Specialistė: norint sėkmingai kontroliuoti vieną dažniausių odos ligų, būtinos žinios

Vasario 6 d. 11 val. ISM Inovacijų Bazėje Dermatologinė Laboratorija Bioderma subūrė visus į Spaudos konferenciją, kurios metu buvo pristatytas unikalus edukacinis projektas Egzemos mokykla skirtas atopiniu dermatitu sergantiems pacientams.

Bioderma atstovė Dainora džiaugėsi, kad Dermatologinė Laboratorija Bioderma glaudžiai bendradarbiauja su gydytojais specialistais siekiant bendro tikslo – padėti pacientams susigrąžinti gyvenimo kokybę, tačiau atkreipė dėmesį į tai, kad sergant atopiniu dermatitu – gerai gyvenimo kokybei pasiekti reikia ypač didelių pastangų ir žinių. Jau keletą metų iš eilės Bioderma yra pagrindinė Egzemos mokyklos partnerė.

Egzemos mokykla 2011 m. buvo inicijuota prof. M. Bylaitės-Bučinskienės VUL SK Dermatologijos centre. Tai edukacinis projektas, apie atopinį dermatitą (atopinę egzemą). Egzemos mokyklos nemokamų paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu suteikiamos būtiniausios teorinės ir praktinės žinios apie ligą, jos gydymą, atsakoma į pacientų klausimus.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Egzemos mokyklos įkūrėja prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė išsamiai papasakojo apie atopinį dermatitą (atopinę egzemą) ir pacientus varginančius šios odos ligos simptomus: nuolatinį odos niežėjimą ir nenumaldomą norą kasytis, intensyvų odos sausumą, atsirandančius uždegiminius bėrimus. „Norint sėkmingai kontroliuoti atopinę egzemą būtinos žinios.“

„Gydytojo dermatovenerologo konsultacija pvz. Santariškėse užtrunka 20 minučių, o tai yra labai trumpas laikas pacientui viską įsisavinti ir nepamiršti, o specialistui – perduoti visas žinias“.
„Dėl didelės meilės šiai odos ligai man nebepakako tų 20-ties minučių, todėl gimė idėja įkurti Egzemos mokyklą, edukacinį – socialinį projektą, kur pacientai galėtų gauti visas teorines ir praktines žinias apie šią odos ligą.“

„Egzemos mokyklos poreikis auga, todėl planuojame susitikimus ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose.“ Egzemos mokykla bendradarbiauja su kitų specialybių gydytojais (alergologais) ir ateityje šis bendradarbiavimas tik didės, planuojama į susitikimus pakviesti ir psichologus, dietologus, pediatrus ir t.t.“

Egzemos mokyklos pagrindinė lektorė gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė pritarė Profesorei, apie didžiulį pacientų poreikį ir pasidžiaugė teigiamais Egzemos mokyklos dalyvių atsiliepimais, kurie, jos manymu, teikia didelę prasmę šiam projektui.

Beveik dvejų metų Vyčio mama Virginija pasidalino savo asmenine patirtimi apie atopinį dermatitą. Virginija nuogąstavo, kad tik visai neseniai atrado Egzemos mokyklą ir labai teigiamai įvertino šį projektą, kuriame gavusi tinkamas žinias ji pradėjo taikyti ir pajuto ženklų odos būklės pagerėjimą, jau po apsilankymo paskaitose.

„BabyBlog“ tinklaraščio mamytėms (daugiau nei 20 k. sekėjų) autorė Sotera Šveikauskaitė teigė, kad kasdien į ją kreipiasi mažiausiai 3 mamos klausdamos patarimo apie atopinį dermatitą. Klausimai prasideda nuo kur kreiptis, ką, kaip ir kada teptis, ką valgyti ir daug kitų... Deja mamos pirmiausia skuba ieškoti informacijos apie odos problemą forumuose, tačiau didelė jos dalis yra neteisinga ir tai veda į dar didesnį nusivylimą. „Aš noriu mamas nukreipti tinkama kryptimi, tačiau negaliu būti ir nesu gydytoja,“- teigė jauna moteris, - „todėl mielai prisidėčiau prie Egzemos mokyklos sklaidos“.

Daugiau informacijos apie Egzemos mokyklą ir registracija į susitikimus:

www.atopinis.lt EGZEMOS MOKYKLA

https://www.facebook.com/EgzemosMokykla/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis