5 patarimai iš močiučių lūpų: plaukai kaipmat pailgės

Kadaise parduotuvių lentynos nebuvo perpildytos šimtais kosmetikos priemonių. Merginos bei moterys tenkindavosi tuo, ką suteikdavo gamta. O pasirodo, gamtos gėrybės dar ir kaip pasitarnaudavo jų grožiui!

Ypač - ilgiems, spindintiems bei švelniems plaukams. Surinkome pačius efektyviausius ir didžiausią poveikį plaukų grožiui teikiančius plaukų priežiūros būdus - juos mums atskleidė žilaplaukės močiutės, kurios kažkada puikavosi liemenį siekiančiais plaukais.

Gal tikrai verta tai išbandyti...

1. Plaukus plauti po lietaus vandeniu. Ruduo lietingas metas, todėl gal verta atsigręžti į protėvių laikus bei pabandyti išplauti plaukus po tekančiu lietaus vandeniu? Jei tikėtume protėviais, lietaus vanduo plaukams suteikia ypatingą spindesį, dailiai plaukus subanguoja ir plaukus praturtina vitaminais bei mineralais, skatinančiais augimą.

2. Plaukus plauti ūkinių muilu. Anot senolių, ūkinis muilas kur kas geresnė kosmetinė priemonė nei daugybę cheminių medžiagų savyje talpinančios naujoviškos kosmetikos priemonės. Ūkinis muilas, jei tikėtume senoliais, stiprina plauko struktūrą, saugo nuo žalingo aplinkos poveikio bei skatina plaukus augti. Kokia realybė? Dabartiniai plaukų ekspertai į plaukų skalavimą ūkiniu muilu žiūrėtų skeptiškai - anot jų, toks plaukų plovimas skatina plauko sausėjimą.

3. Vandens ir acto duetas. Švelnus, tekantis vanduo ir actas - spindinčių sruogų paslaptis. Būtent tokia paprasta, tačiau, anot močiučių, itin veiksminga priemone kadaise merginos skalaudavo plaukus. Paprasčiausiai tereikia plaukus praskalauti drugnu vandeniu, o vėliau juos pertrinkti actu. Kvapas gal ir ne pats maloniausias nosiai, tačiau spindesys....Oho.

4. Susuktus plaukus suvilgyti alumi. Jei iš vakaro plaukus susuki specialiomis priemonėmis ir ryte tikiesi garbanų efekto, močiutės patartų tokius plaukus dar suvilgyti aluje. Alaus kvapo ryte net nesijaus, o plaukai bus tobulos formos - lygiai tokios pačios, kaip ir norėjai.

5. Svogūnas ir česnakas ne tik į salotas. Tikriausiai jau esi girdėjusi apie svogūnų sulčių kaukę. Gąsdina bjaurus svogūnų kvapas? Močiutės pataria - į svogūnų kaukę įlašink kelis lašus česnako sulčių, jos visiškai neutralizuoja kvapą, o rezultatas bus toks pats. Net nereikia pasakoti, kaip svogūnų kaukė veikia plaukus - jie ilgėja ne dienomis, o sekundėmis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis