Kaip rūpintis oda, jog nevargintų spuogeliai ir kiti odos trūkumai

Visos mes stengiamės puoselėti savo veido odą. Bet ar darome tai taisyklingai? O gal kažką praleidome ar užmiršome? Jei ir tu nesi tikra, kaip taisyklingai rūpintis ir prižiūrėti šį bene svarbiausią savo kūno plotelį, skaityk toliau ir apgalvok visus toliau pateiktus patarimus. Galbūt tau jie pravers!

Knygų sąrašą pateikia „Panelės” autorė Monika.


Micelinio vandens svarba ir jo taisyklingas naudojimas.


Micelinis vanduo yra labai parankus, kai reikia nuvalyti makiažą, nuvalyti nešvarumus prieš darantis makiažą ar net nuvalyti odą nusiprausus vandeniu. Vanduo linkęs sausinti ir kitaip ilgainiui žaloti veido odą, todėl asmeniškai aš patarčiau jį lengvai nuvalyti po prausimosi.


Rankšluosčiams NE!


Net jei ir turi švarų rankšluostį, kuris priklauso tik tavo veidui nuvalyti, jis vistiek yra ne pats higieniškiausias ir švelniausias “įrankis” nusausinti odą po prausimosi. Dauguma paprastų rankšluosčių nėra pakankamai minkšti veido odai, juose užsilieka mikrobų, todėl patarčiau naudoti popierinį vienkartinį rankšluostėlį ar nusipirkti tikrai veidui skirtą rankšluostį ir prižiūrėti jo higieną.


Prietaisas ar rankos?


Šiais laikais dauguma merginų žavisi naujosiomis technologijomis, paįvairinančiomis netgi veido odos priežiūros ritualus. Rinkoje apstu pasirinkimo kokiu įmantriu daikčiukų gali nuplauti ar net prižiūrėti savo veidą. “Philips”, “Foreo”, “Braun” ir daugelis kitų. Dauguma tokių aparatų ne tik palengvina ir pagerina veido odos nuprausimą ar jo kokybę, bet ir turi įvairių antgalių ar priedų kurie masažuoja, skaistina, atpalaiduoja ar net stabdo raukšlelių atsiradimą. Toks technologijos stebuklas išties yra veiksmingas! Jei pasirenki kokybišką ir tos firmos, kurios misija yra padėti merginoms turėti sveiką ir gražią odą. Iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, kad turėdama tikrai kokybišką aparatą sutaupysi laiko ir turėsi skaistesnę bei švaresnę veido odą. Todėl, kodėl gi nepabandžius?


Žalingi ir reikalingi odai maisto produktai


Nors žinoma, kad odos būklė priklauso ir nuo to kiek sveika yra tavo mityba, noriu atskirti keletą produktų, kuriuos tikrai turėtum įtraukti ir kuriuos kuo skubiau turėtum išbraukti iš raciono. Avokadas- Jame gausu vitamino A, antioksidantų bei amino rūgščių. Vitaminas A skatina greitesnį ląstelių atsinaujimą ir kolageno gamybą. Antoksidantai apsaugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio, tad naudodama avokadus gali išvengti pigmentinių dėmelių. Amino rūgštys esančios avokade pasižymi valomosiomis savybėmis, todėl namuose gali pasidaryti natūralų veido prausiklį ar palepinti savo veido odą kauke. Saldumynai ir juose esantis cukrus provokuoja porų užsikimšimą ir naujų spuogelių atsiradimą, todėl kuprinėje nešiodamasi mėgstamą batonėlį atmink, kad kartu nešiojiesi ir “porciją” naujų spuogų. Pakeisk batonėlį sveiku grūdiniu batonėlių, juk jų apstu sveiko maisto parduotuvėse ir įvairiausių skonių! Arba sukrims per pertrauką mėgstamą vaisių. Taip ne tik padarysi gero savo veido odai, bet ir visam organizmui.Avokadas
Avokadas
Shutterstock


Fiziologija lemianti spuogelius


Ne visada ir ne visų spuogelių atsiradimą gali kontroliuoti. Jiems įtakos turi ir fiziologiniai procesai susiję su tavo mėnesinėmis, nuotaika, patiriamu stresu ar nuovargiu. Todėl nepergyvenk jei ant savo veido ryte pamatai keletą naujų spuogelių. Rūpinkis jų sėkmingu išnykimu ir nesukdama galvos atsipalaiduok ir kartais palepink ne vien tik savo veido odą, bet ir save.


Monikos Instagram - @monikapetkeviciute_


Monikos YouTube kanalo nuoroda ČIA.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis