JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Nagų dildžių ABC: 5 populiariausi tipai

Nagų dildžių ABC: 5 populiariausi tipai

Kosmetikos parduotuvėse didelis pasirinkimas nagų dildžių, tačiau šie manikiūro įrankiai skiriasi savo medžiaga, forma, abrazyvumo laipsniu. Reikėtų rinktis tokią dildę, kuri nepažeistų nago plokštelės.

Kaip išsirinkti kokybišką nagų dildę, kuri užtikrins švelnią nagų priežiūrą ir tarnaus ilgai? Vienas pagrindinių kriterijų renkantis dildę manikiūrui yra pagrindo medžiaga ir priemonės forma. Pasižvalgykime po populiariausius dildžių tipus.

Metalinės dildės

Tokios dildės yra pagamintos iš įprasto metalo. Tai atsparios dilimui ir nebrangios manikiūro priemonės, tinkamos apdoroti net trapias nagų plokšteles. Priklausomai nuo dildės abrazyvumo, dildės rėmas gali būti standus arba labai lankstus. Tokios dildės gali būti dezinfekuojamos, vadinasi, pailgėja jų tarnavimo laikas, o viena priemonė gali būti naudojama ir manikiūrui, ir pedikiūrui.  Tiesa, kartais nagų plokštelės įtrūksta ir pradeda pleiskanoti, nes dažniausiai šie įrankiai, kaip taisyklė, pasižymi dideliu abrazyvumu. Metalinių dildelių privalumai – maža kaina ir ilgas terminas paslaugos. 

Metalinės dildės
Metalinės dildės
Shutterstock nuotr.

Stiklinės dildės

Manikiūras su stiklo dildėmis yra saugus. Abrazyvinė įrankio danga švelniai paveikia nagus, nepažeisdama nago plokštelės. Dildės tinka dirbtinių ir natūralių nagų plokštelių apdorojimui. Vienintelis jų trūkumas yra trapumas. Jas reikia atidžiai prižiūrėti ir užtikrinti – jokių kritimų. Tokios dildės dažnai parduodamos dėkluose, kurie apsaugo instrumentą nuo mechaninių pažeidimų. Tiesa, stiklinės manikiūro priemonės savininkams nėra labai patogios naudoti.

Stiklinės dildės
Stiklinės dildės
Shutterstock nuotr.

Popierinės dildės

Popierinis pagrindas – tankus kartono sluoksnis, atsparus dilimui. Prie jo klijuojama įvairaus abrazyvumo laipsnio medžiaga, panaši į įprastą švitrinį popierių. Neginčijamas įrankio pranašumas yra maža kaina. Bet poveikis trumpalaikis – abrazyvinis sluoksnis greitai susidėvi arba nusilupa nuo pagrindo. Popierinės dildės yra skirtos griežtai individualiam naudojimui, nes nėra galimybės jų dezinfekuoti, kitaip kartonas tiesiog išsisluoksniuos. Natūralu, kad manikiūrininkės savo darbe neturėtų naudoti tokių priemonių. Ir jei jie yra specialisto arsenale, tai yra vienkartiniai įrankiai. 

Popierinės dildės
Popierinės dildės
Shutterstock nuotr.

Keramikinės dildės

Keraminės dildės savo savybėmis panašios į stiklines. Jos taip pat leidžia kruopščiai apdoroti nagus. Naudokite šias priemones minkštų, šveičiančių nagų plokštelių priežiūrai. Pjūklelio abrazyvas yra danga, kuri dedama ant pagrindo. Ir kuo didesnis šis skaičius, tuo smulkesnė danga. Šiurkštesnės dildės skirtos dirbtinių nagų dildymui ir pedikiūrui. O į trapių nagų plokštelių priežiūrą įtraukite ir minkštesnių priemonių.

Keramikinės dildės
Keramikinės dildės
Shutterstock nuotr.

Nagų poliruokliai

Jeigu nagų dildės yra skirtos laisvąjam nago kraštui, tai poliruokliai – dažniausiai visai nago plokštelei. Poliruoklių taip pat būna įvairaus grubumo – nuo skirtų nago paviršiui išlyginti iki itin švelnių spindesiui suteikti. Poliruokliai labai geras dalykas nudildytam nago kraštui sušvelninti ir užglotninti. Tradiciškai rinkoje galima įsigyti blokelių ar dildės formos, priklausomai nuo jūsų pomėgių.

Nagų poliruokliai
Nagų poliruokliai
Shutterstock nuotr.

Mano išsaugoti straipsniai