Veido prausimo klaidos, kurios gadina mūsų odos būklę

Atrodytų, nereikia daug išminties veidui prausti, bet kartais nepadarai būtinų dalykų. Dermatologai aiškina, kokių klaidų nereikėtų daryti.

Skubi


Veidą reikia prausti ryte ir vakare. Kelias minutes įtrink prausiklį į veidą, taip pat ir aplink akis. Paskui nuplauk drungnu vandeniu. Geriausia masažuoti nedideliais ratukais.


Per dažnai prausi


Nereikia prausti veido dažniau nei du kartus per dieną. Jei prausi per dažnai, veido oda gali išsausėti, sudirgti, gali prasidėti uždegimas, taip gali imti labiau riebaluotis.


Per stipriai šveiti


Galbūt manai – kuo stipriau šveisi, tuo giliau prasiskverbsi į poras. Netiesa. Per stipriai šveisdama sudirginsi odą, gali dar labiau išberti. Švelniai pamasažuok šepetėliu arba tiesiog rankomis.


Naudoji per stiprius produktus


Jei priemonė negraužia, tai nereiškia, kad ji neveiksminga. Iš tiesų jei priemonė graužia, jei tau nemalonu, veikiausiai ji netinka tavo odai, tad gali išsausinti, suerzinti, oda gali imti dar labiau riebaluotis, tad ir bers daugiau.


Nenaudoji priemonės negyvoms ląstelėms pašalinti


Kartą per savaitę naudok priemonę, kuri pašalintų negyvas odos ląsteles, atkimštų poras ir palygintų odą. Gali patrinti veidą kempinėle, tik po kiekvieno prausimo kruopščiai ją išplauk. Nepersistenk – šveitimas dažniau nei du kartus per savaitę sudirgins odą.


Prausiesi per karštu vandeniu


Geriausia nuprausti veidą virš kriauklės (ne duše), kad galėtum nuprausti drungnu vandeniu. Karštas vanduo džioviną odą.


Naudoji ne savo odai skirtą prausiklį


Jei oda sausa, jautri, ieškok prausiklio su raminančiais komponentais – sojų baltymais, žaliąja arbata.

Jei oda riebi, tau reikia prausiklio su salicilo rūgštimi.


Per dažnai valai veidą servetėlėmis


Pasportavus ar kelionėje galima pavalyti veidą drėgna servetėle, tačiau niekas geriau nenuplaus veido už vandenį ir prausiklį.


Po prausimo nepatepi veido drėkinamuoju kremu


Vanduo ir muilas džiovina odą. Po prausimo patepk veidą drėkinamuoju kremu. Ypač prieš naktį, nes naktį oda ilsisi, turi daugiau laiko sugerti naudingas medžiagas iš kremo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis