Magas Rokas Bernatonis: trys svarbiausi dalykai, kurie padės įgyvendinti savo svajones

Rokas Bernatonis savo jėgomis, talentu ir užsispyrimu pasiekė tikrai labai daug! Šio jauno ir ambicingo iliuzionisto pasiekimų sąraše - net du Gineso rekordai, pasirodymai Amerikos TV šou, arenose, televizijoje. Be to, jis nuostabus pašnekovas ir įtaigus pranešėjas, o jo paties gyvenimo istorija yra puikus pavyzdys, kaip pasiekti tai, ko trokšti.

Balandžio 26 dieną „Siemens Arenoje“ Pozityvios energijos festivalyje moksleiviams „Vibelift“, ROKAS ne tik pademonstruos magiškus triukus, bet ir paskatins kiekvieną kurti stebuklus savo gyvenime. Juk, kaip jis sako, tereikia panorėti ir visi norai išsipildys!

Rokai, kada ir kaip supratote, kad būsite iliuzionistas?

Visada žinojau, kad noriu užsiimti kažkuo ypatingu, tačiau tiksliai nežinojau kuo. Taigi, teko eiti ieškojimų ir bandymų keliu. Išbandžiau muziką - labai nesisekė, bandžiau piešti - buvo dar blogiau. Tuomet visiškai atsitiktinai per televizorių pmačiau vieno iliuzionisto atliekamus triukus ir mane tai labai sudomino. Pabandžiau pats jį padaryti ir nuo tos dienos magija manęs nepaleidžia, kaip ir aš jos.

Pasiekėte net du pasaulio Gineso rekordus. Kas tai - sėkmė, ar sunkaus darbo rezultatas?

Tai sėkmė, kuri mane aplankė tik po ilgo ir kruopštaus pasiruošimo bei daugybės kantraus darbo valandų.

Ar tiesa, kad jei labai norime, visos svajonės išsipildo?

Tikrai taip, ir atvirkščiai jeigu kažko labai nenorime, tai irgi išsipildo. Gyvenime mes pastebime ir gauname tai, apie ką galvojame, kur nukreipiame savo energiją. Pastebėkite, kaip staiga gatvėje pradedame matyti automobilius, apie kuriuos svajojame ir atvirkščiai, jeigu manome, jog negalime sau leisti turėti tokio automobilio, tai didelė tikimybė, kad pastebėsime, jog dauguma vairuotojų vairuoja senus automobilius. Taip yra ir su svajonėmis bei tikslais, reikia tik pastebėti galimybes ir visada būti pasiruošusiam jas priimti.

Patarkite, kaip jaunam žmogui ieškoti savo kelio ir pašaukimo?

Svarbiausia - bandyti, daryti, mėgautis procesu ir geriausia būtų, bent jau iš pradžių, nesitikėti jokio rezultato. Tiesiog žaisti žaidimą. Dažnai žmonės iškart nori rezultatų, tačiau jų reikia palaukti. Vertingi dalykai neatsiranda magiškai iš oro, juos reikia pasiekti, o greičiausias kelias į sėkmę - klaidos, kurias vadinu iššūkiais ir pamokomis. Įdomiausia, kad kiekvieną kartą atsiradus naujiems iššūkiams, žmogus pažada sau, kad kai tik tai įveiksiu, tapsiu labai laimingu. Deja, įveikus vienus iššūkius, atsiranda vis nauji ir nauji, todėl geriausia išsirinkti tą kelią, kuriuo mėgautumėtes, nes kelias yra procesas, o ne rezultatas.

Esate kūrybiškas, mėgstate improvizuoti, eksperimentuoti. Kas Jus įkvepia naujiems iššūkiams?

Anksčiau mane įkvėpdavo liūdni žmonės, nes labai malonu matyti teigiamą pokytį jų veiduose. Dabar mane įkvepia ir liūdni žmonės, ir laimingi žmonės dar kelionės bei profesionalūs koncertai taip pat inovatyvūs, uniklaūs žmonės.

Iliuzijų ir magijos pasaulyje daug netikėtumų, paslapties ir, žinoma, kūrybos. Sakykite, kas Jums yra kūryba?

Aš nesu giliai tikintis, bet kūryba man yra kažkas labai arti Dievo. Sunkiai galiu paaiškinti žodžiais… Tai lyg ir energija, lyg ir vibracijos. Kažkas, kas sukelia ypatingas emocijas, kurios yra neįkainojamos.

Kiek įtakos kūrybai ir pasiekimams turi nusiteikimas ir pozityvi energija?

Energija yra viskas. Kūryba yra stiprios energijos pasekmė. Mes dažnai galvojame, kad kūrybišką darbą galima padaryti išskaičiavus mechaniškai, tačiau iš savo patirties galiu pasakyti, kad kūryba ateina iš mūsų būsenos, dėl to labai verta investuoti į savo būseną. Yra daug būdų, kaip tą būseną galima pakeisti. Bet to reikia mokytis.

Trys svarbiausi Tavo patarimai, kurie padeda siekti savo tikslų?

Nuoseklumas. Geriau kažką tobulinti vieną kartą per dieną, bet visą savaitę, nei skirti vieną dieną, kad ir 12 valandų, be jokios pertraukos.

Mažos pergalės. Tarkime, jei esi dailininkas, būtina kartais įkelti savo darbų nuotraukas į socialinius tinklus ir sulaukti bent kelių ,,patinka” paspaudimų ir gražių komentarų. Jei esi pardavėjas, džiaugtis net ir pačiais mažiausiais pardavimais. Jei esi atlikėjas, net ir keli aplodismentai jau yra rezultatas.

Ištikimybė sau. Visuomet klausyti tik savo širdies balso ir savo nuojautos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis