Marilyn Monroe: visų mylima, bet nelaiminga (FOTO)

Marilyn Monroe ne visada buvo Marilyn ir jos gyvenimas ne visuomet spindėjo ryškiausiomis spalvomis. Dėl savo laimės jai reikėjo kovoti. Ir nors kova baigėsi, rodos, per greit, žmonės net praėjus penkiasdešimčiai metų po jos mirties, vis dar laiko Marilyn viena gražiausių ir talentingiausių pasaulio moterų. Įdomu, kas slėpėsi už tos plačios šypsenos ir švelnaus balso. Ar tikrai, mergina, kuri, atrodo, turėjo viską (sėkmingą karjerą, talentą, šlovę, vaikinų dėmesį) tikrai turėjo viską?

NESALDI NAŠLAITĖS VAIKYSTĖ

Marilyn Monroe tikrasis vardas yra Norma Jeane Mortenson. Mergaitė gimė birželio 1-ąją Los Andžele. Ji niekada nepažinojo savo tėčio, o jos mama kentėjo nuo paranoidinės šizofrenijos ir negalėjo tinkamai rūpintis dukra. Tiksliau, atvirkščiai, dėl jos mergaitei nuolat grėsė pavojus. Dėl šios šios priežasties Norma didžiąją savo vaikystės dalį praleido globos namuose arba našlaičių prieglaudoje. Kol ji dar buvo visai mažytė, šeimos draugai nutarė pasirūpinti Norma, tad kelerius metus, kas savaitę iš Normos mamos gaudami po 25 dolerius, augino mažylę. Tačiau atėjo laikas, kai dėl darbo šie žmonės nutarė išsikraustyti ir dėl pinigų trūkumo negalėjo kartu vežtis Normos. Jie paliko ją Los Andžele. Būdama septynerių Norma ir vėl atsidūrė globos namuose, kaip tikra našlaitė. Viename interviu ji pasakojo, kad ten patyrė seksualinę prievartą ir svajojo bet kokiu būdu iš jų išsinešdinti. Vienintelis ir greičiausias kelias buvo vedybos.

KAIP NORMA TAPO MARILYN
Būdama vos 16-os mergina ištekėjo už jūrininko Jimmy Dougherty. Po vedybų naujai iškeptas vyras buvo išsiųstas į Pietus, o namuose likusią jauną ir labai dailią merginą pastebėjo fotografas. Kai vyras grįžo iš kelionės Norma jau buvo garsus modelis. Kaip tik tada ji nusidažė plaukus šviesiai, susikūrė naują vardą ir pradėjo mokytis vaidybos, nes viskas, ko ji iš tikrųjų norėjo – būti aktore. Jimmy Dougherty nepatiko žmonos šlovė ir koncentracija į darbą, tad jis liepė pasirinkti arba jį, arba vaidybą. Turbūt nesunku suprasti, ką pasirinko Marilyn. Jie išsiskyrė 1946-aisiais, tais pačiais metais mergina pasirašė pirmąjį kontraktą ir nusifilmavo filme. Beje, Jimmy Dougherty vėliau tapo detektyvu, o jo antroji žmona draudė jam žiūrėti bet kokį Marilyn filmą. Kodėl? Gal iš pavydo?

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe
Vida Press

PANIKOS PRIEPOLIAI
Aktorės karjera sužibėjo kažkur 1950-aisiais, kai Marilyn atliko nedidelį vaidmenį filme „Asfalto džiunglės“, nors vaidmuo buvo nedidelis, Marilyn patraukė žiūrovų bei kritikų dėmesį. Tais pačiais metais ji pasirodė ir filme „Viskas apie Ievą“ ir labai greit tapo viena populairiausių Holivudo aktorių. Marilyn smėlio laikrodžio figūra, švelnus balsas bei aktoriniai gebėjimai ją pavertė geidžiama tarptautine žvaigžde, tačiau ne viskas ėjosi kaip sviestu patepta. Pasirodo Marilyn baisiai nepasitikėjo savimi ir kentėjo nuo panikos priepolių, jie dažnai ją ištikdavo prieš išėjimą į filmavimo aikštelę. Kadangi priepoliai gana dažnai priversdavo ją jaustis blogai ir fiziškai, Marilyn itin dažnai vėluodavo. Ilgainiui niekas net nebesitikėdavo, kad ji ateis laiku.

NELAIMINGA MEILĖ
Nors karjera Marilyn sekėsi puikiai, asmeniniame gyvenime viskas klostėsi ne taip. Ji turėjo daug romanų, buvo ištekėjusi net tris kartus, tačiau kaskart nelaimingai. Ji norėjo mylėti, ji norėjo šeimos, tačiau taip pat ji troško dirbti, ir tobulėti. Deja, mergina pasirinkdavo netinkamus vyrus: pavydžius, nepritariančius jos vaidybai, agresyvius. Štai 1954-ais Marilyn ištekėjo antrą kartą. Žiedus sumainė su beisbolo žaidėju Joe DiMaggio. Jų santuoka tetruko devynis mėnesius. Vyrukas norėjo, kad jo jauna žmona nešiotų megztinius su ilgu kaklu, būtų namuose, gamintų jam valgį ir mestų aktorės karjerą. Be to, jis buvo pavydus ir agresyvus, kartą, kai ji atsakė ne taip, kaip jis norėjo, išlupo auskarą jai iš ausies... Tačiau jis visą gyvenimą ją mylėjo ir buvo šalia. Kai jai darė operaciją, jis buvo šalia, kai jai būdavo liūdna, jis palaikydavo jai kompaniją, jis net užsirašė į pykčio kontroliavimo kursus... Tik tam, kad galėtų ją susigrąžinti, deja. Po Marilyn mirties, jis net tris kartus per savaitę nešdavo raudonų rožių puokštę ant jos kapo. Ir taip, dvidešimt metų.

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe
Vida Press

TROŠKO RIMTŲ VAIDMENŲ
Ilgainiui Marilyn pabodo saldžios, seksualios ir kvailos blondinės įvaizdis, nes ji visai nebuvo kvaila. Mergina namuose turėjo 400 knygų biblioteką, itin mėgo skaityti ir troško atlikti rimtus vaidmenis. Ji persikraustė į Niujorką ir nusifilmavo dramatiškoje komedijoje, kurioje vaidino pagrobtą smuklės dainininkę. Juostoje ją pagrobia ne kas kitas, o siaubingai įsimylėjęs rančos savininkas. Už šį vaidmenį Marilyn susilaukė itin daug liaupsių. Vėliau Marilyn filmavosi dar labiau ją išgarsinusiame filme – „Džiaze tik merginos“. Už vaidmenį šiame filme, ji buvo nominuota, kaip geriausia komedijos aktorė 1959-ųjų „Auksinių Gaublių“ apdovanojimuose.

Mažai, kas žino šį faktą, tačiau, kai filmavosi filme „Džiaze tik merginos“ Marilyn buvo nėščia. Deja, dėl didelio krūvio, nuovargio ir vaistų, mergina neišnešiojo kūdikio. Pasirodo, Marilyn desperatiškai norėjo vaikų, tačiau ji arba nepastodavo, arba persileisdavo... Svajonė turėti didelę ir gražią šeimą taip ir liko neišpildyta. Nusifilmavusi 29-iuose filmuose ir būdama vos 36-erių Marilyn nusižudė. Nors versijų būta įvairių, oficiali diagnozė skelbė, jog jauna moteris perdozavo vaistų, specialiai. Tai kas iš tos šlovės, ir kas iš tų turtų, jei ji tenorėjo būti mylima bei laisva ir niekad to negavo?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis