Tūkstančius sekėjų turinti lieknėjimo guru: dėl antsvorio bijojau į save pažiūrėti(INTERVIU)

Norvegijoje gyvenanti lietuvė Greta „Instagram“ paskyrą susikūrė prieš pusmetį, o šiandien jau turi beveik 8000 sekėjų. Kodėl tiek daug žmonių domisi emigrante? O gi todėl, kad pavydėtiną figūrą turinti Greta būtent „Instagram“ dalinasi lieknėjimo receptais, sveikų patiekalų idėjomis ir tiesiog suteikia savo sekėjams motyvacijos keistis.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Norvegijoje Greta atsidūrė iškart baigusi mokyklą Lietuvoje. Stavangerio mieste mergina studijuoja biochemiją.

NORĖTUM TAPTI PANELĖS HEROJE? SIŲSK TRUMPĄ LAIŠKĄ APIE SAVE vytaute@panele.lt

Kai baigiau mokyklą, mane užplūdo gausybė pokyčių: keitėsi gyvenamoji vieta, aplinka, draugai ir net gyvenimo ritmas. Būdama Lietuvoje ilgus metus šokau, baigiau meno mokyklą, o atvažiavus į svečią šalį kurį laiką jaučiausi svetima. Pirmais mėnesiais nerasdavau sau vietos, apniko depresija. Sutriko ir valgymo įpročiai.

Negimiau tokioje šeimoje, kurioje buvo įprasta valgyti „Čija“ sėklas ar „Godži“ uogas ar kitus sveikus produktus, taip pat negalėjau pasigirti paveldėjusi tobulos figūros genus. Visuomet buvau smaližė, tačiau paskutiniais metais saldumynus valgydavau nesaikingai, mano racione nebeliko jokio šilto ir šviežio maisto, tik greiti užkandžiai, šokoladai, sausainiai, traškučiai.

Kai praėjus mėnesiui nuo atvykimo pasisvėriau, pamačiau skaičius, kurių niekada nebuvau pasiekusi, ir nenorėjau patikėti tuo, ką rodo svarstyklės. Laikui bėgant svoris augo vis sparčiau, nebesuprasdavau, kas su manimi darosi, nuolat keisdavosi nuotaikos. Galiausiai – pradėjau jaustis nepatogiai, varžydavau save, vengdavau fotografuotis, nes bijodavau pamatyti savo atvaizdą, kuris man buvo nepriimtinas.

Daugelis mūsų priaugus svorio nereikalingų kilogramų norime atsikratyti greitai – per savaitę ar dvi trokštame atrodyti kaip merginos ant žurnalo viršelio. Ne paslaptis, jog to troškau ir aš. Laikiausi dietų, kurios trukdavo vos keletą dienų, o tuomet vėl griebdavausi ankstesnių valgymo įpročių, su kuriais grįždavo ir  kilogramai. Atrodė, kad patekau į užburtą ratą, iš kurio nebeturėjau jėgų ištrūkti.

Greta Kasparaitytė
Greta Kasparaitytė
Asmeninio archyvo nuotr.

KAIP PRADĖTI?

Sveiku gyvenimu būdu susidomėjau prieš metus. Tai buvo vienintelis atsitiktinumas per dvidešimt vienerius metus, kuris įvyko visiškai netikėtai, tačiau tai išugdė begalinę meilę sportui ir sveikai mitybai. Tiesiog vieną saulėtą dieną atsikėliau nuo sofos, apsimoviau sportinius batelius ir išėjau pasivaikščioti aplink šalia namų esantį ežerą. Eidama nusprendžiau pabėgioti. Tąkart turbūt nubėgau vos du kilometrus, tačiau jaučiausi nuostabiai. Nuo to viskas ir prasidėjo – ėmiau vaikščioti ir bėgioti kasdien, pradėjau domėtis sveika mityba, išbandžiau įvairius receptus ir susirgau sveikos gyvensenos liga, kuria iki pat šiandien nenoriu pasveikti.

Nesu ta mergina, kuri save pernelyg varžytų. Atsisakyti teko tik saldumynų ir miltinių produktų, saldiklių, dažiklių bei kitų mūsų organizmui nenaudingų medžiagų. Mano tikslas nebuvo atsikratyti begalės kilogramų, viskas, ko norėjau, tai pradėti gyventi sveikiau, tapti stipresne. Sveika mityba nėra dieta, čia nereikia kankintis ir save varžyti. Ji praturtinta viskuo – nuo saldumynų iki mėsos, todėl pakeisti valgymo įpročius buvo nesunku. Žinoma, pirmoji savaitė – išbandymų metas, tačiau juk tai galioja visose srityse: tiek darbe, tiek mokykloje ar universitete.

Pradėjus sveikiau maitintis ėmiau mylėti gyvenimą kaip niekada iki tol. Ne vien todėl, kad nukrito kilogramai. Skaičiai nieko nereiškia, palyginus su tuo, kaip jautiesi – nieko nėra geriau už žinojimą, jog tavo vidus švarus ir sveikas.

SPORTAS

Šiuo metu sportas yra didelė mano gyvenimo dalis. Sportuoju tiek namie, tiek sporto salėje. Mano širdį pavergė bėgimas. Niekada negalėjau patikėti, kad kada nors dalyvausiu bėgimo maratone, o šiandien būtent jam ir ruošiuosi. Tiesa, gyvenu Norvegijoje, kur nevažiuoti slidinėti žiemą būtų gėda, taigi pamilau ir šį sportą, kuriuo užsiimame kartu su mylimu draugu.

Greta Kasparaitytė
Greta Kasparaitytė
Asmeninio archyvo nuotr.

KAIP GIMĖ „INSTAGRAM“

Pradėjus domėtis sveika mityba supratau, kad mes turime labai mažai informacijos lietuvių kalba, o jei ir turime, tai ji sunkiai prieinama. Vieni neturi galimybės nusipirkti gan brangių knygų, kiti nemoka užsienio kalbų, todėl nusprendžiau sukurti „Instagram“ profilį, kuriame dalinsiuosi motyvacija, patarimais bei sveikais receptais, kurie būtų pasiekiami tiek moksleiviui, tiek studentui ar darbuotojui. Šiandien tai mano vienas iš hobių, kuris suteikia progą susipažinti su naujais žmonėmis, įgyti patirties.

Mano sekėjai yra mano didieji motyvatoriai, kurie neleidžia pasiduoti – aš dalinu patarimus jiems, o jie man savo meilę, gražiausius žodžius, pagyrimus. Gaunu laiškų nuo įvairaus amžiaus žmonių. Dažniausiai tai – paauglės ir jau studijuojantys žmonės, su kai kuriais net labai susibendravome bei planuojame susitikimus.

SVEIKIAU GALI MAITINTIS KIEKVIENAS

Sveiku gyvenimo būdu gali užsiimti visi. Aš esu lygiai tokia pati, kaip tie, kurie mėgsta pasivartyti lovoje, patinginiauti, kartais išeiti iš kelio ir suvalgyti netinkamo maisto. Tačiau juk esame žmonės, darome klaidas ir iš jų turime mokytis. Anaiptol sveika gyvensena nereiškia, kad jūs niekada nebegalėsite valgyti pieniško šokolado, juk viską valgyti su saiku yra sveika. Taigi sveikas gyvenimo būdas beveik nesiskiria nuo įprasto, tik galbūt esame susidarę netinkamą nuomonę, nusiteikę prieš tai ir įsivaizduojame, kad tai mums kainuos daug nervų ir laiko. Reikia ryžtis išbandyti, nelaukti „tinkamos“ akimirkos ir nežadėti sau, jog nuo kito pirmadienio nebevalgysite to ar ano ir sportuosite. Pradėti reikia dabar tokių priemonių pagalba, kurias turite, o geresnes rasite pakeliui!

Greta Kasparaitytė
Greta Kasparaitytė
Asmeninio archyvo nuotr.


APIE LIEKNĖJIMO MADAS

Vis dažniau pastebiu straipsnius, kurių antraštės skelbia „Jaučiuosi puikiai atsikračiusi 15 kilogramų“ ir panašiai. Labai džiaugiuosi, kad į Lietuvą ateina supratimas, jog sportas yra puikus būdas pradėti sveikai gyventi. Tačiau gaila, kad daugelis juo užsiima tik dėl tobulo kūno ir savimeilę glostančių skaičių svarstyklių ekrane. Skaičiai yra niekas. Netekau daug kilogramų, tačiau nemėgstu girtis, ar tai 10, 15 ar net 20. Svarbiausia, kad sportas ir sveika mityba man padėjo tapti stipresnei, pasitikinčiai savimi, mylinčiai, laimingai. Dabar supratau, kad nesvarbu, kokios tavo kūno formos, svarbiausia – kaip jautiesi. Vieni, sveriantys 68 kilogramus jaučiasi laimingi, kiti – ne. Visi mes skirtingi, tuo ir esame nuostabūs.

Greta Kasparaitytė
Greta Kasparaitytė
Asmeninio archyvo nuotr.

Pabaigai noriu palinkėti visoms niekada nenustoti tikėti savimi, ką bedarytumėte. Visada bus tų, kurie linkės jums blogo, tačiau eikite pro juos abejingai iškėlę galvą. Net jei suklupsite, sukaupkite jėgas ir atsistokite su tikslu nugalėti. Tai taisyklė, galiojanti ne tik sporte, bet ir gyvenimo kryžkelėse. Leiskite pasikeitimams įsiveržti į jūsų kasdienybę. Ir patikėkite – tai nuostabus jausmas!

Gretos „Instagram“ paskyra: http://instagram.com/gretness

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis