Garsi Lietuvos vizažistė: kuo makiažas siejasi su psichologija? (FOTO)

Istorijų apie žmones, visą gyvenimą svajojusius tapti aktoriais, dainininkais, rašytojais ar verslininkais iš tiesų daug. Jie įkvepia mus svajoti ir kurti, jie įkvepia gyventi ir bandyti, net, jei tai daryti labai sunku. Tačiau kartais reikia susidurti ir su realybe. Ne visi nuo vystyklų laikų žino, ką veiks savo gyvenime.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Dvyliktoje klasėje esi jaunas, nepatyręs ir mažai matęs, tad ką jau kalbėti apie lemtingus sprendimus. Tokia buvo ir vizažistė Darija Eden. Ji savo kelią į suaugusių gyvenimą pradėjo visai ne nuo vizažo, o psichologijos studijų. Psichologe mergina nedirbo nė dienos, užtat jau ketverius metus ji yra viena labiausiai graibstomų vizažisčių Lietuvoje. Jos nori ir fotografai, ir įmonės, ir individualūs klientai. Kur jos sėkmės paslaptis? Galbūt tose pačiose psichologijos studijose?

Dvyliktos klasės pasirinkimai

Darija bandė save įvairiausiose srityse, tačiau vis nerado aukso viduriuko, teikiančio, jai džiaugsmą. Tikino, kad, jei būtų kreipusi daugiau dėmesio į save, o ne kitus, viso to nebūtų reikėję. „Gimnazijoje lankiau dramos būrelį, bet mano mėgstamiausias užsiėmimas buvo visus dažyti, šukuoti ir rengti. Jei būčiau buvusi įžvalgesnė, galbūt nebūčiau studijavusi psichologijos. Na, bet aš daugiau dėmesio skyriau aplinkinių, o ne savo analizavimui, todėl baigdama mokyklą nenutuokiau, ką man reikėtų veikti toliau. Psichologija buvo vienintelis dalykas, kuris traukė, nes man visada buvo įdomu analizuoti žmonių elgseną, mąstyseną, tarpusavio santykius.“

Darija Eden
Darija Eden
AA studio nuotr.

Psichologijos studijos, ekonomikos krizė ir vizažo mokykla

Darija tiki, tam, kad žmogus pažintų gyvenimą ir suvoktų, ko nori, po mokyklos reikėtų padaryti pertrauką ir kurį laiką padirbti. Reikėtų pabūti šlavėju, pardavėju, galbūt net pakeliauti po pasaulį. Kadangi ji to nepadarė, ėmėsi psichologijos studijų. „Mokiausi aš gerai. Nebėgau iš paskaitų ir nuoširdžiai tikėjau, jog ateityje dirbsiu psichologės darbą. Bet paskutiniais studijų metais prasidėjo ekonominė krizė. Psichologų tuo metu niekam nereikėjo, o ir nebuvo lėšų magistro studijoms. Tuo metu jau dirbau reklamos internete administratore ir įnirtingai svarsčiau, ką reikės veikti toliau.“

Pats darbas mane pasirinko

Tuo pat metu viena mano draugė ėmė mokytis vizažistės-kosmetikės profesijos, FEMINA BONA mokykloje. Iš pradžių, man tai atrodė svetima. Žinoma, tepliotis aš mėgau, bet vizažistės-kosmetikės profilis gerokai platesnis, nei gebėjimas padaryti nepriekaištingą makiažą. Draugei labai patiko, ji gyrė tuos mokslus ir man toptelėjo mintis, kad galbūt reiktų ir man tai išbandyti. Iš tikrųjų neturėjau minčių, jog kada nors dirbsiu grimere. Galvojau, kad to, ką išmoksiu ant pečių nenešiosiu, o žinios pravers ir man pačiai.“ Įvairių procedūrų, veido masažų darymas, Darijos nesužavėjo, bet makiažo darymas – pavergė. Tačiau ji vis dar negalvojo apie vizažistės karjerą. Tai buvo tiesiog smagus hobis, kuris ilgainiui pradėjo užimti vis daugiau laiko. „Pirmus metus uždirbdavau įrankiams. Padarydavau makiažą ir eidavau pirkti akių pieštuko, naujo lūpdažio ar blakstienų tušo. Dirbdavau dvi - tris savaites, kad galėčiau nusipirkti naujus teptukus.“ Mergina taip žaidė, kol pastebėjo, jog darbas reklamoje jai nebereikalingas. Ji pradėjo uždirbti iš savo hobio. Taip mylimas hobis virto mylimu darbu. „Visada juokauju, kad ne aš šitą darbą pasirinkau, o jis mane. Juk niekada nesvajojau apie vizažistės karjerą, bet dabar nenorėčiau veikti nieko kito.“

Darija Eden
Darija Eden
AA studio nuotr.

Psichologija ir vizažas – suderinami dalykai

Vis tiek stebėjausi. Juk psichologija ir vizažas visiškai nesuderinami. Bet Darija tik nusijuokė savo skardžiu juoku ir patikino, kad jie dar ir kaip suderinami. „Ir vienu, ir kitu atveju yra dirbama su žmonėmis. Kai kurios klientės, pas mane ateina ne tik pasidažyti, bet ir pasišnekėti. Aišku, vizažisto darbe aš netaikau jokių psichologinių teorijų, bet darydama, pavyzdžiui, nuotakos bandomąjį makiažą, pirmiausia su kliente kalbuosi. Tai trunka apie valandą, nes aš noriu suprasti, koks jos skonis. Kai kuriais atvejais klientė būna mergaitė, kuri antrą, o galbūt net ir pirmą kartą darosi makiažą. Tokiais atvejais suprantu, jog ryškus makiažas gali ją išgąsdinti. Jei klientė yra drąsi, plepi, tuomet svarstau, kodėl gi nepadarius ko nors įdomesnio?“ Darija tikino, jog bet kokiu atveju stebi ne tik veido bruožus, bet ir bando suprasti, koks tai žmogus, kaip jis elgiasi, kaip ir ką kalba. Anot jos, tik tada gali padaryti tinkamą makiažą ir tik tada gali būti profesionaliu vizažistu.

Taigi, jei dar nežinai, ką nori veikti gyvenime, nenusimink, gyvenimas ilgas ir įdomus. Galbūt suvokimas jau laukia tavęs už kampo. O, jei nori procesą pagreitinti, sustok, nesiblaškyk, įsiklausyk į save ir prisimink, kas tau teikia didžiausią džiaugsmą. Galbūt tai ir yra būtent tas darbas, kurį turėtumei dirbti.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Nori gražesnės veido odos? Pasidalink savo nuomone apie naują PANELĘ apačioje esančioje formoje ir laimėk veido valymo priemonę CLARISONIC! Neužmiršk parašyti savo vardo, pavardės bei el.pašto adreso. Nugalėtoją skelbsime birželio 24 dieną. Sėkmės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis