2023 m. pavasario plaukų dažymo technika nr. 1: „Balayage“ keičia „Foilayage“

„Foilayage“ yra nauja plaukų dažymo technika, kuri tradicines „balayage“ ypatybes su vienu ypatingu dažymo komponentu, kad rezultatas būtų ryškesnis.

Kuomet tik atsirado „balayage“, buvo tarsi atsakyta į visas mūsų maldas dėl išskirtinio plaukų atspalvio. Vis dėlto plaukų dažymo technikos kiekvienais metais tobulėja, o jų mados keičiasi. Atlikdamas „balayage“ techniką, plaukų koloristas plaukų dažus tepa laisva ranka šepetėliu arba tiesiog rankomis, todėl „balayage“ plaukams suteikia švelnesnį, subtilų vaizdą. Daugelį metų „balayage“ buvo įprasta plaukų dažymo technika salonuose ir pati populiariausia tarp klientų. Tačiau pastaruoju metu labai išaugo ryškių plaukų dažų išvaizdos banga. Ji akcentuojama ir per socialinių tinklų kanalus. Tad nors subtilus „balayage“ efektas vis dar yra labai paklausus, daugelis renkasi naują, ryškesnę išvaizdos versiją, naudodami techniką, kuri vadinama „foilayage“.View this post on Instagram

A post shared by Mane Addicts (@maneaddicts)


Iš Prancūzijos kilusioje „foilayage“ technikoje pinasi tiek tradiciniai „balayage“ technikos elementai, tiek ir naujoviški. Kaip ir atliekant „balayage“ techniką, „foilayage“ technikoje naudojami plaukų dažai, kuriuos plaukų koloristas tepa laisva ranka šepetėliu arba tiesiog rankomis. Tačiau plaukų sruogos yra vyniojamos į foliją, kuri padeda sulaikyti šilumą, todėl dažai labiau išryškina plaukų spalvą.


Tad „Foilayage“ yra „balayage“ derinys, tik naudojant foliją ir siekiant sukurti ryškesnes, šviesesnes sruogas, išlaikant natūraliai atrodantį atspalvį. Kaip tiksliai atliekama ši technika? Plaukų koloristas paskirsto plaukus ir užtepa plaukų dažus ant sruogų, prieš suvyniodamas juos jas foliją. Tai padidina ryškumą, kartu išlaikant glostančius, veidą įrėminančius „balayage“ privalumus. 

Svarbu tai, kaip spalvininkas uždeda folijos lakštus. Tradiciniuose plaukų dažymo būduose spalvininkas tepdavo dažus nuo šaknų iki galiukų, prieš sulenkdamas sruogą viename folijos gabale. Atliekant „foilayage“, dažai nesieka šaknų ir yra tepami tam tikru kampu. Be to, spalvininkas naudoja du folijos lakštus, kad sutvirtintų plaukus, o spalva tobulai išliktų būtent toje vietoje, kurioje turi išlikti. Folija pagreitina pašviesinimo procesą ir sukuria ryškesnį rezultatą.


Tad „foilayage“ rezultatas yra ryškesnis nei „balayage“ efektas. Kaip ir „foilayage“, taip ir „balayage“ yra viena iš mažiausiai priežiūros reikalaujančių plaukų dažymo technikų, tad visuomet atrodysi taip, kaip ką tik išėjusi iš salono.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis