5 dalykai, kurių negalima daryti turinčioms aknę

Spuogelių kankinamos merginos bei moterys neretai puola į neviltį, mat įvairiomis priemonėmis bandydamos užkirsti kelią inkštirų kilimui situaciją dar labiau pablogina. Gal čia kalčiausios veido odos priežiūros klaidos, kurių šiukštu nederėtų kartoti merginoms, kovojančioms su problematiška oda?

Išskyrėme 5 dalykus, kurių nereikėtų daryti merginom ir moterims, kovojančioms su akne:


1. Veido lietimas nešvariomis rankomis. Liesdamos veido odą rankomis, merginos rizikuoja ant jautrios veido odos perkelti tūkstančius bakterijų, kurios tūno ant nešvarių rankų. Todėl labai gerai pagalvok braukdama rankomis veido odą prieš tai švariai nenusiplovusi rankų – taip rizikuoji duoti valią ne tik inkštirų kilimui, bet ir pavojingų infekcijų plitimui.


2. Vandens atsisakymas. Vanduo – svarbiausias organizmo gelbėtojas. Jo stingant oda pradeda sausėti, tinkamai nesivalo, o tai savaime sukelia odos užterštumą, kuris sąlygoja spuogelių kilimą. Todėl pasistenk dienos eigoje nešiotis su savimi vandens buteliuką ir nuolatos gurkšnoti.


3. Spuogelių spaudymas rankomis. STOP – tai pats blogiausias būdas gydyti pažeistą odą. Jos priežiūrą patikėk profesionalams, o namuose atlik tik saugias veido odos priežiūros procedūras. Spaudydama spuogelius rankomis rizikuoji tik pabloginti būklę.


4. Ėjimas miegoti su makiažu. Tai kenkia bet kokio tipo odai, o jei tavoji paberta, tuomet oda į tai reaguoja dar labiau. Per naktį ant veido odos pasilikęs makiažas užkemša poras ir neleidžia odai kvėpuoti, todėl spuogelių gali iškilti dar daugiau.


5. Nesubalansuota mityba. Neatsispyrei šokoladukams, o kitą rytą atsikėlei su paberta kakta? Vadinasi, jau įsitikinai tinkamos mitybos nauda. Sureguliavus mitybą, į ją traukus daugiau daržovių, vaisių bei riešutų, kaipmat pastebėsi ir odos pokyčius – skaistumą, žvilgesį, be to, mažesnė tikimybė, jog kils inkštirai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis