Odos šveitimo namuose ABC: daugiau jokių spuogelių!

Veido odos priežiūra prasideda ne nuo stebuklingo kremo, o nuo tinkamo odos paruošimo priemonėms naudoti. Pats pirmasis žingsnis gražesnės odos link – tinkamas jos šveitimas.

Kas?

Odos šveitimas – tai negyvų odos ląstelių pašalinimas. Kodėl svarbu odą šveisti? Neužsikemša poros, mažesnė tikimybė atsirasti spuogams ar inkštirams, oda greičiau sugeria veido priežiūros priemones, o šios veikia veiksmingiau. Taip pat svarbu odą šveisti norint suvienodinti jos atspalvį, prieš dedant kaukę ar ruošiantis kitoms procedūroms.

Koks?

Šveisti reikia įvairių tipų odą – tiek sausą, tiek labai riebią. Egzistuoja keletas skirtingų odos šveitimo būdų – juos galima pasirinkti pagal savo odos tipą. Sausai jautriai odai užteks švelnaus enziminio šveitimo be trynimo, o į giluminius spuogus linkusiai odai gali prireikti ir stipraus cheminio šveitimo. Pravartu išgirsti kosmetologo nuomonę – jis nustatys tavo odos tipą ir paskirs reikiamą procedūrą.

Kaip?

Nelygu, koks odos tipas, ją reikia šveisti nuo vieno iki keleto kartų per savaitę. Šveitimas padeda kontroliuoti odos riebalus: spuogų dažniausiai pridygsta dėl to, kad oda savaime nespėja valytis, kemšasi poros ir atsiranda uždegimų. Labai svarbu pasirinkti tinkamą šveitiklį: mitas, kad šveitiklį reikia rinktis su kuo stambesniais grūdeliais – ne tiek svarbus grūdelių dydis, kiek tankis.

Veido oda
Veido oda
Fotolia nuotr.

Atmintinė:

Normalią arba mišrią odą reikia šveisti maždaug kartą per savaitę.

Rinkis švelnų antibakterinį šveitiklį su mažais, bet tankiai išdėstytais grūdeliais (geriausia – tirpiais).

Nors veido odą galima šveisti ir naminėmis priemonėmis, vis dėlto naudok daiktus pagal paskirtį ir rinkis dermatologų patikrintas ir tyrimais išbandytas priemones.

Švelniais sukamaisiais judesiais šveisk tik nuvalytą veidą (venk akių zonos).

Jei pajutai perštėjimą ar šveitiklio grūdeliai skaudžiai drasko odą, tuojau pat nusivalyk veidą ir stebėk, ar paraudimas nyksta.

Po šveitimo labiausiai tinka giliai drėkinantys veido kremai ar kaukės – taip užtikrinsi naudojamų priemonių veiksmingumą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis