Instagram“ standartus laužanti lietuvaitė Austė: daugiau nei 22 tūkst. sekėjų būrį jai pavyko suburti supykus ant tobulumo kulto (FOTO)

Niekas nepaneigs, jog šiandien emocijos, dramos bei konfliktai kone dažniau verda ne realiajame, o virtualiajame Instagram pasaulyje. Lygiai taip pat neretai komplimentas, išreikštas internetinėje erdvėje net saldesnis nei išgirstas tikrovėje. Didžiulę svarbą daugelio žmonių gyvenime užimančiame socialiniame tinkle stengiamasi viešinti tai, kas gražiausia, estetiškiausia bei maloniausia akiai. Vis dėlto ne visi trokšta pasiduodi įsivyravusioms nuostatoms ir neketina plaukti pasroviui. Viena iš jų – lietuvaitė Austė, Instagram ir Facebook vartotojams pažįstama kaip Austė Faina.

Austės socialinės medijos paskyroje nerasime tviskančios išorės – idealiausių kadrų, dirbtinių šypsenų, brangiausių užfiksuotų daiktų ar prabanga dvelkiančių vaizdų. Auste siekia įrodyti, jog Instagram pasaulis neprivalo būti tobulas, mat lygiai toks pat nėra tikrasis gyvenimas, kuriame neretai susiduriama su problemomis – nuo iššokusio prieš vakarėlį spuogo ant kaktos iki kur kas rimtesnių bėdų. Kūrybiškosios Austės paskyrą šiuo metu seka jau virš 22 tūkst. socialinio tinklo sekėjų, o šis skaičius mūsų šalies lygmeniu nėra menkas. Ar iš tiesų nuoširdumu, paprastumu ir geru humoro jausmu Austei pavyko pritraukti nemenką būrį sekėjų? PANELĖ kalbina pačią Austę ir siekia išsiaiškinti merginos populiarumo socialinėje medijoje priežastį.

Auste, esi neeilinė Instagram asmenybė. Tavo paskyroje nerasime blizgančio fasado, dirbtinumo ar fikcijos, viską stengiesi pavaizduoti natūraliai, neretai komiškai. Sakyk, kas paskatino vystyti kitokią socialinės medijos paskyrą nei kitų?

Mane paskatino netikrumas ir tingumas. Mane erzina, kad Instagram pasaulis laikomas vieta, kurioje viskas yra gražu. Aš kartais mėgstu laužyt taisykles, todėl pagalvojau, kad viskas, ką talpinsiu Instagram, įgaus atvirkštinę prasmę. Būsiu negraži, su spuogais, su ūsais, nes tokia esu čia ir dabar. Tiesiog mane pykdo kitų perdėtas dėmesys išvaizdai, o gal paprasčiausiai pavydžiu tokiems žmonės, nes atrodo, jog jie neturi jokių kitų gyvenimiškų rūpesčių nei išvaizda ir ideali Instagram paskyra. Man tokį socialinės paskyros formatą sekasi palaikyti natūraliai, nes nemoku ir, prisipažinsiu, tingiu dažytis, namuose vaikštau su neiššukuotais plaukais, o būtent būnant namuose man kyla noras įkelti kažką į Instagram paskyrą, tad kitos išeities nėra (juokiasi)

ivertini tik tada, kai prarandi... #love kfc

A post shared by Auste (@austefaiina) on Nov 27, 2017 at 12:18pm PST

Kaip plėtėsi tavo Instagram sekėjų skaičius – didėjo palaipsniui ar įvyko lūžis, po kurio vis daugiau žmonių pradėjo sekti tavo socialinio tinklo profilį?

Mano 22 tūkst. sekėjų skaičius nuosekliai augo apie 3 – 4 metus. Tikrai nebuvo jokio lūžio. Iš tiesų nesijaučiu verta turėti tokį kiekį, nedemonstruoju jokio talento, tiesiog kartais užgriaužia sąžinė, nes kiti tokie sąžiningi, faini ir turi vos 1 tūkst. sekėjų, o aš visiška besmegenė su 22 tūkst., tad kartais pasijaučiu nemaloniai.

3metaj praleisti youtubei - rezultatas

A post shared by Auste (@austefaiina) on Oct 29, 2017 at 12:02pm PDT

Tikriausiai sutiksi, jog Instagram kaip niekur kitur daug netikrumo. Atrenkamos gražiausios nuotraukos, vaizduojamos linksmiausios emocijos, nuslepiamos tikrosios. Ar tokia, kokia esi Instagram, esi ir realiame gyvenime? Įdomu, kokią tave pažįsta tavo artimiausi žmonės – artimieji, draugai.

Kas bendro tarp mano Instagram ir mano tikro gyvenimo, tai yra mano išvaizda, nes ir virtualiajame, ir realiajame pasaulyje esu tokia, kokia esu (šypsosi). O visa kita skiriasi. Esu toks žmogus, kuris gali prisitaikyti prie kito žmogaus, todėl moku būti visokia ir nežinau, ar tai galima pavadinti vaidmeniškumu ar ne. Galiu būti ir kaimiete, ir kuklia, ir linksma. Visgi realiame gyvenime esu kuklesnė nei internete. Na, tarkime, Instagram kažkada rašiau, jog knygas skaito tik ,,durniai“, bet šiaip aš mėgstu skaityti knygas. Žodžiu, aš ten pasirinkau rodyti savo ne tokią stipriai funkcionuojančią smegenų pusę ir man tai patinka.

iliuziju muziejuj pramogauju

A post shared by Auste (@austefaiina) on Jan 10, 2018 at 11:35am PST

Turi puikų humoro jausmą. Iš kur semiesi komiškumo – gyvenimiškų situacijų, komikų pasirodymų ar didelio fantazijos lobyno?

Jau geriau vadinkite mane dainininke, bet tikrai ne komike. Kai mane taip pavadina, man atrodo, jog iš manęs tyčiojasi, nes iš tiesų būti komiku yra tikras talentas. O tai, ką aš keliu į socialinę paskyrą, yra zuikių dainos. Taip, aš mėginu kasdieniškas situacijas pateikti kiek kitaip, šiek tiek paprasčiau, žodžiu, pasakau tai, ką visi žinome. Pavyzdžiui, kai būnu su liemenėle, ne tik aš patiriu paranoją, kad koks juodas plaukas iš kur nors nekyšotų, tai patiria ir kiti. Po to visi pasijuokiam, kokie mes kvailiai esam, bijom plaukų (juokiasi).

Ką gali pasakyti apie savo Instagram paskyros sekėjus – kokie jie?

Mano sekėjai įdomūs. Man šiuo metu toks laikas, kai visi žmonės atrodo įdomūs, visi kažką turi, kažkokį cinkelį, kuris mane ir žavi juose. Patinka man žmonės.

kodel filmukuose princeses yra kudos? Todel, nes paprasciau nupiest Kodel jos dazniausiai buna baltos odos? Nes europieciai kuria Kodel manekenes yra kudos? Todel, nes graziau rubai atrodo, maziau medziagos Kodel barbes kudos? Juk skatinama anoreksike Klausykit, as uzaugau su barbem ir nenoriu nei but barbe nei man ji grazi, vertybiu nepakeite. Tai nebukit zmones jus tokie jautrus viskas ok

A post shared by Auste (@austefaiina) on Jan 13, 2018 at 12:22pm PST

Daugelis merginų, pozuodamos Instagram nuotraukoms, stengiasi parodyti vien gražiąją savo pusę išvaizdos aspektu. Tu nevengi pozuoti nustačiusi komišką miną, drąsiai rodaisi susiraukusi, be lašelio makiažo. Ar tai – savotiškas protestas prieš Instagram tobulumo maniją?

Kaip ir minėjau pradžioje, taip, tai galima pavadinti ir protestu, man patinka, kai kokia nors mergina po mano nuotrauka pakomentuoja kažką negražaus, tada antrą nuotrauką įkeliu su dar iš arčiau priartintu spuogu, kad išprovokuočiau kokią nors jos diagnozę apie mane. Man patinka erzinti žmones!

nezinau kaip likau be laimo ligos ar encefalito

A post shared by Auste (@austefaiina) on Aug 17, 2017 at 3:15am PDT

su velynem

A post shared by Auste (@austefaiina) on Oct 27, 2017 at 9:54am PDT

Kaip ir kiekviena žinoma Instagram persona sulaukti tiek teigiamų, tiek neigiamų komentarų. Sakyk, kaip reaguoji į negatyvius komentarus, ar jie tave skaudina, o gal išmokai nuo to atsiriboti?

Instagram manęs tikrai neskaudina neigiami komentarai, aš suprantu, ką aš darau, ką noriu pasakyti, kokia aš esu. Aš tiesiog juos perskaitau ir tiek. Net neblokuoju blogus komentarus rašančių, nebent tai būna komentarai, kupini keiksmažodžių ir kitų nešvankybių, nes aš tiesiog netoleruoju tokių dalykų. Realiame gyvenime aš taip atsainiai nežiūriu į neigiamus komentarus, ypač iš žmonių, kuriuos aš gerbiu bei pažįstu. Tai labai vertinga ir jeigu man tie žmonės sako neigiamą pastebėjimą, reiškia, aš tikrai kažką padariau ne taip. Visuomet į tai atsižvelgiu ir persvarstau.

uzknisa, kai neturi ka pasakyt

A post shared by Auste (@austefaiina) on Oct 28, 2017 at 11:54am PDT

Kokios yra tavo ateities vizijos – ar toliau tęsi sklaidą Instagram tinkle?

Instagram naudosiuosi iki tol, kol man atsibos ir baigsis fotografijų archyvas (juokiasi). Iš tiesų neturiu tikslo surinkti, pavyzdžiui, 55 tūkst. sekėjų ir tapti laiminga, o dabar tik kelti, kelti ir dar kartą kelti įrašus! Nors ir kaip iš šio interviu atrodyti, jog labai sureikšminu šį socialinį tinklą, bet tai tėra tik trumpalaikė mada, kuri kažkada baigsis. Kadangi šiuo metu visi pasaulio gyventojai naudojasi šiuo socialiniu tinklu, neatsilieku ir aš. Tiesa, seku nemažai įdomių žmonių, kurie kelia ne tik asmenukes, bet ir savo poeziją, gražias, meniškas, gamtą atvaizduojančias fotografijas. Labai gražu.

Pabaigai palinkėčiau tiek sau, tiek kitiems žmonėms daugiau laiko praleisti su savo artimaisiais ir gražinti ne nuotraukas, o savo vidų!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis