Kaip keitėsi kūno formos bėgant metams: nuo išraiškingų figūrų iki pagaliukų

Nieko nenustebinsime pasakę, jog keičiasi ne tik drabužių ar makiažo, bet ir figūrų mados. Dar prieš keletą šimtmečių figūros etalonu buvo laikomos išraiškingų „minkštų“ formų gražuolės, o šiandien be išraiškingų raumenukų į tokį titulą net sapne negalėtum pretenduoti.

1910-1920 m. „Gibsono mergina“


Iliustratoriaus Charlie Gibsono sukurtas merginos atvaizdas ilgainiui tapo antrojo dešimtmečio moters figūros ir grožio idealu. Tokia figūra pasižymėjo korsetų sukurtu skaičių „8“ primenančiu siluetu su išraiškingu liemeniu ir platokais klubais bei iškilia krūtine. VIDA PRESS nuotr.


1920-1930 m. „Flapper girl“


Matei filmą „Didysis Getsbis“? Tuomet tikrai prisimeni šokėjas, pasipuošusias kutais apsiūtomis suknelėmis. To meto figūros idealas – nedidelio ūgio, beveik plokščia krūtine ir jokių išraiškingų formų neturinti mergina.Aktorė Mary Pickford.


VIDA PRESS nuotr.


1930-1940 m. „Švelni sirena“


Moteriškos formos po truputį sugrįžta į madą. Suknelių siluetai šiek tiek pabrėžia liemenį. grožio etalonu vėl tampa išraiškingi klubai. To meto gražuolė – legendinė aktorė Jean Harlow.Aktorė Jean Harlow.


VIDA PRESS nuotr.


1940-1950 m. „Kareivė“


Karas paliko pėdsakus ir figūros idealuose. Sunkiais laikais moterys negalėjo būti tik trapios gėlelės, todėl nenuostabu, kad visi žavėjosi aukštomis, plačių pečių ir išraiškingų veido bruožų gražuolėmis, kurios, panašu, esant reikalui, galėtų ir už savo šalį pakovoti. Būtent tuo laiku ir išpopuliarėjo torpedomis vadintos itin smailios liemenėlės.


Aktorė Rita Hayworth. VIDA PRESS nuotr.


1950-1960 „Lemtinga blondinė“


Šeštojo dešimtmečio grožio idealas telpa į du žodžius, o jie – Marilyn Monroe. Nedidelio ūgio, apvalių, labai išraiškingų formų blondinių troško visi. Kiekviena mergina troško apvalesnio užpakaliuko, iškilesnės krūtinės, todėl tai – figūrą formuojančių apatinių ir krūtinę didinančio kremo (deja, neveiksmingo) klestėjimo metas.Marilyn Monroe. VIDA PRESS nuotr.


1960-1970 m. „Twiggy“


Galas moteriškumui. Panašu, kad pasaulis pavargo nuo fatališkų moterų ir susižavėjo berniukiškomis figūromis. Septintasis dešimtmetis – manekenės Twiggy klestėjimo metas. Vos 42 kg svėrusi manekenė puošė žurnalų viršelius, o jos įvaizdis stilistus įkvepia iki šiol.Twiggy


VIDA PRESS nuotr.


1970-1980 m. „Disko diva“


„Kliošinės“ kelnės, blizgučiai, dideli plaukai... Karaliauja disko stilius! Vakarėlių liūtės ėmė žavėtis liekninamosiomis piliulėmis, o daktaras Atkinsonas pristatė savo baltyminę dietą, kurios pagrindas – angliavandenių atsisakymas. Idealia figūra buvo laikoma ta, kuri puikavosi ilgomis kojomis ir neišraiškingu liemeniu.VIDA PRESS nuotr.


1980-1990 m. „Supermodelis“


Kojos, augančios iš pažastų. Esi girdėjusi tokį posakį? Būtent jis ir tampa devintojo dešimtmečio figūros etalono pamatu. 182 cm ūgio manekenė Elle MacPherson tituluojama tiesiog „Kūnu“, o siekiamiausia figūra – nebe kaulėtai liekna, o liesa, tačiau tvirta, su vos vos matomais raumenukais. Prasidėjusi bėgiojimo epidemija išpopuliarina sportines liemenėles.Elle MacPherson.


VIDA PRESS nuotr.


1990-2000 m.


„Mini modelis“


Mados pasaulio atradimas Kate Moss įrodė, kad podiumu žygiuoti galima ir būnant palyginus (modelių pasaulyje) nedidelio, 170 cm ūgio. Grožio idealas – „belytė“ figūra siaurais klubais, plokščia krūtine ir liesa, tačiau neatletiška. Kate Moss.


VIDA PRESS nuotr.


2000-2010 m. „Amazonė“


Gležnų mergaičių laikai baigiasi. Pasaulis pameta galvą dėl aukštų, tvirtų ir raumeningų figūrų, gražiausia mergina pasaulyje tituluojama „Victoria's Secret“ manekenė Giselle Bundchen. Egzotiškosios brazilės įvaizdį kopijuoja milijonai, visos nori būti lyg laukinio paplūdimio amazonės: sportiškos, ilgais sveikais plaukais, įdegusia oda ir iš tolo spinduliuoti energiją bei sveikatingumą. Ir visai nesvarbu, kiek kilogramų savaiminio įdegio kremų ir valandų, praleistų kilnojant svarmenis, prireiks tam pasiekti.Giselle Bundchen.


VIDA PRESS nuotr.


2010 m. - šiandien. „Laisvė užpakaliui“


Kokį bendrą bruožą turi Jennifer Lopez, Beyonce, Nicki Minaj ir Kim Kardashian? Žinoma, įspūdingų formų apatinę kūno dalį. Riesto užpakalio manija užvaldė pasaulį, kiekviena savo formomis susirūpinusi mergina ryžtasi pritūpimų išbandymui, o „nuogas“ Kim Kardashian žurnalo „Paper“ viršelis „susprogdina“ internetą. Vis daugiau dizainerių kuria „plus size“ dydžių linijas, o didelis užpakalis – ne apsileidimo, o moteriškumo simbolis.

 

Kim Kardashian. VIDA PRESS nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis