7 taisyklės, padėsiančios atgaivinti plaukus rudenį

Visą vasarą plaukai pakluso tavo norams: kentėjo saulės kaitrą, jūros sūrumą, vėją, formavimo įrankius ir priemones, sauso šampūno perteklių, pešančias šukas. Metas grąžinti plaukams skolą! Skubėk jais pasirūpinti iki vasaros pabaigos, kad rudenį netektų kovoti su suskilinėjusiais galiukais ir žvilgesį praradusiomis kasomis.

Vadovaukis šiuo patarimų sąrašu, žymėk, ką dar turi padaryti, o plaukai atsidėkos puikia išvaizda!

Nr. 1. Pakeisk įrankius

Geri plaukų priežiūros įrankiai – jau pusė darbo. Be sąžinės graužimo išmesk senas plaukus pešančias šukas ir nulūžinėjusius šepečius – tavo plaukai verti geriausios iš švelniausios priežiūros. Jei jie veliasi, ieškok specialiai išnarpliojimui skirto šepečio, jei plaukai labai ploni ir trapūs, dairykis šepečio natūraliais švelniais šereliais.

Nr. 2. Atsisveikink su uodega

Mėgsti plaukus rišti į tvirtą uodegą? Žinoma, labai patogu, bet kasdien toje pačioje vietoje stipriomis gumelėmis rišami plaukai greitai ims skilinėti. Kuo dažniau keisk plaukų rišimo vietą, o geriausia – dažniau juos pink, kasos, priešingai nei suveržimas, plaukų nežaloja.

Nr. 3. Drėkink, drėkink, drėkink

Labiau už viską tavo plaukai dabar išsiilgę drėkinimo. Ir ne bet kokio, o intensyvaus. Todėl apsišarvuok kantrybe ir kaukėmis bei nenuplaunamomis priemonėmis – būtent jos sugrąžins per karštuosius mėnesius prarastą plaukų drėgmę ir elastingumą. Rinkis tirštas ir laikyk bent 10 minučių, o nenuplaunamą kondicionierių naudok po kiekvieno plovimo.

Nr. 4. Metas kirptis!

Kada geriausia plaukus kirpti? Gali tikėti mėnulio fazėmis, savaitės dienomis ar liaudies išmintimi, bet plaukus reikia kirpti reguliariai ir nelaukti, kol jie per pusę ilgio suskilinės. O ypač svarbu suskilinėjusių galiukų atsikratyti po vasaros. Jei skauda širdį dėl kiekvieno nukirpto centimetro, išbandyk kirpimą karštomis žnyplėmis, kuris „užlydo“ plaukų galiukus, jie ilgiau neskilinėja, todėl galima praleisti vieną kitą apsilankymą salone!

Nr. 5. O koks tavo plaukų aliejus?

Jei dar neturi plaukų aliejaus, metas šią klaidą kuo greičiau ištaisyti. Plaukų aliejus – nepakeičiama plaukų priežiūros priemonė: lašelį jo įmaišiusi į plaukų kaukę ar kondicionierių sustiprinsi jų poveikį, patepus plaukų galiukus po plovimo apsaugosi juos nuo skilinėjimo, o prieš plovimą gausiai ištepusi plaukų aliejumi plaukus suteiksi jiems tikrą SPA malonumą.

Nr. 6. Karštį palik lauke

Vasaros karštis niekur nesitraukia, todėl tavo plaukams jo daugiau tikrai nereikia! Jei negali be džiovintuvo ir žnyplių (ar tikrai jau taip negali?), rinkis tinkamą apsaugą nuo karščio. Naudok apsauginį kremą po kiekvieno plovimo, o purškiklį – kaskart prieš formuodama plaukus karštais prietaisais.

Nr. 7. Plauti ar neplauti?

Jei esi viena tų, kurios plaukus plauna kasdien, gerai apgalvok, ar tai būtina. Kuo dažniau plaukus plaunam, tuo dažniau „siunčiam žinutę“ riebalinėms liaukoms, kad viršutinis odos sluoksnis išsausėjo ir reikia jam pagaminti dar daugiau riebalų. To juk nenori, tiesa? Stenkis plaukus plauti bent kas antrą dieną, o jei plaukai išties greitai susiriebaluoja, naudok sausą šampūną arba rišk juos į glotnų kuodelį – jie vėl itin madingi!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis