Veido plaukelių šalinimas - keista, bet vis labiau populiarėjanti tendencija

Ar žinojai, kad vis dažniau moterys visame pasaulyje į rankas ima skutimosi peiliuką ne tik tam, kad pašalintų nepageidaujamus plaukelius nuo tam tikrų kūno vietų, bet ir tam, kad nusiskustų veidą? Taip, taip, perskaitei gerai.

Ir kalbame ne tik apie pūkelį virš lūpos. Šįkart papasakosime tau apie ganėtinai neįprastą ir ginčytiną mados klyksmą – MOTERS VEIDO SKUTIMĄ!

Nenori turėti utėlių? Skuskis!

Pradedant domėtis plaukų šalinimo istorija, paaiškėja, jog jais atsikratyti žmonės norėjo jau nuo tada, kai tik suvokė tokią galimybę.

Neandertaliečiai, nors ir primityviais būdais, jau praktikavo plaukų skutimą ir kirpimą. Tai buvo daroma siekiant išvengti utėlių ar ilgai trunkančiai ir įtemptai mamutų medžioklei trukdančių garbanų. Maža to, tarp ankstyvųjų žmonių susiformavo logika, jog plaukuoti vyresnieji miršta greičiau, nei mažiau plaukuoti jauni genties nariai.

Grožio kaina

Iš tikrųjų moterų veido skutimas nėra tokia didelė naujovė pačioms moterims – japonės jau daugybę metų nuo savo idealiai baltų veidų šalina net vos pastebimus pūkelius.

Nepatikėsi, bet tam, kad nuotraukose atrodytų itin skaisčiaveidės ir švelniaodės, tokią grožio procedūrą atlikdavo Elizabeth Taylor ir Marilyn Monroe. Teigiama, kad pirmtakė šito subtilaus reikalo buvo pati Kleopatra! Tačiau iki paprastų europiečių ir amerikiečių ši tendencija atėjo gerokai vėliau.
Paklausi, kam merginos ginkluojasi visokiais skutikliais ir gramdo šiaip vos pastebimus plaukelius nuo savo veido?

Atsakymas paprastas – dėl idealaus odos lygumo, kuris leidžia kosmetikos priemonėms daug gražiau „nugulti”.

Specialistai prieštarauja vienas kitam

„Makiažo tikslas – geras bendras veido vaizdas, niekas iš arti su padidinamu stiklu į veidą nežiūri, tad, kad ateityje neprisidarytumėte papildomų problemų, dermatologai nerekomenduoja skusti plaukelių nuo veido“, – tikino gydytoja J. Žilienė.

Visgi kiti specialistai sako, kad toks visiškas veido skutimas, kuris moksliškai vadinamas dermoplaningu, veikia ir kaip pilingas, kitaip sakant, skusdamos veidą, moterys pašalina negyvas, pleiskanojančias odos daleles. Kaip tiksliai atlikti procedūrą namuose, galima sužinoti video gigantėje – You Tube.

Beje, ir Amerikos grožio salonai teikia panašias paslaugas, o jų kaina siekia kelis šimtus dolerių. Veido skutimas aprašomas kaip saugi paslauga, kurią atlieka profesionalai, tačiau ji nerekomenduojama spuoguotai bei sudirgusiai odai, kadangi jos būklė gali pablogėti.

Ką turėtum žinoti

Jei ir tu pasiryši šiai daug diskusijų keliančiai procedūrai, tai atmink, kad įprastas skutimosi peiliukas tokiam reikalui VISIŠKAI NETINKAMAS. Veido oda žymiai plonesnė ir švelnesnė, todėl jai reikia specialaus paruošimo ir profesionalaus skutimo.

Dabar galima rasti ir modernesnių skutiklių – skalpelių variantų, tai vienkartiniai peiliukai, trumpesni nei trys centimetrai. Jie tvirtinami prie patogios rankenėlės ir savo išvaizda tampa panašūs į paprastus peilius, skirtus sviestui ant duonos tepti. Vis dar vilioja ši procedūra? Tada siūloma rinktis žinomų prekinių ženklų produkciją (Shiseido arba Tinkle). Jų gaminami skustuvai turi aštrų dantytą kraštelį ir yra skirti būtent sausos odos skutimui. Tuo jie skiriasi nuo paprastų skutimosi peiliukų.
Kankina pasirinkimo klausimas? Supranti, ką jautė garsusis Hamletas, mąstydamas „Būti ar Nebūti”? Iš tiesų nuspręsti nelengva. Tačiau nepamiršk, kad kiekvienai problemai (ypač kalbant apie veido plaukelių šalinimą) tikrai yra ne vienas pasirinkimas.

Jei tave baugina vaizdas veidrodyje, kai laikai peiliuką prie švelnių savo skruostų, štai tau keletas kitų, kur kas priimtinesnių būdų:

Epiliacija bei šalinimas vašku

Šie būdai yra pakankamai skausmingi, tačiau rezultatas išlieka kur kas ilgiau, nei po skutimo, o ataugę plaukeliai būna plonesni ir švelnesni. Tiesa, veido oda yra labai jautri, tad karštas vaškas gali nudeginti ar sudirginti odą, o dėmes ant veido paslėpti būtų tikrai sudėtinga.

Depiliacinis kremas

Plaukų augimą slopinantys kremai gali tapti išeitimi kantrioms moterims. Komplikacijų tikimybė kur kas mažesnė, tačiau pirmiausia rekomenduojama kremą išbandyti ant mažo odos sluoksnio, siekiant išsiaiškinti, ar nėra alergijos naudojamai priemonei.

Fotoepiliacija

Šiuo būdu plaukeliai šalinami be skausmo ir svarbiausia – visam laikui. Tiesa, pasirinkus fotoepiliaciją, reikia kantrybės, mat rezultatas pasiekiamas po 6-8 procedūrų. Fotoepliliacijos metu pašalinamas ne tik plaukas, bet ir jo folikulas, tad taip užkertamas kelias tolimesniam naujų plaukelių augimui.

Gamtoje nusistovėjusi tam tikra pusiausvyra, susiformavę atitinkami grožio standartai, kuriais šimtmečiais vadovaujamės iki šių dienų. Ilgaplaukės skaisčiaveidės moterys spinduliuoja elegancija, apžėlę vyrai simbolizuoja veržlumą ir jėgą.

Ir vis tik mada žengia ten, kur Kovo 8-tosios proga daugiau nereikės vyrams sukti galvų, kai norės pasveikinti savo damas. Tiesiog užteks padovanoti tai, ką jos dovanoja savo džentelmenams vyrų dienos proga – skutimosi peiliuką? O galbūt tegyvuoja Conchitos Wurst? :)

www.themakeuplovers.lt/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis