Kodėl po skyrybų su partneriu tiek daug žmonių ryžtasi šukuosenų pokyčiams?

Įsivaizduokite: jūs ir jūsų partneris išsiskyrėte prieš kelias dienas ir keliaudami po labai tipiškus sveikimo po skyrybų etapus, pastebite, kad fiksuojate vieną ir tik vieną dalyką, kurį norite padaryti – pakeisti šukuoseną.

Jei buvote šioje pozicijoje, turėtumėte žinoti, kad jūs ne vienintelis. Tiesą sakant, tai yra tokia dažna emocinė patirtis, kad ji netgi įgauna labai tinkamą pavadinimą. Teisingai, mes kalbame apie „skyrybų plaukus“. 


Sąvoka „skyrybų plaukai“ jokiu būdu neturi apibrėžto apibrėžimo. Ją galima interpretuoti milijonu skirtingų būdų, tačiau dažniausiai tai susiję su kirpimu ar šukuosenos pakeitimu po išsiskyrimo. Anot garsenybių koloristės Jenna Perry, poslinkis dažniau susijęs su kirpimu, o ne su spalva. „Reikia išlieti negyvą energiją, o su tikrai ryškiais pokyčiais pasijusite lengvesni“, – apie sprendimus po išsiskyrimo pasakoja J. Perry.


„Manau, kad išvaizdos pakeitimas suteikia naują požiūrį į save“, - sako J. Perry. Jei norite ilgų plaukų, priauginimas gali pasitarnauti kaip iš karto džiuginantis pokytis. Nors plaukų kirpimas gali būti labiausiai paplitęs poslinkis po išsiskyrimo, brunetės pakeitimas blondine (ar bet koks kitas dažymas) yra dar viena populiari priemonė. Bet kuriuo atveju J. Perry sutinka, kad plaukai gali būti geriausias dalykas, kurį reikia pakeisti, atsižvelgiant į tai, kad laikui bėgant jie gali ataugti.


Licencijuota psichoterapeutė Rachel Wright, kuri specializuojasi sekso ir santykių srityse, leidžia pažvelgti į vidų, kodėl šis pokytis toks viliojantis. „Tai vyksta, kai mes tiesiog norime kontroliuoti pokytį, ypač kai likęs gyvenimas yra nesukontroliuojamas, mūsų plaukai yra tai, ką turime visiškai autonomiškai“, – sako ji.


Be to, plaukų transformacija gali būti kaip tik tai, ko jums reikia, kad pradėtumėte tvirtai stovėti ant kojų. „Mes turime daug daugiau emocinio prisirišimo prie savo plaukų, nei dauguma žmonių supranta“, - aiškina R. Wright. Galiausiai, kirpimas yra gana prieinamas pakeitimas, sako R. Wright.


Nors kai kurie kirpimai ir dažymai tikrai yra brangūs, daugelis žmonių gali sau leisti susirasti kirpimą pagal savo kainų diapazoną. Kita vertus, visiškai naujos spintos pokyčiai gali būti ne tokie ekonomiški. 


Taigi, ar plaukų pokyčiai yra sveikas būdas susitaikyti su skyrybomis? Paprastai tariant, skyrybų plaukai yra sveikas būdas išeiti iš santykių į naują erą. Tačiau iš anksto turėtumėte pagalvoti, kodėl jūsų plaukai pasikeitė. „Turite paklausti savęs, ar tai darote dėl savęs, ar dėl ko nors kito“, – sako J. Wright. Štai trumpas pavyzdys: jei po išsiskyrimo susigundote kirpčiukais, paklauskite savęs, kodėl. Ar jums patinka kirpčiukų išvaizda? Ar norėjote jų prieš išsiskyrimą ir niekada jų nesikirpote?


Jei taip, tada pirmyn! Tačiau jei nemėgstate kirpčiukų, bet žinote, kad jūsų buvęs partneris juos mylėjo, jūsų ketinimas gali kilti ne iš sveiko pojūčio. Ir jei dėl kokių nors priežasčių negalite arba nenorite pakeisti savo plaukų, būkite tikri, kad yra daugybė kitų būdų, kaip pakeisti savo išvaizdą ir aplinką, kad po išsiskyrimo jaustumėtės gaiviai. Galite pakeisti savo stilių, žaisti su skirtingais makiažo įvaizdžiais, pertvarkyti baldus...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis