MARVEL filmų fanams: kokią žinutę filmų metu per plaukus mums siunčia filmų kūrėjai?

Kaip dažnai žiūrėdami filmus atkreipiate dėmesį į jame esančių personažų plaukus? Greičiausiai, jei nesate plaukų specialistas, nesureikšminate to, nebent tai tikrai įdomesnis, jūsų akį ar širdį traukiantis vaizdas.

Esu Greta Levanė, plaukų specialistė, ir plaukus pastebiu labai dažnai, šiandien kviečiu jus atidžiau pastebėti, kokią žinutę filmų metu per plaukus mums siunčia filmų kūrėjai!


Greta Levanė
Greta Levanė
Miglė Golubickaitė


Greičiausiai jau žinote, koks sudėtingas yra filmo kūrimo procesas, todėl aš tiesiog negalėjau patikėti, kad net ir apie plaukus ten - labai pagalvota! Tai, ką teko pastebėti arčiausiai mūsų kasdienybės ir ateinančių tendencijų - "Galaktikos sergėtojai", III dalis. Filmas fantastinis, jame gausu įspūdingų būtybių (kurių įvaizdžiai - ne kompiuterio manipuliacijos, o sukurti žmonių rankomis), tačiau daug dėmesio skirta ir šių dienų plaukų aktualijoms - sekant tendencijas ir siunčiant labai gražias žinutes. Taigi, pradedam.!


Nuobodžiai tiesiai pakirpti galiukai lieka praeityje


Labai ilgai gyvenome kasdienybėje, kurioje sukosi ilgi plaukai su tobulai išlietais pereinančiais dažymais ir tiesiog lygiai pakirptais galiukais, tačiau galima pastebėti, kad ši tendencija jau lieka praeityje - pati savo darbe susiduriu su vis įdomesnių kirpimų pageidaujančiomis klientėmis, todėl personažas Mantis puikiai atskleidė seniai žinomas, šiuo metu grįžtančias, linijas, sukuriančias matomus kirpimus, kuriuose plaukai yra įdarbinami, judrūs ir gražiai puošia įvaizdį. Tokį ilgėjantį kirpimą, tik dažniausiai kiek lengvesne forma, tenka nukirpti bent kartą savaitėje, todėl filmo metu negalėjau atitraukti akių nuo jos plaukų, stebėdama kaip gražiai jie juda nepamesdami savo formos net pačiomis ekstremaliausiomis filmo scenomis.


"Galaktikos sergėtojai" personažas Mantis
Filmo kadras


Palikite nusistovėjusius standartus ir tiesiog būkite savimi


Kitas žavus dalykas šio personažo plaukuose - pavienės, žilus plaukus primenančios sruogos, kurių prietemoje net nesimato, o dienos šviesoje atrodo lyg žaismingumo įnešančios švieselės. Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau bėgama nuo standartų ir skatinama būti savimi, taigi tos sruogelės yra savotiškas priminimas, kad visi senstame, visi anksčiau ar vėliau, mažiau ar daugiau, turime ar turėsime žilų plaukų, taigi - tai yra nauja norma ir naujas būdas nusiimti tuos realybę kreipiančius filtrus nuo savo gyvenimo kasdienybės - tiesiog išlikti jaunomis kitais būdais, ne nuosekliai kas mėnesį uždažinėjant žilus plaukus.


"Galaktikos sergėtojai" personažas Mantis
Filmo kadras


Ieškokite būdų, kaip aktyvinti savo plaukų struktūrą


Kiekvienam spalvas mylinčiam žmogui pro akis neprasprūs Gamora - personažas su žalia oda ir raudonais plaukais. "Marvel" filmų fanai galėtų pastebėti, kad anksčiau išleistuose filmuose ji buvo su labai prabangiai pabanguotais plaukais, kurie primena mums raudono kilimo damas su tobulais fenavimais ir karališkai pasuktomis sruogomis, tačiau šį kartą ir vėl - viskas kitaip. Filme Gamoros plaukai ilgesni nei įprastai ir atrodo - su jais išvis nieko nepadaryta - lyg ir matomas kokybiškas dažymas, nuo tamsios spalvos šaknų vis aktyviau besiveržianti raudona spalva, tačiau tekstūra - tiesiog palikta būti taip, kaip lemta.


"Galaktikos sergėtojai" personažas Gamora
Filmo kadras


Tai man priminė klientes, kurios vis skundžiasi, kad jų plaukai pučiasi, nors dažnu atveju jiems tiesiog lemta suktis ir pučiasi jie tik dėl to, kad yra nuolat verčiami būti tiesiais. Žalioji filme atrodo taip, lyg nusprendusi palikti plaukus savo struktūroje, tačiau vis dar neradanti tinkamų produktų jai tinkamai paryškinti. Kiekviena, kuri ilgai tiesino plaukus ir nusprendė priimti jų norą suktis, išgyvena panašų etapą, tačiau sutikit - Gamoros plaukai neatrodo prastai, per netvarkingą struktūrą vis tiek matome švarius plaukus, gražiai atliktą dažymą ir plaukų ilgį. Galėtume pajausti, kad toks įvaizdis kelia įspūdį, kad patingėta ar nesirūpinama savo įvaizdžiu, tačiau pažvelgę atidžiau tiesiog pajaučiame personažo laisvę būti savimi. Gamoros plaukų įvaizdis skatina mus iššilaisvinti ir ieškoti būdų kaip paryškinti tai, ką turime ir paversti tai privalumu, o ne trūkumu.


"Galaktikos sergėtojai" personažas Gamora
Filmo kadras


Vyrų erai su vienodais "fade" kirpimais ateina galas


Vyrai filme arba pliki, arba ilgesniais plaukais - šiuo metu vis labiau skatinama vyrus auginti plaukus, bėgti nuo gana vienodų “fade” kirpimų, kurie niekaip nepabrėžia žmogaus unikalumo. Ilgesni plaukai geriau atskleidžia išskirtinį, kiekvienam individualiai gamtos sugeneruotą komplektą - tobulai žmogaus koloritą atitinkančią plaukų spalvą ir tekstūrą.


Fantastiniuose filmuose dažnai, net ir natūraliai atrodančių veikėjų plaukai būna pakoreguoti priklijuojamomis sruogomis, tačiau šiame filme yra personažas - Adam Warlock, kurio įvaizdžiui kurti nebuvo panaudoti jokie pridėtiniai plaukai, jis tiesiog su ilgesniu modeliniu kirpimu (tokie siluetai ypač populiarūs dėl savo plačių modeliavimo galimybių) ir plaukų dažais suteiktu, šiuo metu vyraujančiu - auksiniu atspalviu.


"Galaktikos sergėtojai" personažas Adam Warlock
Filmo kadras


Šlovė baltiems plaukams!


Visiška vyšnia ant torto - filmo pabaigoje pasirodę vaikai masyviais baltais plaukais. Atrodytų, kas čia tokio, tačiau čia taip pat galima įžvelgti ateinančių tendensijų pėdsakus, nes balti plaukai vėl sugrįžta. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją pasaulyje, vaikai su baltais plaukai simbolizuoja viltį į laisvę ir šviesią ateitį, skatindami tikėtis geriausio ir kad anksčiau ar vėliau karas baigsis ir viskas bus gerai.


"Galaktikos sergėtojai" personažai - vaikai
Filmo kadras


Taigi, taip nepastebimai, sakytume slaptai, bet iš tikrųjų gana akivaizdžiai, per filmus, reklamas, manekenus vitrinose mus pasiekia žinutė apie naujas tendencijas ir ateinančias kitokias normas - netvarkingas šukuosenas, naujus stilingus kirpimo siluetus, vyraujančias spalvas. Būkime dėmesingi ir drąsūs jas priimti, pastebėję tai pirmieji, galime su trenksmu nustebinti pasaulį savo nauju įvaizdžiu!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis