsakovams mano kūnas atrodo netgi per daug sportiškas lyginant su kitų modelių.

Ką galėtum patarti merginoms, kurios nedrįsta siekti savo svajonių? Juk pati vieną iš savųjų jau įgyvendinai.

Ką galėčiau pasakyti... Išdrįskit! Juk niekada nebūsite jaunesnės nei esate šia akimirką. Laikas pildyti savo svajones yra dabar. Niekas už jus to nepadarys. Tad nebijokit ir pradėkite veikti!

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis