Kaip prižiūrėti į aknę linkusią odą ir kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Pataria gydytoja dermatologė


“Aknė - tai lėtinis, besikartojantis uždegimas riebalų liaukų lygmenyje. Nors aknės formų yra įvairių, deja, nėra tokio paauglio, kuris nepraėjo aknės” - sako gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė. “Priežasties suvokimas yra vienas iš svarbiausių dalykų. Svarbu suvokti, kad mūsų organizme nuolat vyksta pokyčiai: hormonų, cukraus lygio, sukelti sveiko ar nesveiko maisto, streso – į visa tai reaguoja mūsų riebalų liaukos.”

Prancūzų dermokosmetikos Noreva“ iniciatyva "Aknė pozityviai" kviečia daugiau sužinoti apie šią ligą - tai padeda su ja susigyventi ir ją suvaldyti.


Gydytoja sako, kad gydymas – ne svarbiausia dalis. Svarbiausias yra darbas namuose: tinkama priežiūra ir elgesys su savimi, t.y. režimas, mityba. Taigi, kaip prižiūrėti į aknę linkusią odą? Pataria gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė, Astos Dumbliauskienės odos klinika.


Tinkamai parinktos dermatologinės kosmetikos priemonės gali padėti pastebimai pagerinti odos būklę. Visų pirma, svarbu rinktis būtent riebiai odai skirtas priemones: tiek prausiklius, tiek kremus.


Prausiklis privalomas kasdien. Jei diena karšta, sportuojate, prakaituojate – prausiklį naudokite du kartus – ryte ir vakare. Šaltojo sezono metu, kuomet patalpose sausa, oda dehidratuoja, prausiklį naudokite tik vakare, o ryte rinkitės micelinį vandenį.


Taip pat svarbi rutinos dalis – veido šveitimas. Šveitiklį reikėtų naudoti kartą per savaitę: jis padeda pašalinti suragėjusį odos sluoksnį ir išvalyti užsikimšusias poras.


Esant uždegiminei aknei, veido šveitiklį galima pakeisti giliai poras valančia kauke.


Kaip pasirinkti veido kremą? Į aknę linkusi oda paprastai būna riebi ar mišraus tipo, taigi ir veido kremas turi būti skirtas riebiai/mišriai odai. Gydytoja atkreipia dėmesį, kad ir riebi oda nori gerti, t.y., net ir riebiai odai būtinas drėkinantis kremas. Jis turi būti lengvos tekstūros, o sudėtyje neturi būti vaškų, aliejų, ar kitų komedogeninių medžiagų, kemšančių poras.„Noreva“ iniciatyva „Aknė pozityviai
„Noreva“ iniciatyva „Aknė pozityviai"
Organizatorių archyvasItin išsausėjusiai odai, šaltuoju sezonu ar po dirginančių dermatologinių priemonių bei procedūrų, rekomenduojamas odos barjerą atkuriantis, raminantis ir drėkinatis kremas, specialiai sukurtas riebiai odai, kurio sudėtyje būtų keramidai, nepakeičiamos riebiosios rūgštys, skvalenas ir kiti drėkinantys ingredientai.


Itin dažnas klausimas – ar sergant akne galima naudoti dekoratyvinę kosmetiką? Tai kelia nemažai nesutarimų tarp paauglių ir jų tėvų. Tačiau gydytoja patikina – maskuoti spuogus tikrai galima, tik svarbu pasirinkti tinkamas priemones. Tai turėtų būti kokybiška kosmetika, sukurta specialiai riebiai odai, pavyzdžiui, BB kremas su spalva.


Dėl papildomos priežiūros gydytoja pataria kreiptis į kosmetologus: spuogų spaudymas, mechaninis veido valymas – jau atgyvenę metodai, teisinga būtų rinktis pažangius rūgštinį ar aparatinį veido valymą, specialiai tam skirtas procedūras.Užsakymo nr.: PT_65158

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis