Ir graži, ir protinga: 17-metė Gerda laužo stereotipus apie manekenes(INTERVIU)

Gerda Zubrickaitė – dar nė aštuoniolikos neturinti gimnazijos abiturientė, kurios talentui „modeliauti“ liko neabejingi prestižiškiausių šalies modelių agentūrų vadovai. Jie prognozavo jai puikią karjerą jau nuo dvylikos metų. Tačiau ši charizmatiška, veikli, įgimtos manekeniškos išvaizdos ir aksominio balso savininkė šiuo metu siekia vienintelio – geriausiais pažymiais baigti mokyklą.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Kviečiame susipažinti su šia žavia ir aktyvia „Panelės“ heroje.

Trumpai nupiešk mums savo paveikslą

.
Esu paprasta septyniolikos metų abiturientė iš Grigiškių. Šiuo metu ruošiuosi brandos egzaminams ir didelę laiko dalį skiriu ateities planų apsvarstymui. Laisvu metu fotografuojuosi žurnalams, dalyvauju įvairiuose mados festivaliuose, demonstruoju dizainerių drabužius, taip pat dainuoju mokyklos konkursuose, vedu renginius.

Modelio ir visą kitą papildomą veiklą visuomet stengiuosi suderinti su mokslais, nes išsilavinimas šiuo atveju man yra pirmoje vietoje. Pačios būdą puikiai atskleidžia Liūto ženklas, po kuriuo gimiau. Esu drąsi, tvirto, bet ugningo charakterio asmenybė. Kad ir ką veikčiau, visuomet tai darau ryžtingai ir visiškai pasitikėdama savo jėgomis. Tačiau neretai dėl emocionalumo galiu kaip ugnelė greitai užsiplieksti, supykti arba įsižeisti. Nors dažnai tai trunka tik akimirką... 

Bet kuriuo atveju toji ugnis neužgožia tokių savybių, kaip rūpestingumas, nuoširdumas, dosnumas, gerumas. Taip pat gebu greitai prisitaikyti skirtingose situacijose bei aplinkose, priimti efektyvius sprendimus. Apskritai gimiau optimiste – visas iškilusias problemas priimu kaip iššūkius. O paprastesnis požiūris į sunkumus ugdo stipresnę valią.

Nuo kelių metų dirbi modelio darbą? Kaip įvyko, kad atsidūrei agentūros „Major Amber Models“ gražuolių komandoje?

Pirmą modelio karjeros laiptelį žengiau dar būdama dvylikos. 2010 m. vasarą su drauge išvažiavome į stovyklą „Noriu būti žvaigžde“. Joje buvo daug ugdomų dalykų: dainavimas, šokis, piešimas, „modeliavimas“. Priklausėme dainininkų būriui, nes nuo mažų dienų gyvenau muzika. Manekenių grupės vadovės pastebėjo mane ir pasiūlė išbandyti savo jėgas. Iš pradžių į tai nekreipiau dėmesio, bet vėliau, paraginta artimųjų, atvėriau pirmąsias šios „virtuvės“ duris.
Savininkės Jurgitos Kiguolės agentūros „SuperModels“ dėka interneto platybes pasiekė mano pirmosios fotosesijos nuotraukos, kuriose demonstravau plaukų stilisto Maksimo Tarelkino išleistuvių ir diplomų įteikimų šukuosenų tendencijas. Ech... Tada dar net nenumaniau, jog taip greitai prabėgs laikas ir jau šiandien pati turėsiu sukti galvą dėl savo išleistuvių įvaizdžio.

Deja, tuo metu buvau per jauna darbui su „SuperModels“ agentūra, o ir nedėjau jokių vilčių į tolimesnę tokio pobūdžio veiklą. Maždaug po metų lyg ženklo, jog galiu „modeliauti“, sulaukiau žinutės iš kitps agentūros atstovės. Ji pasiūlė susitikti ir aptarti mano galimybes. Pasirodo, jos buvo didelės...

Pasirašiau trejų metų sutartį ir vos po kelių mėnesių iškeliavau į Kiniją siekti tarptautinės modelio karjeros. Dirbdama šioje agentūroje išmokau visko, ką turi žinoti žmogus, besisukantis šioje sferoje. Čia subrendau ir užsiauginau „storą odą“ ateičiai. Praėjus trejiems metams, supratau, kad noriu kažką keisti, tobulėti ir kilti aukštyn. Todėl dabar ir dirbu „Major Amber Models“.

Kaip tavo šeima, artimieji reagavo tau pradėjus „modeliauti“? Ar jie nekritikuoja matydami darbo rezultatus, kuriuose tikrai ne visada vilki uždarus drabužius?

Šeima visuomet mane palaikė, negailėjo patarimų, bet sprendimus skatino pasirinkti pačiai. Turiu vyresnę seserį, kuri į mados pasaulį įsisuko dar prieš mane, todėl tėvai mano „modeliavimą“ priėmė gana natūraliai. Galbūt juos gąsdino tik tai, jog viską pradėjau labai anksti palyginus su seserimi. Pirmą kartą trims mėnesiams visiškai viena išskridau būdama trylikos metų. Tačiau jie jau seniau pastebėjo mano nestandartinį mąstymą, brandumą. Niekada nesuteikiau progos dėl manęs jaudintis, nes visi pačios priimti sprendimai dažniausiai pasiteisindavo. Labai džiaugiuosi, kad jie patikėjo manimi ir yra patenkinti matomais rezultatais.

Esu prieš vulgarumą. Niekada neišeičiau ant podiumo su drabužiu, kuris pakenktų mano savigarbai, kad ir kokia mada tai bebūtų. Bet jeigu tai subtiliai seksualu, suteikia moteriai savotiško „cinkelio“ ir drabužis sukurtas žmogaus, puikiai išmanančio savo darbą – kodėl gi ne?
Modelio darbas kai kuriems asocijuojasi su atostogomis, nes suteikia galimybę pakelti sparnus svetur.Papasakok įsimintiniausią savo kelionės nuotykį.

Keliauti tenka, bet atostogomis to nepavadinčiau. Taip, tai puiki galimybė pamatyti daug įspūdingų vietų, susipažinti su svetima kultūra ir naujais žmonėmis. Patobulinau laiko planavimo, bendravimo įgūdžius. Taip pat išsiugdžiau kantrybę. Kartais dėl vieno atrinkto kadro turi dirbti tris dienas po 18 valandų. Kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro reikia vaikščioti į kastingus.

Modelio gyvenimo viršelis tik atrodo labai paprastas, bet iš tiesų tai – juodas darbas. Esu aplankiusi daug įvairių šalių, bet būtent su „modeliavimu“ daugiau nei pusei metų keliavau į Pekino ir Šanchajaus miestus Kinijoje, ilgą laiką viešėjau Milane, Ispanijoje. Patirtų nuotykių begalė... negalėčiau išskirti nei vieno, nes kiekvienas iš jų man labai svarbus. Ypatingai ten sutikti žmonės, su kuriais dar ir šiandien puikiai palaikome ryšius.
  
Bet pirmas į galvą šovęs įvykis nutiko Šanchajuje prieš išvykstant į Vilnių. Kartu su kita lietuve savo kailiu patyrėme dažnai filmuose rodomą scenarijų, kai žmogus vėluoja arba pramiega skrydį. Sulaužėme visus standartus ir per valandą sugebėjome susikrauti daiktus, piko metu nuvykti į oro uostą, kuris yra už 30 kilometrų nuo namų, ir įbėgti į lėktuvą su prieš nosį užsidarančiais vartais. Iki šios dienos esu dėkinga taksistui, kuris pažeidė visas įmanomas kelių eismo taisykles tik tam, kad grįžtume namo.

Dabar, kai jau tuoj pat vasara, merginos skuba atsikratyti savo kūno trūkumų. Kaip tau pavyksta ištisus metus palaikyti nepriekaištingą figūrą? Gal galėtum pasidalinti su skaitytojomis savo grožio receptu?

Esu be galo dėkinga genams, kurių dėka man nereikia jaudintis dėl figūros trūkumų. Be abejo, jeigu nesistengčiau prižiūrėti mitybos, vartočiau alkoholį – jokie genai neapsaugotų nuo nutukimo ar odos sutrikimų.

Labai svarbus yra fizinis aktyvumas – ne tik dėl išvaizdos, bet ir dėl bendros savijautos. Nemanau, jog grožis slypi tik lieknume. Jeigu moteris gerai jaučiasi, yra laiminga, savimi pasitikinti, prisižiūrinti, gyvena harmonijoje ir iš jos sklinda vidinė ramybė, ji jau yra graži. Todėl mielos moterys ir merginos, ugdykime vidines vertybes, siekime tikslų, gerkime daug vandens, sveikai maitinkimės, dar daugiau šypsokimės ir dar kartą įrodykime, kad pasaulyje nėra nieko gražesnio už mus. 


Išskirtinė išvaizda – ne vienintelis ryškus tavo talentas. Turi nuostabų balsą, kurį puikiai valdai. Kada pradėjai dainuoti?

Teko girdėti, kad labai garsiai uždainavau dar tik gimusi. Galbūt tai ir buvo ženklas... Neįsivaizduoju nė dienos be muzikos grotuvo, niekur neišeinu be ausinukų, o pati dažnai dainuoju net eidama gatve.

Dainuodama stengiuosi prisibelsti į klausytojo sielą, tinkamai išsakyti tam tikrą istoriją ir sukelti teigiamus jausmus. Kurti, maksimaliai išjausti, išdainuoti, atsiduoti klausytojui ir dovanoti jam savo muziką yra viena iš daugelio svajonių. Ir esu tikra, kad vieną dieną ji taps realybe.

Įvedus tavo vardą ir pavardę į Google paiešką, pirmiausia pateikiami vaizdo įrašai iš jaunųjų talentų konkurso „Vunderkindai.lt“. Ar šiuo konkursu planuoji ir apsiriboti, dalindamasi savo talentu su Lietuva?

Šiame konkurse dalyvavau tam, kad pamatyčiau, kaip į mane reaguoja žmonės, ar jiems malonu klausytis mano balso. Labai tikėjausi išgirsti komentarus ir patarimus iš šios srities profesionalų. Gavau tai, ko tikėjausi: pamačiau televizijos užkulisius iš arčiau, išmokau naujų dalykų, išpildžiau seną svajonę. Manau, tai buvo tik pradinė stotelė. Tad užtikrinu, kad mane dar išgirsite.Kaip įvardintum savo aprangos ir klausomiausios muzikos stilių? Tikriausiai turi ir stiliaus bei muzikos dievaitę, kurios pavyzdžiu seki?

Neturiu visiškai jokių dievaičių. Stengiuosi augti tinkamoje aplinkoje, tobulėti ir tapti pavyzdžiu sau pačiai. Turimą stilių galiu apibrėžti labai trumpai, bet taikliai – „simple beauty“. Mėgstu viską, kas atrodo visiškai paprasta, bet savotiškai gražu ir gilu. Taip pat yra ir su muzika: jei dainoje įžvelgiu šiuos bruožus, ji keliauja į mano grojaraštį, nepriklausomai nuo to, kas ją atlieka.

Ar svajoji kada nors tapti populiaria dainininke? Ar ateityje save įsivaizduoji kaip profesionalų modelį? O gal visgi turi kitų planų po atestatų įteikimų?

Dabar mano svarbiausias planas yra sėkmingai pabaigti mokyklą. Ką veiksiu po jos, dar šimtu procentų neapsisprendžiau, bet pasistengsiu priimti tinkamiausią sprendimą.

Dėl ateities turiu daug svajonių. Apskritai manau, kad svajoti yra būtina. Ir tai daryti reikia dažnai bei daug, nukeliauti mintimis iki tokių svajų, kurios, atrodo, net pačius gąsdina. Visų svarbiausia yra pasitikėti savimi ir mėgautis tuo, ką darai. Nebijokite svajoti bei suklysti, nes atkaklios svajonės visada tampa realybe, o nuo klaidų viskas tik prasideda.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis