Interviu su antakių formavimo meistre Digna Ivanauskaite: madingiausi antakių įvaizdžiai ir antakių formavimo technikos, su kuriomis turėtume atsisveikinti

Daugeliui yra žinoma, kad taisyklingas antakių formavimas puikiai pabrėžia veido bruožus, o taip pat geba padaryti antakius viena ryškiausių įvaizdžio dalių.

Svarbu skirti pakankamai laiko bei dėmesio antakių priežiūrai, o taip pat pasirinkti gerą specialistą, kuris pagelbės norint pasiekti trokštamų rezultatų. Naudinga pasižvalgyti ir po vyraujančias antakių formavimo tendencijas - jos kinta kiekvienais metais ir į grožio sritį atneša įvairių naujovių. Apie tai, kaip šiais metais kinta antakių formavimo įpročiai, nusprendėme pasiteirauti grožio dirbtuvių „Digna Artistry“ įkūrėjos, makiažo, natūralių bei ilgalaikių antakių specialistės Dignos Ivanauskaitės. Moteris mums papasakos, kokias ryškiausias antakių formavimo madas šiandien galima išskirti, o kurias kadaise pamėgtas tendencijas turėtume palikti praeityje.


Digna Ivanauskaitė
Digna Ivanauskaitė
Asm. albumo nuotr.Gal galėtumėte įvardinti pagrindines šių metų antakių formavimo tendencijas? Kokie atspalviai, formos, technikos vyraus antakių gražinimo srityje?


Viena pagrindinių antakių tendencijų vis dar yra natūralių antakių koregavimas, išlaikant esamą antakio formą, storį bei atspalvį, atitinkantį moters spalvinį tipą. Kita jau ne pirmi metai moterų bei merginų širdis užkariavusi tendencija yra antakių laminavimas. Atlikus šią procedūrą, paklusniais, idealiai prie odos glundančiais antakiais galima džiaugtis net kelis mėnesius. Šia procedūra galima optiškai padidinti antakių tūrį, nes sušukavus plaukelius į viršų, jie atrodo puresni bei platesni. Taip pat šia procedūra galima paslėpti tam tikrus defektus, pavyzdžiui, uždengti vietas, kuriuose nėra plaukelių.Antakių laminavimas. D. Ivanauskaitės atliktas darbas
Antakių laminavimas. D. Ivanauskaitės atliktas darbas
Asm. herojų albumo nuotr.
Šiandien itin madingi ir labai purūs antakiai. Purių antakių efektą galima išgauti šukuojant juos į viršų ir fiksuojant geliu jų nesulipinant. Taip pat tokį efektą galima išgauti ir atliekant antakių laminavimo procedūrą - tokiu atveju yra pasirenkamos atitinkamos priemonės bei trumpesnis procedūros laikas, kuomet plaukeliai pasukami norima kryptimi, tačiau išvengiama prigludusių prie odos antakių efekto.


Naudojant dekoratyvinę kosmetiką, šiuo metu viena populiariausių technikų yra plunksnelės technika, kuomet ant odos yra išpiešiamos grafiškos linijos, imituojančios antakių plaukelius. Atliekant šią techniką, yra stengiamasi sukurti natūralių, labai lengvų, tačiau užpildytų antakių vaizdą. Ši technika šiuo metu populiari ir atliekant ilgalaikį (permanentinį) antakių makiažą.


Kalbant apie antakių formą, yra madingi atviri, tiesesni antakiai, tačiau šiuo klausimu esu gana griežta, nes ilgametė vizažistės patirtis ir veido morfologijos žinios vis tik skatina labiau atsižvelgti ne į tai, kas madinga, o į tai, kas tinka kiekvienai moteriai individualiai. Taip pat pasaulyje šiuo metu ryškėja spalvotų arba balintų antakių tendencija, tačiau lietuvės retai kada renkasi rožinius ar baltus antakius atliekant ilgalaikius dažymus. Tokiems eksperimentams rekomenduočiau rinktis dekoratyvinę kosmetiką, kuri išpildys norimą įvaizdį, tačiau nepakenks plaukelių būklei balinant ir tonuojant juos įvairiomis spalvomis.D. Ivanauskaitės atliktas darbas
D. Ivanauskaitės atliktas darbas
Asm. herojų albumo nuotr.Tiesa, visai neseniai kelios įžymybės mėgino susigrąžinti 90 - aisiais metais madingus itin plonus antakius, tačiau panašu, kad šiuolaikinių moterų nebežavi ši tendencija. Daugelis moterų yra susipažinusios su liūdnomis šios tendencijos pasekmėmis - moterims smarkiai išpešioti antakiai taip ir nebeataugo... Tad džiaugiuosi, kad šiai tendencijai iki šiol nepavyksta įsitvirtinti.


Paminėjote antakių laminavimą. Ar tai - visa dar šviežia tendencija, o gal įprastinė daugelio moterų bei merginų atliekama grožio procedūra?


Kalbant apie antakių laminavimą, aš jau nebepriskirčiau šios procedūros prie tendencijų, nes kažkada buvusi naujovė, ši tendencija šiandien jau yra gerokai įsitvirtinusi grožio srityje. Šios procedūros dėka galima išspręsti nemažai antakių formos problemų: sukelti žemyn augančius plaukelius, sukeliančius liūdno žvilgsnio efektą (tai padaryti galima nebūtinai itin stačiai, galima rinktis labai natūralų efektą), taip pat ištiesinti garbanotus nepaklusnius plaukelius, priglausti prie odos plaukelius, kurie natūraliai linkę styroti į priekį. Kitaip sakant, pasitraukus iš tendencijų laminavimo dėka idealiai suguldytiems antakiams, vis tik išliks poreikis pakoreguoti tam tikrus trūkumus, kurie visai nepriklauso nuo tendencijų. Nepaisant antakių laminavimo privalumų, labai svarbu įvertinti, ar tikrai šios procedūros žala nebus didesnė nei išgautas estetinis efektas. Reikia nepamiršti, jog tai yra stipri cheminė procedūra, kurios metu išardoma plauko struktūra tam, kad vėliau būtų galima plaukelius užfiksuoti iš naujo pagal poreikius.D. Ivanauskaitės atliktas darbas
D. Ivanauskaitės atliktas darbas
Asm. herojų albumo nuotr.Antakių laminavimo nerekomenduočiau darytis, jeigu plaukeliai itin silpni ir reti. Taip pat svarbu atsakingai pasirinkti meistrą, nes parinkus netinkamo stiprumo priemones bei procedūros trukmę, vietoje purių antakių galite netekti ir tų, kuriuos turite. O vietoje idealiai prigludusių prie odos antakių, galima turėti šiurkščius ir įvairiomis kryptimis susisukusius antakius.


Šviesių, retų ir silpnų antakių savininkėms, norinčioms laminuotų antakių efekto, rekomenduočiau iš pradžių išbandyti kokybišką antakių muilą ir tik tuomet svarstyti apie galimybę atlikti antakių laminavimo procedūrą.


Ką manote apie antakių permanentą - ar jis vis dar aktualus ir madingas?


Ilgalaikis antakių makiažas šiuo metu yra itin populiarus ir madingas! Tiesa, šios procedūros reputaciją kadaise sugadino netinkamai atlikti darbai, todėl dabar daugybė moterų bijo rožinių, žaliai mėlynų, itin plonų ar itin storų, nesimetriškų ar tiesiog neestetiškai atrodančių antakių. Džiugu, tai kad šiandieniniai specialistai geba parinkti tinkamą antakių formą pagal veido bruožus, taip pat antakių spalvos intensyvumą pagal kliento poreikius. Daugelis jų yra kompetetingi aptarti visus rūpimus klausimus iš anksto, kad rezultatas atitiktų lūkesčius.Ilgalaikis antakių makiažas. D. Ivanauskaitės atliktas darbas
Ilgalaikis antakių makiažas. D. Ivanauskaitės atliktas darbas
Asm. herojų albumo nuotr.Aš savo klientėms pirmiausiai rekomenduoju atvykti į susipažinimo procedūrą, kurios metu išsamiai papasakoju apie procedūros eigą, paruošiu antakių formą, pašalinu nereikalingus plaukelius bei padažau antakius henna dažais, kad moteris galėtų įsivaizduoti, kokio galėtų tikėtis efekto, kuomet antakių forma suteikiama tonuojant odą, o ne tik dažant plaukelius. Pažintis su meistru ir žinojimas, kokio rezultato galima tikėtis individualiu atveju, palengvina apsisprendimą dėl procedūros poreikio. Visuomet pabrėžiu, jog tai, ką mes atliekame odoje, nėra susiję su pačiais antakių plaukeliais, vadinasi, daugeliu atveju juos vis tiek reikės prižiūrėti (dažyti ar šalinti), tik daug rečiau. Kaip bebūtų, pasirinkus ilgalaikį makiažą, moterims yra kur kas paprasčiau prižiūrėti antakius pačioms - tiek pasiryškinti juos, tiek pašalinti nereikalingus plaukelius.


Kokias antakių formavimo madas, jūsų nuomone, turėtume užmiršti?


Visiems laikams siūlyčiau užmiršti kabliuko formos antakius. Vadinu juos taip, nes jie man primena mezgimo vašelį... Tai antakių forma, kuomet antakių pradžia paliekama natūrali, bet maždaug už pusės centimetro antakiai staigiai susiaurėja. Kaip jau minėjau prieš tai, nesiūlyčiau vaikytis madų stipriai koreguojant antakių plotį. Šiuo metu jau nebėra madingas antakių plaukelių šalinimas siekiant plonų antakių efekto. Taip pat nebėra populiarus ir itin plačių bei ryškių antakių įvaizdis.„Kabliuko“ formos antakiai
„Kabliuko“ formos antakiai
Asm. herojų albumo nuotr.Ar galima antakius prižiūrėti namų sąlygomis? Ar patartumėte norimam efektui pasiekti apsilankyti pas specialistą?


Kategoriškai teigti, jog negalima prižiūrėti antakių namuose, negalėčiau, bet esant galimybei siūlyčiau reguliariai lankytis pas patikimą grožio specialistą (idealu būtų atrasti jį vieną). Jeigu nėra galimybės lankytis pas specialistą reguliariai, tuomet derėtų pasitarti su antakių formavimo meistru, išklausyti visas jo rekomendacijas dėl priežiūros namuose ir laikytis nurodytų gairių, kartais apsilankant ir pas specialistą. Taip pat visuomet galima apsvarstyti galimybę atlikti ilgalaikio makiažo procedūrą, kuri leis lengviau prižiūrėti antakius namų sąlygomis, o taip pat ir rečiau lankytis pas grožio specialistą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis