Tuoj pavasaris: ypatinga 20 minučių mankšta, po kurios kojytės bus tobulos

Nors šalį kausto šaltukas, kalendorinis pavasaris jau labai arti - vos už keletos dienų. Galbūt šiuo metu kūno formas ir slėpi po pūkinėmis striukėmis ar šiltais kailiais, tačiau atmink, jog pavasarį ateis laikas sijonams bei džinsams, todėl suskubk gražinti kojų sritį.

Yra labai veiksminga 20 minučių mankštelė gražioms ir atletiškoms kojoms. Kiekvienas pratimų kompleksas trunka po 4 minutes, todėl kas rytą atlikusi mankštą jau po kiek laiko išvysi malonius akiai rezultatus! Be to, jai nereikia jokių papildomų priemonių - nei kilimėlio, nei svarmenų. Tik tavo geros nuotaikos ir tau patinkančios muzikos!

4 minutės - „mušimas“ kojomis atgal

Tokio tipo pratimas labai dažnai yra atliekamas per aerobikos treniruotes, apšilimo metu. Jis ne tik gražina kojas, bet dar ir stiprina užpakaliuko raumenis, todėl nauda yra dviguba. Ką reikia daryti? Padėk rankas ant liemens ir atsispirdama mušk koja atgal taip, kad ši pasiektų tavo užpakaliuką. Tą patį pakartok su kita koja. Pirma gali daryti „mušimą“ su kiekviena koja po vieną kartą, vėliau - po du kartus.

4 minutės - „pasispardymams“

Skamba juokingai? Tačiau tai veiksminga! Tokie „pasispardymai“ ne tik stiprina kojų raumenis, bet ir aktyvina širdies darbą, todėl gerina bendrą organizmo sveikatą. Atlikti „pasispradymus“ lengviau nei lengva - paprasčiausiai spirk tris kartus į orą viena koja, o vėliau ir kita. Iš karto sušilsi ir paruoši savo kojytes kitiems pratimams.

4 minutės - kojos sulenkimas

Šis pratimas labai lengvas ir gražiai formuoja viršutinę kojų dalį. Tiesiog atsistok tiesiai, kojas pastatyk pečių plotyje. Tuomet kelk vieną koją link krūtinės po penkis kartus ir nuleisk žemyn. Tą patį daryk su kita koja. Atliekant šiuos pratimus privalai jausti viršutinės kojų dalies raumenų darbą.

4 minutės - 10 pritūpimų

Pritūpimai yra vienas veiksmingiausių pratimų, norint suformuoti gražią kojų formą. Be jų - ne iš vietos! Paprasti pritūpimai pabodo? Pabandyk kiek kitokią pritūpimų versiją. Atlik paprastą pritūpimą (kojos pečių plotyje, rankos laikomos tiesiai, koja neturi išeiti iš kelių linijos), tačiau su pašokimu. Pašok ištiesdama rankas į viršų. Naudinga ir kojoms, ir visam kūnui, nes dirba ne vien kojų, tačiau ir pilvo preso, rankų raumenys.

4 minutės - 10 įtūpstų

Stebuklingieji įtūpstai Kad kojos būtų lieknos, labai veiksmingi yra įtūpstai. Na, su jais teks šiek tiek daugiau „pavargti“, tačiau rezultatas yra garantuotas! Taigi, kaip taisyklingai atlikti įtūpstus. Pirmiausiai atsistok kiek tik įmanoma plačiau, rankas uždėk ant juosmens. Lenk koją ir ženk žingsnį į priekį, o tuo pačiu metu kitos kojos kelį leisk žemyn. Pasistenk, jog keliai neišlįstų už kojų pirštų linijos. Jei nori sunkesnio įtūpstų varianto, į abi rankas pasiimk po svarmenį. Taip stiprinsi ne tik kojų, bet ir rankų raumenis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis