40 tūkst. sekėjų „Youtube“ turintis vlogeris Lukas Tijūšas: „Kai užsiimi tuo, kas tave „veža“, visada atsiranda ir publika“ (FOTO)

Virš 40 tūkstančių sekėjų muzikiniame YouTube kanale turintis dvidešimtmetis Lukas Tijūšas save gali vadinti vienu sėkmingiausių vlogerių Lietuvoje. Vaikinas teigia, kad tai - tik jo ilgo kelio pradžia. Daugeliui internautų labiau žinomas tiesiog kaip LukasTij, vlogeris pripažįsta, jog mėgsta aktyvų laisvalaikį bei jo dalinimąsi su prenumeratoriais.

Lukai, koks buvai paauglystėje?

Paauglystėje buvau labai neramus jaunuolis, kuris sukeldavo įvairiausių problemų, bet labai mėgdavau užsiimti ir įvairiomis sporto šakomis, pvz: ledo ritulys, BMX dviračių sportas, slidinėjimas ir panašūs dalykai. Didžiausią laiko dalį bei susidomėjimą skyriau motokrosui, į tai žiūrėjau labai rimtai. Laisvų savaitgalių praktiškai neturėdavau, nes sezono metu dažniausiai dalyvaudavau varžybose. Taip pat mėgau kurti ir įvairius montažus su muzika, galbūt tai buvo pradžia mano dabartiniam YouTube kanalui.

Kada ir kaip susidomėjai YouTube pasauliu?

Turbūt beveik nuo jo atsiradimo pradžios. Visada pamąstydavau, kad ir aš norėčiau suktis šiose sferoje, kurti vaizdo įrašus, juos talpinti sistemoje ir taip auginti savo auditoriją.

Kokiai auditorijai skiri savo vaizdo įrašus? Kaip įsivaizduoji savo žiūrovus?

Tikslios auditorijos nesu nusistatęs. Norėčiau, jog mano keliamus vaizdo įrašus žiūrėti kiekvienas ir nesvarbu, kiek tam žmogui metų ar ką jis gyvenime veikia. Būtų smagu, jeigu kiekvienas galėtų atrasti kažką įdomaus mano veikloje ir kūryboje. Ne paslaptis, kad mano vaizdo įrašus žiūri jaunesnio amžiaus žmonės, jie labiau mėgsta reikštis - komentuoti, mieste susitikus nusifotografuoti ar kitaip kontaktuoti su kūrėju, bet dažnai susilaukiu pagyrimo ir iš vyresnių. Pavyzdžiui, nustebina, kai 30 metų vyras atranda laiko pažiūrėti keliamus filmukus.

Ką tau suteikė žinomumas?

Nelaikau savęs žinomu, šio žodžio nemėgstu ir jo vengiu. Bet tas vadinamas žinomumas atneša ir pliusų, ir minusų. Vloginimo dėka gavau nemažai pažinčių, kurias labai vertinu. Sutikau daug skirtingų žmonių su individualiais pomėgiais ir mąstymu, jie motyvuoja - verčia kitaip mąstyti, daugiau trokšti iš gyvenimo. Pažintys veda ir iki labai gerų, naujų draugų, darbo galimybių, o tos galimybės padeda tobulėjant. Vis dėlto yra ir minusų - žmonės kartais perdėtai į viską žiūri. Aš nesu kažkuo išskirtinis, tiesiog aktyviai naudojuosi YouTube paskyra, tai mano saviraiškos būdas, tuo tarpu kiti galvoja, jog aš jau kitoks žmogus. Manau, kad mes visi esame lygiaverčiai. Taipogi yra ir daug bandymo įlįsti į kito gyvenimą, viskuo perdėtai domėtis, o didžiulis smalsumas niekam nepatinka, aš ne išimtis.

Ar įmanoma užsidirbti iš YouTube veiklos? Kaip išlikti savimi, tačiau ir patenkinti užsakovų poreikius?

Lietuvoje, su lietuviška žiūrovų auditorija iš pačio YouTube tinklo nėra įmanoma uždirbti net tiek, kad minimaliai galėtum iš to pragyventi. Bendradarbiauti su įvairiais prekiniais ženklais, jų produktais ar užsiiminėti reklama - įmanoma. Atsiradus dėmesio vertiems pasiūlymams labai svarbu išlikti savimi, tai yra, nepataikauti savo žiūrovui, nedaryti visko tik dėl kuo didesnio peržiūrų skaičiaus. Kai užsiimi tuo, kas tave patį veža, visuomet atsiranda ir publika, kuri mėgs tavo kūrybą.

Kaip jausti ribą tarp asmeniškumo ir viešumo?

Žmonėms labai patinka asmeniški dalykai ir kuo tu jų daugiau rodai, tuo keli didesnį susidomėjimą. Kiekvienam rinktis, kiek to asmeniškumo nori rodyti ir kelti į viešumą, tad ribas nusistatai pats sau ir jų laikaisi.

Maroz 😈 @hatehard #lithuania #lietuva #streetwear

A post shared by Lukas Tijusas (@lukastij44) on Dec 14, 2017 at 6:57am PST

Kokiais hobiais be vloginimo dar užsiimi?

Kaip ir minėjau interviu pradžioje, mėgau užsiiminėti įvairiu sportu, taip ir dabar jų neatsisakau, tik tam skiriu mažiau laiko. Šiuo metu pamėgau eiti į batutų parką, kuriame stengiuosi kiekvieną kartą nuėjus išmokti ko nors naujo. Dabar pradėjau kurti savo drabužių liniją ir į tą visą procesą irgi žiūriu kaip į hobį, o ne darbą.

Kaip įsivaizduoji savo kanalą bei save po kelerių metų?

Dar nebuvo nė karto, kad į tokį klausimą aš turėčiau atsakymą. Tiesiog norėčiau, kad visa mano veikla išaugtų į kažką didesnio, tad kažką didesnio ir įsivaizduoju.

Ką perduotum savo ištikimiausiems žiūrovams?

Būkit savimi, mažiau klausykit, ką kalba kiti ir gyvenime darykit tai, kas jums patinka, o aš dar tik pradedu!

Užsuk į Luko YouTube kanalą:

Arba Instagram paskyrą lukastij44

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis