Modelis Simona Burbaitė - atvirai apie ašaras, meilę ir prarastas drauges

,,Mis Lietuva 2013“ 1 – oji vicemis ir ,,Mis Visatos 2013” dalyvė, iš Panevėžio kilusi Simona Burbaitė griauna stereotipus apie tuštučių modelių įvaizdį. Universitete paskutiniame kurse mokslus kremtanti mergina turi didelių planų: ateityje ketina įkurti sveikatingumo centrą, grožio mokyklą, o kol kas Simona sunkiai dirba siekdama svajonių. Mergina saugi, nes jos siekius palaiko ilgametis mylimasis, tik... kur dingo jos draugės? Ir kodėl kartais, praėjusi podiumu, Simona verkia?

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Esi tituluota gražuolė. Ar sutinki su tuo, jog kelią į žinomumą tau suteikė būtent dalyvavimas grožio konkursuose?

Dalyvavimas grožio konkursuose yra tik viena medalio pusė. Aš dirbau labai sunkiai, kad būčiau tai, kas esu šiandien. Tai yra didelio įdirbio rezultatas, kadangi po grožio konkursų mane labai greitai galėjo pamiršti, juk neturėjau jokio vadybininko ar prodiuserio, kuris dirbtų su manimi net laimėjus titulą. Pati sau buvau vadybininkė, prodiuserė, visažistė, ir plaukų stilistė!

Ne tik išorinis grožis šiandien vaidina pagrindinį vaidmenį mados industrijoje. Labai svarbu yra merginos charizma bei protas. Profesinėje srityje tai lemia, ar klientas norės su tavimi dirbti ar ne. Tad vien grožio konkursams visų laurų atiduoti nenorėčiau.

Simona Burbaitė
Simona Burbaitė
DELFI / Šarūnas Mažeika

Dalyvaudama grožio konkursuose susipažinai su daugybe žymių žmonių, gavai komplimentą net iš paties milijardierio Donaldo Trumpo. Ar pasikeitė tavo požiūris į kitus žmones? Neteko persirgti ,,žvaigždžių liga“?

Visi buvo įsitikinę, jog tą pačią minutę, kai laimėjau titulą, pasikeičiau ir aš. Daug kas manė, jog tapau arogantiška, savimi perdėtai pasitikinti ir menkinanti kitus. Tačiau toli gražu. Nors dėmesio tikrai buvo, tačiau tie, kurie mane pažinojo prieš konkursą, gali patvirtinti, jog likau tokia pati žmogiška ir nuoširdi.

Jei tiems žmonėms, kurie manęs nepažįsta, atrodau arogantiška, tebūnie. Aš nemėgstu švaistyti savo energijos ten, kur nereikia. Šią taisyklę išmokau beveik dvejus metus būdama pramogų pasaulio dalimi. Visas mano dėmesys ir meilė – šeimai ir mano brangiausiems draugams. Jokie komplimentai, „žvaigždžių ligos“ ar pinigai to niekada nepakeis.

Dažnai panelei atrodo, jog modelio darbas – svajonių darbas. Tai tiesa?

Modelio darbas visada man buvo svajonių darbas, nors ilgai delsiau išpildyti šią svajonę. Žinote, yra posakis – rask, kas tau patinka, o paskui sugalvok, kaip iš to uždirbti.

Sunkumų yra kiekvienoje profesijoje. Modelio darbe sunkiausia yra tai, jog tu visada privalai būti žvali ir energinga, nesvarbu, kad blogai vakar miegojai. Turi neburbėti, kai tau sunku ar kai kažkas nepatinka. Modelis privalo atlikti savo darbą nepriekaištingai bet kokiomis sąlygomis.

Simona Burbaitė
Simona Burbaitė
DELFI / Šarūnas Mažeika

Kokių sunkumų modeliaudama esi patyrusi?

Yra buvę tokių atvejų, kai 8 valandas pozavau pasistiebusi ir basa ant betoninių grindų. Tą dieną fotosesija iš viso truko 16 valandų! Vieno pasirodymo metu man teko per maži bateliai, jau prieš išeinant ant podiumo nejaučiau pirštų galų, todėl tik užėjus į užkulisius apsisipyliau ašaromis. Bet tai buvo labiau džiaugsmo nei skausmo ašaros – džiaugiausi, kad nesuklupau ir praėjau podiumu taip, kaip ir turėjau.

Rašai savo blogą. Jame, be tave inspiruojančių dalykų, nuotraukų iš fotosesijų taip pat galima rasti sveikų patiekalų receptų. Modeliai maitinasi tik sveikai?

Blogą rašyti pradėjau pati sau, o vėliau pagalvojau „kodėl gi nepasidalinus su visais?“. Taip, jame galima rasti viską, kas mane įkvepia, kur dalyvauju, kur fotografuojuosi, kur keliauju, ką valgau. Domėtis sveika mityba pradėjau maždaug 15 metų, tačiau sportuoju praktiškai visą savo gyvenimą. Ko tik nelankiau: pramoginiai, šiuolaikiniai šokiai, aerobika, krepšinis, futbolas, tinklinis, dziudo. Galiausiai save radau sporto salėje. 

 
Savo rašomu blogu labiausiai noriu įrodyti visiems skeptikams, teigiantiems, kad sveikas maistas yra neskanus, jog jis gali būti net labai skanus. Ieškau įvairių sveikų alternatyvų saldumynams ir kitoms ,,nuodėmėms“. Mano skonio receptoriai labai pasikeitė per tuos metus, kai maitinuosi sveikai. Nesveikas maistas man tiesiog nebeskanus!

Simonos blogas: http://simonaburbaite.weebly.com/

Jau penkerius metus esi įsipareigojusi savo vaikinui Matui. Ne kartą fotosesijose vilkėjai nuotakos suknelę...

Sakoma, kad nuotakos suknelę vilkėti ne per savo vestuves – blogas ženklas, nes taip ir neištekėsi. Šią taisyklę aš sulaužiau jau daugybę kartų! Esu dėkinga dizaineriams, kurie savo nuostabiomis suknelėmis suteikė galimybę pajusti nuotakos dvasią. Tai lyg mažosios repeticijos prieš didžiąją dieną ir manau, kad atėjus jai aš būsiu šimtu procentu užtikrinta, kaip norėčiau atrodyti (šypsosi).

Galbūt greitai ateis ir ta ilgai laukta diena?

Draugas juokais priekaištauja, kad jam net pabodo mane matyti su nuotakos suknele. Tačiau tai dar nieko nereiškia, esame sutarę, kad kol neplanuojame susilaukti vaikų, skubėti tikrai nėra kur. Mūsų santykiai laiko patikrinti, būtinybės susituokti, dėl to, jog kuris nors ,,nepabėgtų“ tikrai nėra.

Esi mergina, kuri sulaukia nemažai dėmesio. Ar nesulauki pavydo priekaištų iš savo antrosios pusės? O iš kitų merginų?

Negalėčiau būti su žmogumi, kuris dėl kiekvienos smulkmenos ar tam tikros vyriškosios lyties dėmesio išraiškos keltų pavydo scenas. Šalia savęs turiu supratingą, brandų ir mylintį vyrą, kuris manimi didžiuojasi ir pasitiki, tad nereikalingų priekaištų nebūna.

Deja, to paties nepasakyčiau to apie savo drauges, kurias po grožio konkursų beveik visas praradau... Nežinau, ar tai buvo moteriškas pavydas. Visgi esu dėkinga, kad šis gyvenimo etapas padarė natūralią aplink mane esančių žmonių rotaciją ir dabar tikrais draugais galiu vadinti tik keletą.

Išvardink savo tris mėgstamiausias grožio priemones.

Mano grožio priemonių top 3: miegas, sportas ir sveika mityba. O jei kalbėtume apie kosmetiką – neįsivaizduoju savo kosmetinės be drėkinančio veido kremo, lupų balzamo ir mėgstamiausių kvepalų.

Studijuoji kūrybinių industrijų specialybę paskutiniame kurse. Kokie tavo ateities planai?

Baigusi mokslus visą laiką planuoju skirti modelio karjerai. Po kurio laiko galbūt ateis eilė verslui, jam turiu labai daug idėjų. Idėjas sieju su sveika mityba, grožiu, sveikata bei bendravimu su žmonėmis. Norėčiau įkurti sveikatingumo centrą, kuris būtų skirtas ligų prevencijai, tam, kad žmonės dar būdami sveiki atkreiptų dėmesį į savo sveikatą, o ne tada, kai atsiranda rimta problema. Dar viena svajonė: kartu su mama įkurti grožio ir erudicijos mokyklą moterims. Laikas parodys, kuri iš svajonių buvo didesnė (šypsosi)

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis