Populiariausi nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimo būdai: ką būtina žinoti?

Vasara jau čia! Tai laikas, kuomet dėvime šortus, sijonus, sukneles, drabužius trumpomis rankovėmis. Kartu su šiuo džiaugsmu tenka ir pavargti – dažniau ir kruopščiau šalinti nepageidaujamus kūno plaukelius. Ką būtina žinoti apie šią, šiais laikais merginoms įprasta grožio rutina tapusią, procedūrą?

PRIEŠ bet kurios kūno vietos plaukų šalinimą


Prieš pradedant bet kokio tipo bet kurios kūno vietos plaukų šalinimo procedūrą ypatingai svarbu yra kruopščiai nusiprausti. Taip pašalinsi nešvarumus ir sebumo perteklių, dėl kurių susidaro palanki terpė bakterijoms daugintis. O jos gali sukelti uždegiminius procesus. Jei plaukelius šalinsi vašku ar lazeriu pas specialistus, būtinai jų paklausk, kaip tinkamai pasiruošti procedūrai.


PO bet kurios kūno vietos plaukų šalinimo


Nereikėtų išsigąsti, jei pastebėsi, kad oda sudirgo ar šiek tiek paraudo. Tokia būklė gali tęstis nuo 30 minučių iki poros valandų. Vistik, jei sudirgimas nepraeina ilgiau – kreipkis į specialistus. Pasistenk kurį laiką neliesti nudepiliuotos ar nuskustos vietos, kad neužkinštum porų. Po depiliacijos taip pat reikėtų saugoti odą nuo UV spindulių, kurie gali sukelti antrinę pigmentaciją.


Odos priežiūra po depiliacijos yra svarbi dar ir dėl to, kad neįaugtų plaukeliai. Tai – ne tokia ir reta problema, ypatingai turinčioms storesnius ar garbanotus plaukus. Tokių plaukų folikulai lenktos formos, todėl augdami nauji plaukeliai dažnai lieka po oda. Gera žinia ta, kad šiais laikais yra sukurtos priemonės, kurias naudojant po depiliacijos ar skutimosi yra ženkliai sumažininama plaukelių įaugimo rizika. Tad pašalinusi nepageidaujamus plaukelius būtinai pasitepk tą kūno vietą tam skirtu kremu.


Jei ieškai pigiausio varianto – skutimas


Skutimas – bene populiariausias, prieinamiausias ir pigiausias būdas pašalinti nepageidaujamus kūno plaukelius. Viskas, ko šiai procedūrai reikia – tai skutimosi peiliuko, skutimosi putų, gelio ar kremo ir priemonės po skutimosi. Tiesa, šis būdas reikalauja ir daugiausia laiko bei darbo, kadangi rezultatas išsilaiko trumpiausiai. Maža to, rekomenduojama skusti tik tas kūno vietas, kur oda yra storiausia, pavyzdžiui, kojas. Pažastų ir bikino zonos skutimas neretai baigiasi uždegimais, skausmingu nudegimu nuo peiliuko ašmenų.


Jei renkiesi būtent šį nepageidaujamų plaukų šalinimo būdą, pasistenk prieš procedūrą sušildyti odą. Gali skustis, pavyzdžiui, po karšto dušo. Labai svarbu prieš tai sudrėkinti ir netgi nušveisti odą šveitikliu. Atbukęs peiliukas dirgina odą, todėl keisk jį kas kelis skutimus.


Jei nori greitai pasiruošti atostogoms – depiliacija vašku


Jei nuskusdama plaukelius pašalini juos tik nuo odos paviršiaus, tai depiliuojant vašku plaukai yra ištraukiami su visu folikulu. Po šios procedūros plaukeliai neatauga ir oda išlieka švelni kur kas ilgiau nei skutant. Maža to, depiliuojant vašku oda yra mažiau dirginama, tad šis nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdas puikiai tinka ir zonoms, kur oda plonesnė, jautresnė. Kas be ko, čia būtina paminėti, kad pati procedūra tikrai nėra neskausminga, bet net liaudies išmintis byloja, kad „grožis reikalauja aukų“.


Beje, depiliacija gali būti atliekama pasitelkiant ne tik vašką, bet ir cukrų. Toks būdas, pasirodo, gyvuoja jau nuo seniausių laikų. Iš natūralių ingredientų – cukraus, citrinos sulčių ir vandens – pagaminta pasta užtepama plaukų augimo kryptimi ir paskui staigiu judesiu nuimama prieš augimo kryptį. Tokia depiliacijos procedūra yra kur kas švelnesnė ir natūralesnė, tiesa – brangesnė, todėl nemažai kas vis dar renkasi depiliaciją vašku.


Jei nusprendei nepageidaujamus plaukelius šalinti depiliacijos būdu – labai rekomenduojame tai patikėti specialistams. Jie išmano technikas ir todėl tikrai nenudegins ir kitaip nepažeis odos. Po procedūros rekomenduojama 48 valandas nedėvėti aptemptų drabužių ir nebūti tiesioginiuose saulės spinduliuose.


Jei ieškai lengviausio būdo – rinkis plaukelius šalinantį kremą ar putas


Tai – paprasta procedūra, kurią gali atlikti pati namuose. Beje, plaukelius šalinantys kremai ir putos nuo pat jų atsiradimo yra labai populiari prekė. Šių priemonių veikimo principas labai paprastas – jų sudėtyje esančios cheminės medžiagos taip stipriai paveikia plauką ir jį susilpnina, kad plaukas tiesiog nusivalo ar nusiplauna nuo odos. Tiesa, rezultatas tesimatys porą dienų, vėliau procedūrą teks kartoti. Tačiau tikrai neįsipjausi ar kitaip mechaniškai nepažeisi odos. Vienok, oda turi sąlytį su chaminėmis medžiagomis ir gali prasidėti uždegimas, ypatingai, jei priemonę paliksi ilgiau nei rekomenduojama.


Jei nepageidaujamus plaukelius nuspręsi šalinti pasirinkdama šį būdą, verčiau tai daryk ant mažiau jautrių kūno vietų – kojų ar virš lūpų. Ir būtinai kruopščiai nuplauk odą išsyk po rekomenduojamo palikti priemonę ant odos laiko. Jei šalinsi veido plaukelius – atkreipk dėmesį, kad kremas ar putos būtų skirtos būtent šiai zonai.


Jei nori su plaukeliais atsisveikinti visam laikui – šalinimas lazeriu


Tai – brangiausia pricedūra, tačiau nepageidaujamų plaukelių atsikratysi visam laikui. Tiesa, ją atlikti gali tik specialistas, tad prieš procedūrą gerai pasidomėk ir patikėk jos atlikimą profesionalui. Beje, lazerinė depiliacija gali būti ir neveiksminga, nes tai priklauso nuo tavo plauko tipo, todėl prieš ją atlikdama būtinai pasikonsultuok su patyrusiu ir patikimu specialistu.


Būtina atkreipti dėmesį ir į tai, kad vienos procedūros nepakaks. Paprastai rezultatui pasiekti prireikia 5–12 vizitų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis