Filmas, kurį privalo pamatyti kiekviena, besigrožinti baletu

Kiekviena mergaitė vaikystėje svajoja tapti balerina. Dalis svajonę paverčia realybe, o daliai tai ir lieka tik šviesus vaikystės prisiminimas. Eglės Špokaitės baleto mokyklos jaunosios balerinos atskleidė, kad šokti pradėjo sekdamos vyresnių seserų ar mamų pavyzdžiu. Mokyklos auklėtinės sutartinai tvirtina, kad animacinis filmas „Balerina“ buvo lemiama paskata priimant galutinį sprendimą pradėti lankyti baleto pamokas.

Pasak E.Špokaitės baleto mokyklos auklėtinių Adelės, Žemynos ir Ugnės, baletas joms patinka, nes yra išskirtinis šokis, kuris traukia savo sudėtingais judesiais, kuriuos išmokus telieka šokti ir mėgautis. Įdėmiai mokytojos klausančiai Audrei balete ypač patinka suknelės.

„Man baletas yra labai gražus šokis, bet sėkmingai pavyksta šokti tik tada, jeigu stengiesi“,–draugėms pritaria jaunoji balerina Jūra.

Daugumai kalbintų mergaičių lankyti baleto pamokas patarė mamos, bet dalis jų, kaip ir Ugnė bei Austėja, apsisprendė sekdamos savo vyresnių sesių pavyzdžiu.

„Man patinka šokti, dalyvauti įvairiuose konkursuose. Baletu susidomėjau ir pati pradėjau lankyti pamokas, tik pamačiusi scenoje šokančią savo sesę“, – pasirinkimo motyvus atskleidžia Austėja.

Jaunosios balerinos paklaustos, koks jų mėgstamiausias filmas, vienbalsiai sušuko, kad „Balerina“ ir pradėjo detaliai pasakoti pagrindinės herojės Felisės nuotykius.

Prancūzijoje žinomo filmų ir serialų kūrėjo Erico Summero ir animatoriaus Erico Warino 2016 m. „Balerina“ (orig. „Ballerina“) yra vienas brangiausių ir kokybiškiausių paskutinių penkerių metų prancūzų animacinių filmų. Pamokanti pasaka apie svajonių ir tikslų siekimą, kurią rodo vaizdo transliacijų internetu platforma viaplay.lt, patiks ne vien jaunosioms žiūrovėms, bet ir jų tėvams, nes primins pačių vaikystę bei jaunatviškus norus.

Kaip ir jaunosios E.Špokaitės baleto mokyklos auklėtinės, taip ir pagrindinė filmo herojė - XIX a. pabaigoje, nedideliame šiaurės vakarų Prancūzijos miestelyje gyvenanti našlaitė vienuolikmetė Felisė svajoja tapti baleto šokėja. Gracingi judesiai, puošnūs kostiumai ir ryškios scenos šviesos užburia ir filmuko pagrindinės herojės širdelę. Norėdama siekti savo svajonės, Felisė nusprendžia palikti Bretanės vaikų namus ir iškeliauti į Paryžių. Sostinėje jai teks sunkiai dirbti nuo ryto iki vakaro, atlaikyti didžiulę konkurenciją ir kantriai siekti to, ko nori bei nepasiduoti šiuolaikinių jaunų žmonių ydai – bėgimui nuo problemų, net jeigu ir kažkas nesiseka gausybę kartų.

Ką apie baletą pasakoja jaunosios balerinos galite pamatyti ČIA:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis